SPOR SALONUNDA VÜCUT SIKILAŞTIRMAK?

Arkadaşlar daha 18 yaşındayım boyum 1.60 ve kilom da 48. Biraz göbeğim var bacaklarım pek sıkı değil. Çok fazla boş zamanım var bende bunun spor salonuyla değerlendirmek istiyorum. Daha önce spor salonunda bir deneyimim yok. Bacaklarımı ve özeliklede karnımı sıkılaştırmak istiyorum, uzun bir maratonu da göze alıyorum. Özellikle hangi aletleri kullanmalıyım, nasıl bir tempo izlemeliyim? Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim :)

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bilinçli bir eğitmenin varsa zaten hareketlerde sıkıntı olmaz, o sana gereken programı hazırlar. Bu vücut geliştirme olayının kilit noktası beslenmedir arkadaşım. %70 beslenme, %20 spor, %10 uyku ve dinlenme. Yani önceliğin doğru ve dengeli beslenme olmalı. Bunun için basit karbonhidratlardan (hamur işleri ve bisküviler vb.), gazlı içeceklerden, yağlı gıdalardan her şartta uzak duracaksın. Spor öncesi bulgur pilavı ve bir miktar derisiz yağsız tavuk göğsü, spor sonrası ise 40 dk sonra 2 adet 200 ml çikolatalı süt, 2 saat içinde de bir miktar karbonhidrat ve bol miktarda kaliteli protein almanı öneririm. Antrenmana gelecek olursak, göbek altı kas grupları vücudumuzdaki kasların %80'inin bulunduğu kaslar olduğu için geliştirilmesi diğer kaslara göre daha zor olan kaslardır. Özellikle alt karın kasları zorluk sıralamasında 1. sıradadır. Çok sıkı bir disiplinle ancak 6 ayda sonuç almaya başlarsın ki bu da inanılmaz disiplinli ya da sporculuk geni olan insanlar için geçerlidir. Yani hem karın kasları için hem de bacak kasları için söylüyorum, 1 ay sonra aynanın karşısına geçip "üff ya olmuyor." şeklinde moralini bozmamalısın.

2|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• Kardeşim öncelikle bunu yapabilirsin fakat acele etmiyeceksin ev istikrarlı bir şekilde devam edeceksin sonuç almak istiyorsan... 48 Kilo olman hiçbir anlam taşımıyor çünkü vücudundaki yağ miktarı fazla söylediklerine göre ve biz de senin vücudundaki yağ miktarını azaltacağız ya da kas miktarını arttırıp harcadığın kaloriyi arttırıp daha estetik bir görünüme sahip olmayı planlamalıyız öncelikle... Sana Tavsiyem Youtube'de Savaş Cebeci isimli kişiyi takip et ve videolarını izle merak ettiğin herşeyi öğrenebilirsin.

1|0
    0|0
  • Sen boşver spor salonunu koş ve mekik çek süper olursun

1|0
    1|0
  • Sana tavsiyem karnini siikilasmak istiyorsan mekik cekerken elinde agirlikla çek mekigi back calisirken agirlikla calis son hareketi don sayiiyi yaparken zorlan ve yediklerine dikatt et proteinsel beslen belli olcude karbonhidrat

0|0
    0|0
  • Spor salonunda sana gerekli programı yazarlar. Yediklerine de dikkat et.

0|0
    1|0
  • cardio yapıcaksın çokça ağırlığa da girersin misss

0|0
    1|0
  • Merelisin oncelikle ona gore yer ismi vererek konusayim

0|0
    0|0
  • Spor yapmak güzel bişeyde aöylediğin ölçülere sarkan bir yerinin olmaması lazım

0|0
    0|0
  • neden vucudunu sıkılaştırıyorsun?

0|0
    0|0
    • Aslında zayıfım ama tek zayıflıkla olmuyor. Birazda fit görüntü önemli diye düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• Eğitmenler senin isteklerin doğrultusunda sana uygun programı yazacaklardır zaten.

1|0
    1|0
  • Mekik çek karın ve bacak için sıkılaşmaya bire bir

0|0
    1|0
Yükleniyor...