İnsan denen varlığın sevilecek ne yanı var?

Doğaya aykırı olan en büyük pisliğin,en iğrenç yaratığın

o egosu olmadan hiç bir şey olan,

o egosu uğruna bir sürü şey uyduran,başkalarınıda inandıran

o iki yüzlü

o hiç bir duyguyu GERÇEKTEN paylaşamayan

o hiç kimseye kendisinden daha fazla değer veremeyen

o yaşamasının zorunluluğuyla hiç bir amacı olmayan

o kendi öğretilerini kendisi uygulamaktan aciz; gerçek şeref,erdem yoksunu

o aklı olan bir hayvan olarak,bir hayvan kadar olamayan,

...

Daha yazardım da okumayan,yanlış anlayan,anlamayan çok kişi olucak diye devam etmiyorum.

Ütopia,ütopia olarak kaldıktan sonra insandaki aklın dolayısıyla insanın ne kıymeti var?

soru açık, bir düşünün, şimdi bu insan denen varlığın sevilecek neyi var? değerli kılan neyi var?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• "İnsan denen varlığın sevilecek ne yanı var? " diyerek etki tepki mi yaratmak istiyorsunuz... ? Siz bir insan olarak, Tüm insanlıktan nefret edercesine yazmış ve cevap mı bekliyorsunuz "insanlardan" ?Yazmayacaktım bir insan olarak aslında ... İnsanlık yaptım yine de..Neyse..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sorunu okuduktan sonra düşündüğüm şu erdemli bir insan bunları yazar mıydı? Çuvaldızı kendine batır önce.Kötü örnekler elbette ki var ama bu iyiyi görmeye engel olmamalı.

0|1
    0|0
    • Eyvallah eyvallah.Erdemli insan yazarmıydı demek..:) Ben kendime dair,ben çok iyiyim şeklinde bir şey yazdığımı göremiyorum açıkçası acaba siz mi öyle anladınız? Biraz daha geniş düşünürseniz umarım soruyu daha iyi anlayacaksınız,yada ben ne demek istediğimi anlatamadım.

• Doğarak battım zaten. okadarda değil ben fikir alışverişi yapmak için irdeledim,ama saldırılar başladı,egolar devrede:)

• saldırı dediğin şey böyle olmaz fikrimi beyan ettim sadece.

• her pislik bizde

0|0
    0|0
  • Doga kendini algilamak icin yine kendini, insani, olusturdu.neye bakiyorsam ben neyi duyuyorsam kendi sesim neye dokunuyorsam o dokundugum bedenim. Doga benim. Algiladigim her sey degerli. Algilanan ile algilayan arasinda fark yok.

0|0
    0|0
  • Kimse mükemmel değil ama bu kadarda değil insan denen varlık iman etsin diye var

0|1
    0|0
  • İnsan olduğunu hatırlamayı başaran herkes sevilmeye layık kişilerdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çok güzel müthiş bir soru teşekkür ederim..

İnsanı diğer canlılardan farklı kılan aklı ve imanıdır..

0|0
    0|0
  • Kendine saygın olmadıktan sonra kimseden saygı bekleyemezsin, değer bilmez insanlarıda siliceksin şerefide erdemide kendinde göstericeksin.

0|0
    0|0
    • Antiteziniz varsa antitezinizi yazın.Soru genel bir soru,buraya öğüt almak için bu soruyu sunmadım,düşünce paylaşımı yaptım. tanımadığınız insanlar hakkında böyle bir üslupla konuşmak doğru değil.

• senin derslerine tez mi hazırlayacağız ? git kendi dersini kendin çalış. senin tezindede tanımadığınız insanlar hakkında böyle bir üslupla konuşmak doğru değil. lafını ileteyim.

• Kendiniz önce kavrayın daha sonra iletirsiniz,görülen o ki kavrayamamışsınız.

• Nerde yaşıyorsunuz? Ben mutluyum çok sevdiğim insanlar var azda değil. Sizin bahsettiğiniz şey kimi inanışların (senkretik dinlerin diyim) günümüzde insanlar sistem herşeyin üzerindeki etkisinden kaynaklanıyor. Bir düşünür derki '' insanların neye inandığı önemli değil, inandıkları için neyi göze aldıkları önemlidir''

0|0
    0|0
  • Kim dedi sana anlamaya çalış insanları diye?

Baksana, sevmeyen ölsün..

link

:))

0|0
    0|0
Yükleniyor...