Kavgada rakibin nefesini kesmek için neresine vurulmalı?

Tekvandoya başladım ordaki bir arkadaş burada 5-6 ay devam edersen teknik bilmeyenleri rahatça döversin falan vs. vs. diyodu nasıl olacak diye sordugumda teknik bilmiyosa işin kolay ilk karnına vurup nefesini kesersin sonra tekmeyle dalarsın vb. dedi
Neresine vurulması gerekiyo rakibin nefesinin kesilmesi için?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Ben de taekwondo yapıyorum. Ama bu sporu sokakta uygulaman çok zor olur :D Arkadaşın kandırmış seni. Bu spor daha çok gösteri sporu ya :D Ama göğüs kafesine bir yopçagi vurursan nefesi kesilir

0|0
    0|0
    • Sen ne zamandır yapıyosun? Ve biraz araştırdım bildiklerime dayanarak söylüyorum baya işe yarar bence sokakta bir tekme işini bitirebilir karşıdakinin teknik bilmiyor zaten burdaki cogu kisi. Kesin kesilir mi nefesi? :D

• Onlar iyice profesyonelleşmişler ama. Bak nasıl diyeyim, senin de 4-5 ay sonra kendine güvenin gelir şunu döverim bunu döverim dersin ama fazla bir şey yapamazsın sokakta. Zaten sokakta ilk hamleyi sen yapmadıkça kavgayı kazanma şansın çok çok fazla olmaz.

• hayal kırıklıgı yapma motive et sadece :D

En İyi Erkek Görüşü

• Göğsüne, karın boşluğuna dalağına boğazına..

0|0
    1|0
    • kesin kesilir mi nefesi? ve tekmeyle vurursam daha mı kötü olur? ölüp gitmesin?

• Ölmez eceli gelmediyse :D

• eceli benden olmasın aman :D

Kızlar Ne Diyor 3

• Midenin üst kısmına.

0|0
    0|0
    • ölüp mölmesin :/

• birde tekvando sokakta işime yararmı sence? bazıları yarar diyo bazıalr yaramaz diyo bir tekvandocu arkadaşım yanına bile yaklaşamaz tekme atarsın diyo biride sadece gösteriş sporu vs. diyo düşncen nedir?

• Ben gitmedim ama savunma ağırlıklı bir spor diye biliyorum o yüzden net bir cevap veremiycem :)

• Ben karateciyim. karın boşluğuna ya da yanlarından herhangi birine mavashi atarsan kesilir nefesi.

0|0
    0|0
    • ölme ihtimali yok dimi?

• birde tekvando sokakta işime yararmı sence? bazıları yarar diyo bazıalr yaramaz diyo bir tekvandocu arkadaşım yanına bile yaklaşamaz tekme atarsın diyo biride sadece gösteriş sporu vs. diyo düşncen nedir?

• Bir kere vücudun zinde tekmelerin sert olacak bu dövüş sanatıyla ama emek harcaman gerek sokakta işine yarar öyle

• Tekvando öyle bir şey değil ki ya:S

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Biber gazı sık

0|0
    0|0
  • Midenin üstüne vur knk ama bence en hassas olay burunda burna kafayı atınca şahıs iptal olur hocan bilmiyor 😅

0|0
    0|0
    • hocam söylemedi bunu arkadaş söyledi ordaki. ve midenin üstüne vurunca kesin kesiliyomu nefesi? ve ölüp gitmez demi bide tekmeyle vurusam?

• Valla dayak yerken genelde yüze vurdular benim pek bilemiyorum 😅

• Karnına dediğine göre kulağına vurman lazım.

0|0
    0|0
  • bende evde spor a başladım karın bölgesi tehlikeli yer hızlı vurursan uğunur kalır :D JETTLI izle biraz taktik ögren :D

0|0
    0|0
    • Karsıdaki ölüp mölmez demi nefesikesilir sadece bir kaç saniyeliğine :D başıma kalmasın :D izliycem jettli eyw

• ölmez ama bir 10 saniye nefesi kesilir ayaga kalkamayabilir :D

• Boşluğuna, midenin üstüne

0|0
    0|0
    • kesin kesilir mi nefesi? ve tekmeyle vurursam daha mı kötü olur? ölüp gitmesin?

• Şiddetini ayarla. Ya da kitkenio haretet edememsi için diz kapağının altına ayakkabının burnuyla...

• Tam göğüs kafesinin alt ortasına. Öyle Uğraşma direk ciğere vur patlat ölsün orda

0|0
    0|0
    • bundan korkuyorum işte

• Bir sporcu sokakta dövüştüğü Zaman normal birinden daha çok ceza alır adli yönden çünkü sokakta dövüşmen için değil sana öğretilenler yanlışlıkla birini eğitimli biri gibi sanıp vurursun ama oda savunmayı bilmediği için ölebilir

• o kadar sert olacagımı sanmıyorum öldürücü tekmelerden vs. kaçınırım zaten ve lisans aldıgında oluyo o iş bildigim kadarıyla almamak için elimden geleni yaparım. d

• Diyaframa vur ama fazla sert vurursan öldürme ihtimalin var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...