Çok korkuyorum yardım edin lütfen

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce minübüste bi adama yer verdim yaşadığım yer çok küçük heryer 15 dk ama nerden bindiysem neyse adam geçenlerde beni okula giderken gördü takip etmeye başladı tam başka yola gitti derken birden karşıma çıktı okuldan çıkmama kadar bekliyo takip ediyo 3. gün oldu bugün yoktu görünürde tam sokağa bi girdim kapının önünde komşuyla konusurken karşıma çıktı çok korkuyorum adam 25 30 yaşları arasında ne yapmalıyım anneme söyledim

Güncellemeler:
bu nasıl arsız cevaplardır ya insaniyetiniz kalmadı mı sizin bizde insan yerine koyup soru soruyoruz söz minübüs davasına takılanlara gelsin yazık yazık

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bu düpedüz taciz, snei bıktırarak konuşmaya ve aklına girmeye çalışan ne idüğü belirsiz biri.

Okulunu ve evini öğrendiğini hissettirerek senin savunma duvarlarını düşürmeye çalıştığı açık. Yapacağın ilk önlem mümkün olduğunca yanlız gidip gelmemen , bir grup oluşturup beraber bir süre hareket etmek.

İkinci önlem ise bir büyüğünle konuşup buna sağlam bir ihtar verdirmek ve yine grup olarak okula gidip gelmek. Bu senin yanlız olduğunu farketmiş ve açıkça eline geçirmeye çalışıyor. Sakın ola ki konuşmak isterse konuşma , bir dükkana gir ve içerdeki bayanlardan biri ile durumu söyle beraber çık. Evli kadınlara yaklaşamazlar ama bu noktadan sonra durumu polise havale etmen en iyisi . Yarın bir gün dahasına kalkışırsa , adamın kimi kimliği bilinir.

Gidip geldiğin yolda , elinden geldiğince de trafiği karşına al , sırtın trafiğe dönük yürüme.

1|0
    0|0
    • zaten tek gidip gelmiyorum sokağın başında arkadaşımla ayrılıyoruz polise gidicem sanırım

• Böyle tipler az değil ve cidden yapışıyorlar, işleri güçleri sorumlulukları ahlakları olmayan tipler, iyi de laf yapar ağızları ama amaç belli . Asla kendsi hakkında renk vermeyen adı bile doğru olmayan sırtlan tabirinin çok yakıştığı tipler. Konuşursa senle tek ve son ikazını ver, polise gideceğini söyle. Tekrar ortaya çıkarsa önce ailene bildir ve büyüğünle beraber Polise gitmekten çekinme, alırlar içeriye, severler böyle tipleri ... Tövbe ettirirler merak etme, sen kendini koru devlet korur

Erkekler Ne Diyor 15

• Ona yer verirken yüzüne bakmadıysan adam garip. Baktıysan yanlış anlamış yine garip.

Adam cıkarsa karşına ne istiyorsun diye sor.korkma

0|0
    0|0
  • sanırımı yok, direk polise git bekleme, pişman olma. bunlara çok güzel karşılama çekiyorlar. sen şikayet etmezsen daha fazla cesaret alırlar.

0|0
    0|0
  • Polise haber ver zor mu bu kadar

0|0
    0|0
    • tabikide değilde ne diyeceğimi bilmiyorum ayrıca adamı nasıl tanıtcam nasıl bulcaklar ya peşimden geliyo o kadar mı diycem

• Adamın boyuna saç rengine yüz yapısına bıyığına sakalına ve o gün üzerinde olan kıyafete dikkat et, şikayet esnasında bunlar söyle polise. Ailenin sana güveni önemli , elalemin önemi yok. Bir üye adın çıkar demiş . Kendini bilen koruyan kız olarak çıksa ne olur çıkmasa ne olur ki .

• Aynen katılıyorum bide babana söylememişsin babamdan utanıyorum demişsin tecavüz etti adam sanki yaşının hakkını veriyorsun büyüklerinden saklama

• düpedüz taciz malesef türkiyede olay başlamadan polis gelmiyo

abin kuzenin falan varsa onlara söyle bi temiz dövsünler

0|0
    0|0
  • Polise haber ver bir süre kalabalık yerlerde takıl

0|0
    0|0
  • sanırım bir yakınlaşma belirtisi olarak algılamış nezaketini, kalabalık bir yerde takip etmemesini söyle baktın yan çiziyor koymuş kafaya polise başvur.

0|0
    0|0
    • ağzını burnunu kırcam zaten bidaha göriyim

• Peşinden geldiğini gördüğünde ara 155 takip ediyo sapık de

• şerefsiz ya öylelerinii yaşatmayacaksın ama bi atasözü vardır kancık kuyruk sallamazsa erkek peşinde gitmez diye seninde yaptığın bişi varsa adama haklı yoksada adamı salladıracaksın ki ders olsun

0|0
    2|0
    • hemen şerefsiz ettin adamı be kardeşim

• benim tek yaptığım buyrun ben inicem dedim ve gittim

• ya sence25 30 yaşında ki gundinin bi kızı bide öğrenciyi takip etmesi okuluna kadar da gelmesi neye işaretttir sence ben bunda bi iyi niyet görmüyrum

• o adam senden hoşlanmıştır arkadaş olmak isteyecektir

0|0
    0|0
  • Hemen polis çocuğum.

0|0
    0|0
  • yokmu erkek arkadaşın baksın çaresine

0|0
    0|0
  • Annen ne dedi..

0|0
    0|0
    • kim bu babana söyleyelim falan dedide utanıyorum babamdan

• Ailenin sana güveni en önemlisi. Zaten polise giderken ailenden biri yanında olmak zorunda.

• polise haber verin, tırsar.

0|0
    0|0
  • adamın kötü bi niyeti yoktur belki istedecek seni

0|0
    1|0
    • komsuyla sohbet ediyor dediğine göre komsunuza sorun kimmiş ne sormuş felan

• 15 derken ?

• kaç yaşındasın ?ya neyse ne rahatsızsan polise git .

• Giyimine kusamına dikkat et dikkat çekme polise bildir takip etsin

0|0
    2|0
  • bence anlat hatta polise bile anlatabilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• polise sokayet edın boyle pıslık sapıkları ıcerı atsınlar

0|0
    0|0
  • polise şikayet et ailene söyle okula bildir güvenliğe falan okuldan seni abin yada ne biliyim baban falan alsın komşularada haber sal sana yaklaşırsa bas çığlığı halkımız anında müdahele eder

0|0
    0|0
  • 25 30 yaşnda bi adama nie yer verdn valla oraya takıldım ben. iyimserliğine hayran kalmştr belki :D

0|2
    0|0
  • Polistir çare net...

0|0
    0|0
  • o yaştaki adama neden yer veriyorsun .bizim memleketimizin erkeği böle abaza işte .ufacık çocuğa göz koyyor pislik .polise şikayet et seni kaçırır falan herşey oluyor

0|0
    0|0
    • ben küçük bi yerde oturuyorum burda okuyorum burdada insanlar birbirimize karşı böyleyiz yani istanbul değilki burası herkes herkesi tanır

• ee anlamadım ki sen rahatsız mısın hoşuna mı gidiyor bir öyle diyorsun bir böle

• valla doğrusu bilmeden kuyruk sallamışsın o da öyle algılamış :s

0|0
    1|0
  • Polise haber vermen en doğru olanı.

0|0
    0|0
  • polise haber ver annen ne dedi peki? tek başına gitme okula baban abin bıraksın.

0|0
    0|0
  • Çok tehlikeli

0|0
    0|0
  • Polise anlat durumu.

0|0
    0|0
    • anlatmyı düşünüyorumda polis ne yapacak onu merak ediyorum peşime takılıp adamımı bulacak

• Uzak durmasini saglarlar sorgularlar yaparlar bir seyler. Git anlat iste sen gec olmadan sonucta rahatsiz oluyorsun.

• onu gördüğün an senin peşinden gelmesini sağla polisi ara bence

0|0
    0|0
  • Erkek arkadasın var mı? Abin veya baban?

Bi süre yanında bi erkekle gez. Sonra vazgecer lisedeyken böyle bisey benimde basıma gelmişti.

0|0
    0|0
Yükleniyor...