Kendinizi bir dklığına benim yerime koyar mısınız?

çok mutsuzum .kimsem yok ne anne babam , ne sevgilim ne de doğru düzgün arkadaşım akrabalarımdansa nefret ediyorum...bu dünyada yapayalnızım .üniversitede çok boktan bi bölümde okuyorum okulum bitiyo bu yıl ne olucağım meçhul:S içine kapanık bi kızım anne ve babm öldükten sonra iyice içime kapandım...kimselere anlatamıyorum derdimi.düşünsenize sizi merak eden arayan soran kimse yok...kafayı yemek üzereyim siz olsaydınız ne yapardınız?

Güncellemeler:
hepinizden Allah razı olsun bir nebze olsun bana umut oldunuz .umarım her şey bundan sonra iyi olur...

0|0
12|29

En İyi Erkek Görüşü

• Bende onları aramaz sormazdım... ZATEN ÖYLE DE YAPTIM..

Zaman hayat düzelir, Fakat içinde yaşama sevinci ve isteği kalmıyor. benim öyle.. :(((

seninki kadar ormasada benzer şeyler yaşadım..

babam akıl hastası olduğu için hiç bir akrabamız bizi aramadı sormadı.. kaçtılar.

Ezik büyüdüm hep... parasızlık ve diğer kardeşlerim küçük olduğu için üstüme çok yük bindi.

arkadaş dost dediklerim ise hep MENFAAT peşinde idi..

ZAR ZOR ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİĞİMDE, akrabalar ortaya çıkmaya başladı..

22 yaşımdan sonra kuzenlerimle tanıştırdılar. hatta birisi ile evlenmem konusunda baskı yaptılar.

bende hepsine ziktiri çaldım.

BEN YAPAYALNIZ BÜYÜRKEN ÇARESİZ VE YALNIZKEN YOKTULAR.. benim için halen yoklar..

şimdi babam iyileşti. yaşadığım şehir küçük olduğu için eğitimime göre iş bulamadım ama asgari ücretle çalışıyorum. artık çaresiz değilim.

AMA HAYATIN DA HİÇ BİR TADI ANLAMI YOK!.. değer verecek kimse yok!... yalnızlık ve mutsuzluk içinde. KENDİ KENDİME MUTLU OLMAYI ÖĞRENDİM... :((

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• en azından üniversitede okuyorsun dimi. ben nelerini tanıyorum. işi gücü yok. bir adamla evlenmiş. hergün dayak yer azar işitir. çalışmak istese kimse iş vermez çünkü okumamış. lütfen her zaman şükret hayatına. tamam belliki çok dertli bir hayatın var. ben bunları anlayamam belki ama sende daha kötüsünü düşün biraz. ilerde iş bulup çalışacaksın. birgün sen anne olacaksın. herşeyin yoluna gireceği günü bekle.

0|0
    0|0
  • Canım kardeşim başın sağolsun.

Sana her konuda yardımcı olmaya ve seni dinlemeye hazırım.

İstersen beni ekle seninle konuşalım uzun uzun.

Şunu da belirteyim ki Peygamberimiz (Hz.Muhammed) de yetim büyüdü..

Kimsesizlerin kimsesi yüce Rabbimizi unutma. O senin her zmaan yardımcın olacak inşallah.

Sen yalnız değilsin.

Merak etme.

Yalnız olanlar Rabbinden uzak olanlar

0|3
    0|0
  • her zman güçlü olmak zorundasın bunu bil arkadaşım senin ayıf olmak gibi bir lüksün yok okulun bitmede iş imkanlarını araştır ve bir işe girmeye çalış içine kapanık olmaktan vazgecmelisin ve endine güzel arkadaşlıklar kurmalısın ancak kimseye güven olmayacağını ve insanların güvenini birgün kıracağını asla unutma. belki yalnızsın şu an ama ilerde eşin cocuğunbir ailen olacak sende mutlu olacaksın inşallah.

0|0
    0|0
  • hayata sadece mutlu oldugunda gülücek halin yok sırf gıcıklık olsun diye uçurumun kenarındayken bile hayata gülümsüyeceksin asla pes etme bu dünyanın seni yenmesine izin verme.. okulunu bitir işini bul hayatını yaşa.. baktın türkiyede olmuyor avrupaya açıl oralarda iş ara oralarda yaşa üniversite mezunu oldugun zaman her yerde iş bulabilirsin.. allah daima yardımcın olsun.. mutluluk peşinden gelsin..

0|0
    0|0
  • haklısın.

0|0
    0|0
    • tek kurtuluşun karşına adam gibi bir adamın çıkması.Ama kimseye inanma hemen olur mu.

• bu kadar umutsuz olma arkadaşım okulun bitince bir işe girersin cevren olur sosyal bır hayatın olur belki ıyı bır sevgilin olur karamsar olma sakın

0|0
    0|0
  • Allah sabır versin kardeşim cok zor ana babasızlık allah kımsenın başına vermesın inşallah atlatırsın bu olanları ve dimdik ayaklarının ustunde hayata tutunursun Bardağa dolu tarafından bak her zaman sana verilen hayatı değerlendir ...iyi arkadaslar bulursun umarım derdını anlayıp paylasabılecegın

0|0
    0|0
  • Herşeyden önce başın sağolsun. Ben olsam yaşama sımsıkı bağlanır güçlü durmak için elimden geleni yapardım, çevremde kimsenin olmamasına değil kimsenin adam olmamasına üzülürdüm..Hayattasın ve güçlü olman gerek, çevrende gerçekten dost olacak insanların olması hiç arkadaşının olmamasından daha iyidir buna inan..Umarım iyi günde de kötü günde de yanında olacak birileri olur hayatında..

0|0
    0|0
  • seni üzmek değil amacım ama bu zaman kadar yaşaman ii senden daha az derdim var ama ben bu halimden bıktım ki sen ii dayanmışsın bence bu zamana kadar geldiysen bundan sonrada dayanabilirsin bi yerlere varabilirsin sadece biraaz cesaret başka bişey değil

0|0
    0|0
  • Kötü bir durum canım yaa kıyamam vallahi :( Arkadaşa dosta ihtiyacın var şu dönemde dikkatli olmalısın elbet bu zor zamanları arkada bırakacaksın iş hayatına atıldığında sorunları düşünmeye vaktin olmayacak zaten doğal olarak çevrede kazanacaksın metanetini koru

0|0
    0|0
  • Düzgün birini bulur evlenirdim. Bunu bulmak o kadar kolay değil o ayrı mesele.

İnsanın dostu olmalı, ama hiç kimseye de güvenemiyorsun.

0|0
    0|0
  • başın sağolsun gerçekten zor bir durumdasın bence psikolağa git.

ayrıca benim ailem hayatta olduğu halde yanımda değiller

hayatımda birkaç şeyim var telefon odam bilgisayarım bütün varlığım bu.

yalnızlığımı paylaşacak başka birşey yok

0|0
    0|0
  • yalnız insan yoktur, yalnız olmak isteyen insan vardır

0|0
    0|0
  • başın sağulsun :( kendi evinde mi kimle yaşıyorsun?

0|0
    0|0
  • ne derdin sıkıntın varsa paylas yalnız diyilssin insan olman yeterli ...

0|0
    0|0
  • ben yanlız yaşayan biriyim ve senine aynı durumdayım genel olarak yapacak bişey yok gibi belki günün birinde herşey dağa güzel olur diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bence ilk hedefin iyi bi kariyer yapıp sonrada iyi para kazanmak.sonra kendine bak,kendini geliştir,insanlarla arkadaşlık kurmaya çalış.

bugün öğrendim ki yapabileceğine inanmak gerçekten yapmanı sağlıyor.

0|0
    0|0
  • :((( uzulme ya Allah yetimlerin yardimcisidir kimseye tasiyamayacagi bir yuk yuklemez bir kapi kapanir digeri acilir haline cok uzuldum ya

0|0
    0|0
  • üzüldüm valla arkadasım...bizim elimizden bişey gelmez ne yapsan sen kendine yaparsın

0|0
    0|0
  • Hayatimin kadinini buldum :D evlen kız benimle

Hep isterim kimsesi esi dostu danası kurdu kuzusu olmayan biriyle evlenmek

0|0
    1|0
  • İnşallah dikkat et çok zor bir dönemdesin

0|0
    0|0
  • Üzüldüm adına burda ne desek boş kalır hayat devam ediyor öyle yada böyle.

0|0
    0|0
  • cemamatin yurtlarına git onlar snei biryere yerleştiri

0|0
    0|0
  • yardımcı olabilirm sana ekle beni tavsiye vericem ayı durumda insanlar var cevremde

0|0
    0|0
  • Kafana göre birisini bulmaya bak. Ama oda büyük ihtimal çıkarın için arkadaş olacaktır.

0|0
    0|0
  • allah yardımcın olsun kimseye inanıp güveme şuanda cok kolay aklını celebilirler sölym Ve kimsem yok Deme Allah ın gücüne gider allah yardımcın olsn unutma kmseye güvenme hele şu durumda cok faydalana bilrler senden kendinede dıkkat et . sana 3 şey sunarım 3 şey Allah a doğru yönel Allah a doğru yönel Allah a doğru yönel ... verende o alanda unutma

0|0
    0|0
  • benimde çok fazla arkadaşım yok.ama 2-3 tane dostum var.sende dost edinmeye bak...

0|0
    0|0
  • nasıl geçiniyorsun peki? valla her insanın bir hayali vardır hayalindekileri gerçekleştirmek için uğraşabilirsin okul bitince bir işe girdiğinde evlenirsin işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• arkadaş olabiliriz =(

2|4
    0|0
  • zor bir durum ama madem bu kadar yol katettin devamını da getir.

0|0
    0|0
  • sen hayatın gerçekleriyle erken karşılaşmışsın sadece.Güçlüysen zaten ayaktasındır ve kimseye ihtiyaç duymazsın zamanla da.Önemli olan bu konuya fazla takılıp duygusal davranmaman gerçekçi olduğun sürece daha az yara alırsın.Okulun bitince bir iş bul zamanla çevren de olur.İçine kapanman yaralarını daha çok kanatır mümkün olduğunca kendinle başbaşa kalma.Dışarı çık,hobiler edin ya da ünideki klüplere üye ol.

0|0
    0|0
  • hayatıma devam ederim etmek zorundasın sonuçta iyice kötüleştirmektense daha iyi hale getirmeye çalışırım

0|0
    0|0
  • devam ederdim çok zor olduğunu biliyorum ama nefes alıyorsan hala umudun var en çok kendine değer vermelisin.

0|0
    0|0
  • Bunları düşünerek kendini iyice bunaltma.. güvenebildiğin bir sevgilin olurda yanında olur umarım. yada biraz çevren olsa keşke oda iyi geliyor.

0|0
    0|0
  • Öncelikle sevgili filan edinmezdim, annem babam ölmüş olabilir ama hayat benim için devam ediyor. Okuduğum bölümü beğenmesem bile o bölümle ilgili yapabileceğim en iyi iş ne ise onu araştırırım. İnsanlara güvenmez kendime güvenir hayatımı o şekilde yönlendirirdim. İleride belki evlilik düşünürdüm. Kimsenin beni düşünmesine ihtiyacım olmazdı ben kendime yeterdim.

0|0
    0|0
    • Kardeş merhaba.

Ben kendime yeterdim lafları sadece içi boş laflar. Edebiyattan öte bir şey değil.

• bence sen hayattan tat alamayan bırısın annen baban yokmus ınan uzuldum bu duruma ama hayat devam edıyor boyle karamsar olma herkes mı kotu yanı bıkac arkadas edın

0|0
    0|0
  • Allah yardimcin olsun canim uzme kendini bu kadar. Haline sukret bak okuyormussunda. Okulunu bitir hayirlisiyla bir is bul kendi ayaklarin uzerinde dur once. Sonra insaallah hersey sirasiyla olur arkadas, eş, dost

0|0
    0|0
    • Kardeş kedi mi bu yukardan atınca aşağıda ayakları üstünde durabilsin..

Dua edelim de Rabbim karşısına onu sahiplenecek ona ömür boyu destek olacak eş ve hayırlı evlatlar nasip etsin.

• Bence olumsuz düşünme hayat insana ne getirir belli olmaz güzel bir yuvan olabilir hasretini öyle gidebilirsin başın sağolsun zor imtihan ama iyi oldukları için bu dünyada değiller böyle düşün

0|0
    0|0
    • Senden de Allah razı olsun emin ol mutlu bir hayatın olacak gönülden inan yeter

• =( bu kadar acıya rağmen hala uğraşıyorsun.. gerçekten güçlü olmalısın sakın yıkılma.

0|0
    0|0
  • Bu durumda yapman gereken hayatta kalmak!

0|0
    0|0
Yükleniyor...