Evlilik herşey demek değil bence kadın çalışmalı

arkadaşlar evlenince karısını çalıştırmayan erkekler hakkında ne düşünüyorsunuz? ya o erkeğe birşey olursa kendi ayaklarının üzerinde duramayan kadın ne yapacak? yaşlanınca ona kim bakacak ? ohh valla kadın doğursun evin iskerini yapsın erkeğin vereceği 5 kuruşa muhtaç kalsın bu konu hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Karısını çalıştırmayan erkekler hakkında hiçbir şey düşünmek istemiyorum. Kendileri bilir. O erkeğe bir şey olursa, kendi ayaklarının üzerinde duramayan kadın sıkıntı çeker ya da başka erkekle evlenir, o da kendi isterse, başka bir şey gelmiyor bu durumda aklıma. Yaşlanınca ona varsa evlatları, onlar bakmazsa huzur evinde bakılanları gördüm, onun da çözümü varmış anladım. Kadın doğursun demek çok kolay, istemiyorsa doğurmasın, çocuk da yapmasın. Kendini erkeğin parasına muhtaç olarak görüyorsa, bunun da bu kadar üzerine basıyorsa, yarası olan gocunur. Hayat denilen yükü beraber omuzlayıp acısıyla tatlısıyla yaşamak lazım bana kalırsa.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bir erkek kadının kendısıne mecbur olmasını sözünü dınleyıp hizmet etmesini kendıne guvenı olmamasını isterse çalışmasına izin vermez

ama amaaaa doktora gidince karıma kadın doktor baksın der utanmadan hanı kadının çalışmasına karşıydın hangi yüzle kadın doktor istiyorsun

0|0
    0|0
    • Kadın doktor, kadın öğretmen, kadın hemşire olmalı bunu anlarız da.. Arkadaşım Kadın Bankacı Kadın Pazarlamacı Kadın bilmem neci olmasına gerek var mı sence ?

Bir o kadar delikanlı işsiz gezerken özellikle ?

• ne alakası var ? kadın doktor nıye olsun o zaman karısının çalışmasına izin vermeyen bır adam baskasının karısının çalısıp doktor hemsire öğretmen polis olmasını hangı hakla ister bunu bana değil bu ulkede 10 milyon işsizlıge ragmen hala utanmadan 5 cocuk yapın dıyen başbakana soracaksın ben işsizken bunca erkek ınsan işsizken hangı yüzle bunu ıstıyorsun dıyeceksın

• Senin evlilik anlayışın bozuk. Evlilik karşılıklı anlaşmayla ve saygıyla yürür.Sen "yaşlanınca kim bakacak" ,"ohh valla kadın dogursun evın ıskerını yapsın erkegın verecegı 5 kurusa muhtac kalsın" anlayışındaysan senin evlilik zor yürür.

0|1
    0|0
  • kadının ekonomik özgürlüğü olmalı evlilikte bir kişinin aşırı baskın olmamasında da büyük etken bu =)

0|0
    0|0
  • kadın çalışacak.

0|0
    0|0
  • Bir kadın evleniyorsa kocasına muhtaç olduğu için bir adam evleniyorsa karısına muhtaç olduğu içindir.

Evlilik denilen kurumun içine etti yeni jenerasyon.

Aile saadetini üç kuruş dünya menfaatine tercih etiller.

Kadınlar hem içeri işine bakarım hem çocuğa bakarım hem paramı da kazanırım dışarda çalışırım diyorlarsa kusura bakmayın da kendilerini resmen KÖLE yerine koyuyorlar. Aptallık bu resmen.

0|0
    0|0
  • mümkünse erkek çok para kazansın kadın çalışmak zorunda kalmasın.en iyisi bu.ama hep evde hep evde olmaz.onun için istiyosa iyi güzel bi yerde çalışabilir.onun bunun hizmetinde falan değil.adam akıllı bi yerde.memur olabilir mesela.ama kadının da para kazanıyom diye totosu kalkmasın erkeğin erkekliğini ezmeye çalışmasın yerini bilsin.demi ama :)

0|0
    0|0
  • hangi devirde yaşıyoruz tabiki kadında çalışmalı ve bağımsızlığını kazanmalı birikimler yapmalı ve bu birikimler ile kendi geleceği ve çocuklarının geleceği için faydalı bir şekilde kullanmalı aile ekonomisine katkıda bulunmalı yararları saymakla bitmez ben kadının da çalışmasından yanayım

0|0
    0|0
    • Arkadaşlar karınızı çalıştırın amenna. Fakat çocuğum olsun da anasıının sevgiyle ve ilgislyle deüil de bakıcının terbiyesiyle büyüsün diyorsanız sizin bileceğiniz iş :)

• Kesin çizgiler olmamalı bence. Şahsen ben çalışması taraftarı değilim. Çalışmak isterse işi ve ortamına göre değerlendirmesini yaparım. Uygunsa çalışır değilse çalışamaz.

0|0
    0|0
  • Sonra sevgisiz kalmis cocuklar psikopat oluyor... Annelik en kiymetli is.

0|0
    0|0
  • Merakımdan soruyorum bunu yorumlayan kaç kız güzel bir işte çalışıyor?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çalışmalı.Sağlıkla ilgili problem olur,birşey alınacak olur,Allah göstermesn boşanma olur.Bilemezsin hayat bu.Çalışmalı kadın.

0|0
    0|0
    • Ya kadın çalışırken hasta olur ya da çalışırken iş kazası geçirirse.. :))

Ya kadın evde yokken çocuğu başıboş kalır da serseri yetişirse..

Hayat bu herşey olur.

• Okadın doğurdu diye sadece o mu bakmak zorunda ? O koca çocuk yapmayı biliyorsa güvenliğinden de sağlığındanda en az o kadın kadar ssorumludur.Kocanın hasta olmaya yada çalışmaya hakkı varda kadın neden bu haklara sahip değildir.Kadınlar köleniz değildir.Bunu unutmayın.

• Bir kadın anne olmak istiyorsa üç beş çocuk yapmayı düşünüyorsa çalışmasın bence o çocukların büyümesi rezillik oluyor anneler sonsuza kadar kızların arkasını toplayamaz bakıcılar desen çıkan haberleri görüyoruz ki ne kadar iyi olursa olsun hiçkimse annenin yerini tutmaz.Yapıyorsan adam gibi büyüt çocuğunu sonra çalış yada çalışma sana kalsın

0|2
    0|0
  • cehalet bu.kadın kendi ekmeğini kendi kazanmalı ve ayaklarının üzerinde durabilmeli.

0|0
    0|1
    • :) O zaman ne diye evlenir ki kadınlar..

Sırf yatak için mi..

• bana öyle bir kadın söyle ki, vazgeçmek mümkün olmasın.

• vazgeçilmeyecek kimse yoktur.

• ben çalışmak istemiorum keşke ev hanımı olsam

0|0
    0|0
    • İstesen olursun, zorla mı çalıştırıyorlar.

• şu an çalışıyor musun beldam?

• hayır çalışmıyorum ama işe giricem . bir haftaya kadar istemiyorum çalışmak yaa ... ev hanımı olsam keşke evlenince ama nerdeee herkes çalışan kız istiyor artık

Yükleniyor...