Fakir bi çocuğun ayakları...

fakir çocuk ayakları gördüm televizyonda kağıt toplayan fakir çocuk ayakları ayakkabısını okula giymek için saklarken sokakta yalınayak kağıt toplayan fakir çocuk ayakları yaşlı ve fakir babanın 10 çocuğundan birisinin küçük ayakları üreme organı kopasıca adamın bakamayıp sokağa saldığı çocuğun ayakları

o ayaklar beni ağlattı ve hala daha gözümün önüneden gitmiyor uyanıyorum uyuyorum aklımdalar bu havada sıcak botların içindeyken o çocuğun ayakları aklıma geliyor her şeyi üzerimden atıp yalın ayak sokağa fırlayasım geliyor birden buz kesiyor

hertarafım..onları dusuncesızce bu hayata getıren anne babalara sorulmaz mı o çocukların hakkı çok merak edıyorum

0|0
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• :( beni de mahvettin yaa etkilenmemek mümkün değil bu durumdan o şartlarda büyüyen cocuklar en güzel yaşamı hak ediyor aslında tırnaklarıyla kazıyarak hayata tutunmak budur

bir söz var cok severim

sokakta kağıt toplayan çocukları görünce ııığğğğ deyip bölüm başına milyarlar alan küçük osmana acıyanlar sizlerde birer yavşaksınız

cok güzel bır laf

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Heryerde bunlar var. Yardım edenlere gelince.

Sizce para yardım getiriyor mu ?

Sürekli para yollamak nedir anlamsız

Herkes calışıyor di mi? calışmaları icin bir iş kurmak daha uygun. fabrikatör veya zengin kesimin el atması daha mantıklı.

Hazır yollamak yerine hazırı nasıl elde ettigini ögretmek en güzelidir.

Kısacası eğitim ve iş imkanı olmadan istedigin kadar para yolla anlamsız

Yıllardır bir yerlere yardım yapılıyor. ama o yardımlar tükendiginde tekrar edilmiyor mu ?

Bu sizce ne kadar mantıklı?

Anlık kurtarışlar mı önemli? yoksa kalıcılar mı.

iyi düşünün.

0|0
    0|0
  • sorulmaz. bu hayatta kimi insan fakir kimisi zengindir. fakirlerinde çocuk yapmaya hakkı vardır. asıl sorulması gereken kapitalizm patronlarıdır. insanları üç kuruş maaşla çalıştırıp zenginliklerine zenginlik katarlar.

1|0
    0|0
  • birazda olsun içini rahatlatmak istiyorsan imkanında varsa sokak çocuklarına bizzat kendin yardım edebilirsin.

2|0
    0|0
  • sadece türkiye değil dünyadaki gerçekler bunlar malesef. hayat bi sınav. bizde sınanıyoruz bizim görevimiz yardım etmek ama hangi birine o kadar çok ki yardıma muhtaç insanlar..biz yardım etmek yerine, lüks kafelere, barlara gitmeyi, cep telefonu yenilemeyi, son teknoloji ürünlerine hayatımızı bağlamayı tercih ediyoruz..

1|0
    0|0
  • Bu filmi izlemelisiniz..

link

1|0
    0|0
  • gelir seviyesi düşük olan ailelerde çocuk bir nevi sigorta olarak görülüyor maalesef. adam çocuğu yaparken " bu çocuklara nasıl bakarım" diye düşünmüyor., "bu çocuklar büyüyüp para kazanınca rahat ederim" diye düşünüyor. mesele bu yani.

1|0
    0|0
  • vicdanının sesi merhamet duygusu bunları düşündürtmüş sana malesef öyle ama bu ülkedeki her insan sosyal hukuk devleti olsak bu durumlara düşmezler bu ayıp bu ülkeyi yönetenlerin ayıbı !

1|0
    0|0
  • ben öyle cok üzülüorum ya valla icin parcalanıo zaten durumun ii olduğundan öyle cok fakir bi insanı sevindiorum ama yiyecek alıorum ama giyecek sevindiriorum duası bile yter insana. sükredelim halimize.

1|0
    0|0
  • Yapabileceğin kadar değil bakabileceğin kadar çocuk yapacaksın..!

1|0
    0|0
  • bende en cok dilencılere kızıyorum...ve cocukları alet edıyorlar kucaklarına alıp onlara acımıyorum ve sadece o kucagındakı cocuga acıyorum..o sogukta rezıl oluyorlar...acıdıgım ıcın de hıc para veresım gelmıyoo bu gaddarlıgımda sırf onları kucaklarına alanlar yuzunden sanırım...öyle dılencıler varkı benden saglam..okadar ıs var gıdın calısın ..calısmak ıstedıgın zaman namussunna her yer ıs degılmı...ama..

0|0
    0|0
  • keşke herkezde sendekinin 10 da iri kadar vicdan olsaydı o çocuklar çıplak ayakla dolaşmazdı

1|0
    0|0
  • Sorulsa iyi olurdu da, sorulmuyor.

1|0
    0|0
  • Hatırlarım bi ara annem ayağında ki ayakkabıyı çıkarıp , çıplak ayak ile gezen bir bayana vermişti...Annem eve çıplak ayak ile gelmişti.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Anne babası da belki de açlıkla savaşıyor.Yargılamadan önce yaşanılanı öğrenmek gerekir.Anlatımın beni de duygulandırdı.Ama duygulanmaktan öte birşeyler yapabiliyor muyuz bunu düşünmeliyiz.Soruna 5*.Herkesin senin kadar duyarlı olması dileğiyle.

1|1
    0|0
  • Üzücü bir olay.

0|0
    0|0
Yükleniyor...