Korsana hayır diye bağırıyorum. Katılan ?

Var mı sadece sözde değil de icraatla bana katılan ? Bu konuda çok doluyum ve kanıtlarımla geliyorum. Var mı arşiv yapan,korsana hayır diyerek müziğe bu kadar para yatıran ve bundan memnun olup halâ devam eden ?

Buyrun ;

link

link

link

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• yabancı grupların ve sanatçıların korsan satışının varlığı nedeniyle ülkemizde konser verme, izlenme şansını ve türk kültürünün dışarı açılma çabasını ortadan kaldıran tamamen muzık pıyasasını cökerten bir eylem olmakla bırlıkte bu ısı yapanda yaptıran kadar sucludur cd ve dvd ve turevlerının pahalılıgı nedenıyle basvurulan bır yol olsada haksız kazanctır :S

0|2
    0|0
    • Kesinlikle. Benim maddi durumum çok iyi değil ama isteyince alınabiliyor. Babam ali ağaoğlu falan değil. Kendim çalışıp saçma sapan yerlere para harcamıyorum. Ben de böyle mutluyum ne yapayım

• korsana alışmış olanların çalıştığı yer 1 ay maaşlarını vermesin bakalım neler olacak. Mantıksızlık diz boyu bu ülkede. Millet beleşe alışmış. Sebebi de bariz. Seçim zamanları bir oy için halkı beleşçiliğe sürükleyenler. Vay arkadaş burdan da siyasete girdimya tamam oldum ben. Kesin adayım :D

• :D ahaha bizim ruhumuzda siyasetçi kişilikler var

Kızlar Ne Diyor 5

• Aa ne güzel orjinal arşivin var tebrikler çok cool oldun :)

neden orjinal aliyim almıyorum katılmıyorumda ben orjinal aliyim justin timbrlake uçak alsın

Tarkan Efendi kücük yatını satıp 65 metrelik dev yat alsın hadise diye biri var bide bi halta benzemeyen gidip boğazdan yalı alsın dimi almıyorum arkadaşım orjinal cd katılmıyorumda korsan candır!

1|1
    0|2
    • götümle güldüm cevabına :D Arkadaşım onların albümünü alıyorsan seviyorsun ve ortada bir emek olduğunu düşünüyorsundur. E öyle olunca da bırakta alsınlar,binsinler. Zihniyetini çözümleyemedim.

• agzınla gulunce çirkin oldugu için kıçınla gulmen normal sen serbestsin verebilirsin hatta bitanede alma her cd den 2 tane al daha çok destekçi olursun ve daha çok cool olursun bence aa bak ıkıtane aldım resmini çekip koyiyimde havalansın bı yerlerim :D ülkeye bak ya adam cdlerin resmini çekip koymuş ya :D

• korsanik hareket engellenemez !

1|0
    0|1
  • enayiliğinle mutluluklar dilerim sana.

tandığım bildiğim bi yazarın kitabının korsanını almam.

albümü de netten indiririm.

0|0
    0|1
  • johnny deep in gözlerinin içine bakarak korsana hayır diyebilir misin :P

0|1
    0|0
  • aa kasetlerin de var :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben evet diyorum. Para basmıyorum burada.

0|1
    0|0
    • Ben de kendi halinde bir üniversite öğrencisiyim ama saçma sapan yerlere harcamaktansa paramı zevk aldığım şeylere yatırıyorun. Ve benim de kısıtlı bir bütçem var. +1

• Doğrudur.

• Korsan mı kaldı, internet onları da bitirdi...

0|1
    0|0
  • şunu belirtim ki korsana evet demek para ile ilgili değildir izlediği filmlerde ki duyduğu her küfüre katıla katıla gülen sinemada bile film izlemeyi bilmeyen insanlardır. korsana evet diyen bu yüzden bende sana katılıyorum..

0|0
    0|1
    • Korsanın en büyük sebebi albüm,CD-DVD fiyatlarıdır. Kimse zevk olsun diye netten indirmez.

• yok dostum ne tartışması :) Saygının olduğu yerde akşama kadar konuşurum. Yeter ki senin gibi olsunlar. Argo,küfür,hakaret olmasın yeterli.

• =) senin gibi de dostum =)

• Katılmakta zorlanıyorum.

Çünkü bugün telif haklarının kimin elinde olduğunu ve şarkı satın aldığınızda paranın kimin cebine gittiğini pek bilemiyorsunuz.

En basit ve en belirgin örnek:

The Beatles şarkılarının telif hakları Michael Jackson'a aitti. Beatles seven bir insan--ki çok var--Michael Jackson'ın mirasçılarına bunun için para ödemek ister mi, bence öncelikle bu tartışılmalı.

0|0
    0|0
  • korsan olmasa hiç bir şey öğrenemezdim herhalde buna ne demeli? parası olana mı olacak her şey?

0|0
    0|1
    • Olay paranın olup olmaması değil. Ben 15 yaşından beri yapıyorum koleksiyonu. ve babamın aldığı maaş asgari ücretti. sadece tutumlu olup zevk alabileceğim şeylere para verdim

• Aynen öyle diyorum. Adamın ekmek parasıyla oynayak ne kadar doğru sence ? Yine aynı örnek. Sen maaşsız çalışır mısın ? Hele hele ki senin bulduğun bir şeyi senden başkasının sahiplenmesi nasıl olur ? Ya da senin olduğu halde,maddi değeri olduğu halde onu sıradan görülmesi ? Adam evini o parayla geçindiriyor.

• ok arkadaşım saygı duydum, beni öğrenme ve kendini geliştirme hakkımla başbaşa bırak.

• katılıyorum kesınlıkle emege saygı duyulmalı

0|1
    0|0
  • neden korsana hayır diyeyim ki imkanlar var netten indiririm olur biter

0|0
    0|1
    • Ondan sonra soruyorlar bu ülke neden gelişmiyor. Zihniyete bak.

• türkiye ekonomisinde bu dediklerin boş kardeşim , belki korsana hayır derdim ama beni buna iten etkenler malum ,

• orası kesinlikle öyle. Bir albüme 20 lira vermek çok ama çok fazla.

• Kesinlikle demem,hiç üşenmedim korsan olarak kullandığım ne varsa orijinal fiyatlarını yazdım.Çıkan fiyat ise sadece 2012 yılında 6 bin 624 tl çıktı.Orijinal olarak sadece destek olmak istediğim,gerçekten çok beğendiğim ürünleri alırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...