Senelerdir yaptığınız ve olan dualarınız.Olmayan dualarınız pes edip vazgeçişleriniz oldu mu?

Dualarınız ısrarla ne kadar devam ettiniz öyle sabırla bekleyip istediğini alan oldu mu?Yoksa zamanla pes mi ettiniz neler yaptınız dualarınızda?Samimi ve şaşırtıcı cevaplar bekliyorum açıkçası dua deyip geçmemek gerek.

Güncellemeler:
link

Burayı okumanızı tavsiye ederim.Yorum yapan herkese çok teşekkür ederim.iyi geceler allah rahatlık versin hepinize dua etmeyi unutmayın.

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Bana dua ettiği zaman dua edenin duasına cevap veririm…" ayetiyle haber vermiştir. (Bakara Suresi, 186).

ama bu senin istedigin sekilde senin istedigin zamanda olmayabilir oncelikle inanarak dua edin abdest alip namaz kilmak peygambere salat ve selam etmek Allaha hamd sukur ettikten sonra dua edilir.. olacagini bioerek dua etmek lazim arkadasinla sohbet ederek degil karsinda yaradan var sen onu gormesende o seni goruyor bunu idrak etmekte fayda var hem birazda kendinize bunu sorsaniza yahu SIZ ALLAHIN ISTEDIGI GIBI BIR KUL OLUYORMUSUNUZ KI Allah sizin her istedigini sppadanak versin once ona layik bir kul olmali insan cunku yaradanin rahmeti o kadar buyukturki ona acilan hibir el geri cevrilmez

2|1
    0|1
    • oksıjen ıyı gelmiş bak:);

Sen nasıl dua edıyorsun peki dua ettıgını bılıyorum bu ara bende duaya başladım hatta 5 vakıt namaza ınsa huzur buluyor bu güzel bir şey:)

• el insaf ne zaman dovdum be

• Duvarına yazdım cevap verebılırsın ordan bulsan döveceksin:D

Erkekler Ne Diyor 12

• İslam'da dua 3 kısımdır.

1- Hemen kabul olur

2- Vakti vardır

3- Karşılığı ahirette verilir.

;

Bazen hasta bir çocuk eczaneye gidince

Renkli kutulardaki ilaçlardan almak ister

Hangisi kendisi için faydalı bilmez.

Hekim onun istediğini değil

Onun için faydalı olanı verir.

Bu misalde olduğu gibi istediğimiz olmayınca

Üzülmek yerine

Allah'ın bizim için takdir ettiğine rıza göstermemiz gerekir.

Kadere rıza gösteren, kederden emin olur.

;

Dua etmeyi, sadece bir istek dilek belirtme olarak değil

İbadet olarak düşünmek gerekir.

Misal, yağmur duası ibadettir

Her ibadetin vakti olduğu gibi

Yağmur duasının vakti de kuraklık zamanıdır.

Sadece yağmuru istemek için duaya çıkılsa

Kişi ibadet bilinci içinde olmasa

O dua makbul olmaz.

;

Hamd olsun kabul olan dualarım oldu

Kabul olmayanlar da var

Demek ki hayırlısı böyleymiş.

;

Üzerine düşeni yap

Seçenekleri değerlendir

Sonra tevekkül et

Huzur bul

1|1
    0|1
  • Hayirlisi ne ise o olsun diye dua ediyorum hep.Bazi zamanlar hic hayirli olmayan seylerle karsilastim hayatimda sonra birgün oturdum kendi kendime dedim ki dua etmesem ne olucak.

Sonra bir kitap okudum.kitapta su sözler yaziyordu.'Dua muminin silahidir.'silahinizi biraktiginizda nasil sizi öldürürse düsman.dua etmey birakirsaniz seytan sizin dostunuz olur.Bu yüzden dua etmekten asla vazgecmedim..

Hayirlisi neyse o olsun diyorum herkes icin.

1|0
    0|1
  • Rabbime binlercekez şükürler olsun.Çok gözyaşi dökerek istedikleri oldu.Hz Allah nezdınde kabul olur ya da olmaz.Takdi-i mutlak hakimıyet kendisidir.Olursa benım için haayırsa olsun,olmazsa da imanım daha çok artar,Allah böyle emretti derim.ElhamdülillahSoru 5*

1|0
    0|1
  • Hiç bir işimi duaya bırakmadım,

tanrının verdiği akıl, zeka ve güç ile hedeflerime ulaşmaya çalıştım çabaladım, olabildiği kadarı oldu, mutluyum, huzurluyum.

1|0
    0|1
    • Hıç bir işimi duaya bırakmadım derken biraz iddalı olmadı mı bu söz.İllaki yüreğinden gecmıstır bırseyler dua demek otur namaz kıl yasın oku demek degıl sadece ilgınc onları sana verende dua etmediğin Rab yinede.Burda inanıp inanmamış olman devreye gırıyor.

• Teşekkür ederim. Ben de senin düşüncelerine saygı duyuyorum. Keşke herkes bu kadar saygıyla, anlayışla yaklaşabilse benzer konulara.

• Ben teşekkür ederim en azından inanmayışını ya da olduğun durumu efendice ifade ettin.İnsan olmak her şeyin üstündedir.Ben böyle bakıyorum insanlara.

• abdestimi alıyordum kıbleye dönüyordum besmele çekip bildiğim duaları edip yalvarıyordum ama hiç birini kabul etmedi hiç bir isteğim olmadı.Artık dua etmiyorum hayatımda hiçbirşey değişmedi.

1|0
    0|1
  • Ne istediysem oldu ağar ağar zamanı gelince şükürler olsun rabbime ama istekler bitmez :)

1|1
    0|1
    • Hiç olmaz dediğin ne oldu allahın sevdiği kuluymussun olduklarında vazgectın mı sonra peki.Neler yaptın bunun için

• umarım görürsün ne diyim sonsuz karanlık sonun olmasında:D

• Bir yerde bir şekilde mutlaka sonu da görücez önemli olan ne kadar dolu yaşadın geçmişine bakıp ta pişmanlıklar olmadan mutlukla karşılamaktır sonu :)

• Bu zamana kadar hiç bir duam kabul olmadı.Artık dua etmeyi bıraktım.

1|0
    0|1
    • Böyle dediğin için olabilir mi illaki olan vardır bencee vendetta.

• Bunu diyeli bir sene felan oluyor bununla alakalı olduğunu sanmıyorum.

• nasl dua ediyorsun merak ettim.Biraz açıklar mısın belki istemeyi bilmiyorsun ya da belki biliyorsun ama istediğin şeyler senin için hayırlı değil.

• Dualarımdan ALLAH yakarışlarımdan hiç bir zaman şüphe etmedim vaz geçmedim

ALLAH bir gün gerçekleştirecek eminim

1|0
    0|1
  • Vermeyi istemeseydi , istemeyi vermezdi .

2|0
    0|1
  • duanı her zaman et ne olursan ol karşılığını burda almasanda elbet alıcaksın

1|0
    0|1
  • her gece ediyodum bi ara loto tutsun diye ama pes ettim artık

0|0
    0|1
    • ben rüyamda gördüm sonra oynadık ama bız başka loto yatırmısız bızım numaralar baska lotoda cıktı kader kısmet.

• pek öyle huylarım yok. bir de senelerce beklemem birşey için. yön değiştiririm genelde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bir şeyin olması için elimden geleni yapmaya çalışırım bol bol dua ederim, gönlümden geçen inşallah senin de olmasını istediğin şeydir Rabbim derim, olursa ne ala, ama olmazsa da hayırlısı buymuş demekki vardır Allah'ın bir bildiği deyip yoluma devam ederim :)

1|1
    0|1
    • Görelim mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler :)

• Aynen öyle :) Ama Allah benden isteyin dermiş, ben bazen bir şeyi çok istemeye de korkuyorum, hani ben istedim diye olur da bu sefer kötü olur diye al da gör gününü gibi :)) O yüzden yerinde dua etmek lazım :)

• Dua ederken hayırlısıyla ver derim bende sonucta hayırsızı hayırlı yapmayada muktedır rabbimiz.

• planlar yaptım hayallar kurdum yapmak istedklerm vardı ve plan dahilinde ilerliydu.. hersey bi anda tersine döndü.. pes ettim .. ama dua etmeyi sürdüryrm cnkü sıfırı görmemek bile bi insan için şükür sebebidir. ki o bile şükür sebebidr.. olmayan duanın da bir sebebi vardr.

1|6
    0|0
  • her dua allah katında bir gün kabuol olur,ya bu dünyada yada ahirette,ve hiç vazgeçmedim vazgeçmem de,allah asi kullarından eylemesin

1|1
    0|1
  • Sağlıkla ilgili dualarım genellikle daha çabuk kabul olur öyle çok şaşırtan bir duam kabul olmadı ama zamanla olmuştur ondan başka yer mi var gidecek ondan başka kimden isteyeceksin olursa olur olmazsa hayırlısı bu de geç

1|0
    0|0
  • Onun yerıne hareket gectım ve basardım

0|0
    0|1
  • pes etmek mi ? neye karşı ? mümine yakışmaayn hareketler bunlar..

1|0
    0|0
    • mest ettin beni:)

• ark. isteğine izin vermiyormmussunuz :D

• ha evet öyleydı :D ama mesaj at ben seni eklım canım.

• dua etmem

0|3
    1|2
Yükleniyor...