İş arıyorum, iş bulmak çok zor!!

Üniversite mezunuyum uluslararası ticaret okudum iyi ingilizce birazda rusçam var okurken iyi bir firmada çalıştım yeni mezunum diye nereye başvurduysam olumlu geçiyor ama bir netice alamıyorum. yok mu tanıdığınız kimse? herkesin bir yerde dayısı var ne yani boşuna mı dirsek çürüttüm :(((

0|0
6|18

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de yaşıyorsan o çürüyen dirseklerine neutrigena sür pamuk gibi dirseklere kavuşacaksın...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Kesinlikle haklısın, üzerine ne söyleyebilirim ki... Eğer vaktin varsa ve acil geçim derdin yoksa ilgili sivil toplum kuruluşlarına, derneklere gönüllü olarak girebilirsin böylece çevre edinirsin. Zaten nitelikli biriymişsin umarım istediğin gibi bir iş bulursun.

0|0
    0|0
    • Bir de üniversite hocalarını ziyaret edip iş isteyebilirsin. İrtibatım yok beni tanımıyor diye korkma eğer aklı başında insanlarsa terslemezler. Özgeçmişim sizde bulunsun, beni tavsiye ederseniz sevinirim de. Bir de cv'me sizi referans olarak yazabilir miyim de bunlara (öküz değillerse) karşı çıkmazlar.

• bayramdan sonrayı beklee ararlar bayram arefesı ıs bulman zaten ımkansız 1 senedr arayıp bulamıyosan ceva logıstıc var saglam amerıkan sırketı sansını dene olmazssa referans gstrebılırsın benı olmadı bursaya gelme sansın varsa tofas otomobıl fabrıkasında ıyı bır maasla yonetcı kadrosuna sokturabılırmm senı

0|0
    0|0
    • Ceva lojistiğe cv mi gönderdim iyi bir firma hatta geçtiğimizde yine bir pozisyon için gönderdim ama size döneceğiz şeklinde oldu :s:s

• Var nasıl yardımcı olabilirim.

0|0
    0|0
  • Bir yerden başla zamanla yükselirsin. Ama çalışacağın firma büyük bir firma olsun uluslar arası saygın sağlam bir firma olsun. çoğu büyük firma tanıdık vasıtasıyla alıyorlar işe o yüzden biraz zor işin ama bir yerden başlamak gerek. Iş tecrübesi şimdi daha çok ön planda o yüzden bir şekilde bir tecrüben olmuş olması gerekir. Diploma kapı açar ama ben bakıyorum çoğu firmada lise mezunu insanlar yada ilkokul mezunu insanlar çok yüksek yerlerde bunu ben şöyle yorumluyorum 1 güven 2 tecrübe

0|0
    0|0
  • Aramaya devam. Dediğin kalifiyede isen olacaktır zaten. Panik için de yaş erken.

0|0
    0|0
  • okudugun bölümle ilgili bi iş yerine gir ama ufaktan başla hatta becerebiliyorsan çaycı sekreter v.b. pozisyonlarda işe giriş yap yavaş yavaş kendini göster yada acilen bi dayı bul

0|0
    0|0
  • Ben de aynı durumdayım.. Yaklaşık 1.5 önce mezun oldum, askerden geleli 6 ay oldu.. En kötü bi 200 başvurum vardır.. Genelinde dediğin gibi çok olumlu geçiyor ama ne hikmetse dönen yok.. Ya en kötüsünden vatan bilgisayara bile başvurdum ama adamlar aramadı bile.. Nasıl bir eleman arıyorlarsa artık ;))) Biraz sabret.. Biliyorum hiç kolay değil, hele ki erkek açısından tahmin edemezsin ne kadar zor olduğunu ama bir şekilde çıkıyor iş.. Zor ama sabretmen gerekir.. İnşallah güzel bir iş bulursun..

0|0
    0|0
  • Cv nizi gönderebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım..

0|0
    0|0
    • Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim firma hakkında bilgi almam mümkün mü acaba

• istanbulda oturuyorsan bir firma var bildiğim

0|0
    0|0
  • çok haklısınız...büyük şehirlerde şansınızı denemenizi öneririm...

ayrıca gıyabınızda iş bulabilmekte çok zor...

ben kamuda çalışıyorum ve özel sektörüde maalesef çok iyi bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • kariyer.net ve secretcv adreslerine bak aradığına yakın çok sayıda iş bulabilirsin

0|0
    0|0
    • kariyerden 100 e yakın başvuru yaptım 1 tanesi görüşmeye çağırmadı ama şirketleri arayınca hiç olmazsa görüşmeye mülakata çağırıyorlar :))

• işe yaramıyor, binlerce kişinin arasında kaynıyorsun senin cv'ne bakmaya sıra gelmiyor bile

• işte sen iş ilanı veren şirketi gördükten sonra internet üzerinden bilgilerini alıp telefon ili irtibata geç

• Bize kaporta teknisyeni lazım, iyi çekik sallayıp, çektirme ve taret kullanabiliyorsan gel hemen yarın başla..

0|0
    0|0
  • Daha çok ış ara bence, Ben mezun oldum zaman erken ış bulursam sevınırım, ış bulmak gerçekten çok mu zor ılla torpılmı lazım ış bulmak ıçın?

0|0
    0|0
    • Bence ya çok mükkemmel olucaksın 2-3 dil en iyi okullardan mezun olmak ya da tanıdığının olması ben mesela lise mezunu arayan şirketlere bile başvuru yapıyorum hani sırf bir yerden başlamak ve kendimi geliştirmek çünkü daha yüksek lisans da yapıcam ama onlar da siz bizi beğenmezsiniz diye dönüş yapıyorlar daha mezun olmadıysan seninde içini karartmamalı :)

• Ben Yurtdisinda yaşıyorum burda en ıyı ışlerı sanırım kendı ınsanına verıyorlar ben yabancıyım artı muslumanım onun ıçın bence beni ıstemıyorlar belkı ama dilerimki yanilim.

• Ben çalışmadığım için öyle bir sorunum yok.

Kapitalis sistemin kapitalist düzeninde çalışmıyorum artık.Çalışıyorum fakat kendime.

0|0
    0|0
  • sen bana ozgecmısını ozelden at bız sana donerız

0|1
    0|0
  • gel bizim şirkete ihracatçı yapalım seni.madem 2 dilin var.

0|0
    0|0
  • 37 neden ? :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bak güzel arkadaşım bir yerde para karşılığı beklemeden çalışman gerekiyor. Eğer ki geleceğin hakkında para odaklı olursan, birşeylerde kendini geliştirmen çok güç olur. Çünkü iki kuruş para verenler seni ayak işleriyle uğraştırıp senin zamanından çalarlar, ama karşılıksız, gönüllü yaparsan, kimseye eyvallahın olmaz ve çalıştığın dalın ehli olursun. Tabiki bunun da belli bir süresi var ama en az bir yıl. Tabi kariyer sahibi olmaya daha çok önem veriyorsan... Bir yıl boyunca karşılıksız çalışır ve büyük ölçüde tecrübe kazanırsın, böylece gittiğin yerlerde tecrübe sahibi olduğundan rahatlıkla iş bulursun ve dolgun maaşa sahip olabilirsin. Üniversite mezunu olup işsiz gezen çoğu kişi, para odaklı olduğundan, sabredemiyor ve daldan dala atlıyor, bu yüzden işinin ehli olamadan vazgeçiyor ve işsiz kalıyor. Çok iyi bilen ve başarılı olanları kimse boşta bırakmaz. Bildiklerin seni özgüven sahibi yapar ve o takındığın özgüven, işveren kişiyi büyük ölçüde etkiler ve sana hakettiğin değeri verir. Bilmemek de bakışları ezikleştirir ve işe alan kişi de bunu çok iyi farkeder ve şansın olmaz... Bu böyle birşey. Bu işin dayısı amcası yok, dayı amca sözü de bir yere kadar, kimse işini bilgisiz boş insana emanet etmek istemez, bir yere kadar olur yani herşey... 0 yüzden işinin ehli olmaya bak... Derim ben... Ama sen bilirsin...

0|0
    0|0
    • Katılıyorum size iş veren açısındanda zor bir durum o kişinin işi öğrenmesi ortama alışması bir süreç sonu hüsran olursa zaman kaybı ve bir de maliyet açıkçası ben kendime fazlasıyla güveniyorum sonuçta işin düzeni anlatıldığında gerekli çabayı özeni gösterirseniz başarı kaçınılmaz olur

• Eğer ki donanımlı olduğuna inanıyorsan, bu beklemeler boşa gitmeyecektir inşallah. Bekliyorsun çünkü hayırlı gün bu gün olmayabilir ya da daha güzel bir fırsat seni bekliyor olabilir. Önemli olan iş bulmulş olmak değil, hayırlı bir iş bulmuş olmak... Yolun açık olsun...;)

• 0|0
    0|0
  • ah ahhhh bende atama bekliyorum offf yaaa walla zor işsizlik

0|0
    0|0
  • 850 TL'Ye çalışmak istersen alayım seni yanıma ssk yol yemek + özel sağlık sigortası var

0|0
    0|0
  • İLanmı veriyorsun burda:) kriterlerine uygun eleman arayan varsa ulaşın hanfendiye:))

0|0
    0|1
    • bir yandan ilan bakıyorumda ne bilim çıldırmamak elde değil belki fikir veren arkadaşlar olur başından geçen bu süreci böyle geçir şunları yap olurya hepimiz insanız neticede burada birbirimize fikir veriyoruz

• kpssye hazırlan iyi puan alırsan yerleşirsin kesin.

• Ulaşabilsek..Mesaj alamıyor Level meselesinden..e Buradan da CV istenmez dimi..

• En kısa zamanda iş bulursun umarım...

0|0
    0|0
Yükleniyor...