Metrobüs kapısı önünde bekleyen ve beni ayar eden bir ton insan

Bugün işe gitmek için Tüyap metrobüsüne binmeden önce bir sorun yaşadım.Sorun ise soru başlığında belirttiğim gibi metrobüs önünde dikilen ve kapısının önünü kapatan bir ton insan.Onların arasına girip onları ayırarak da metrobüse binebilirdim fakat bu hem vakit kaybetmeme ve bununla beraber metrobüs kapısının ben girmeden kapanmasına hem de daha da önemlisi o bir ton insanla sorun yaşamama neden olurdu.Fakat onca insanın sağından girmeye çalışmam dahi onlarla sorun yaşamama engel olamadı.İşe geç kalıcam ve metrobüsü kaçırıcam endişesiyle metrobüs önünde dikilen bir kızın ayağına basıverdim.O da "yavaş yaa yuh ayağıma bastın" dedi ve ben de sinirlenerek "ne dikiliyorsun kapının önünde" diyerek bağırdım.Ordan başka bir "kız başka nerede bekliyecez" dedi sanki metrobüs tıkabasa doluymuş gibi halbu ki sadece oturaklar doluydu ve onlar oturmanın derdindelerdi.Bu sayede o biçim kötü başladım güne.Sizce oturma derdinde olan o kadar kişi mi haklı yoksa metrobüs kapısını kapatan bir de üzerine geçmeye çalıştığım için sitem edilen ben sinirlenmekte mi haklıyım?Nedir arkadaş bu kadar oturma sevdası?Belki şimdi çok uzak bir yerde çalışmıyorum ama Mecidiyeköyde çalıştığım zamanlar genelde ayakta giderdim o kadar yolu ve bence çok da koyulası bir durum değil...

0|1
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlarda suç yok, bizi köpek yerine koyan devlette suç var, avrupada insanlar neredeyse ayakta gitmiyor biz kucak kucağa gidiyoruz. Sırf tepkimi belli etmek için benimde bunu yaptığım oldu açıyorum kollarımı almıyorum kimseyi, bana ne arkadaşım turları arttırsınlar. Ben sen gel sende gel diye adamları içeri alsam, iyilik yapmış olmayacağım aksine şerefsiz yönetimin boyunduruğu altına girmiş olacağım. Sen beni dünya üzerinde en yüksek rakamlar üzerinden ulaştır, bu yetmezmiş gibi kar artıracağım diye üst üste bindir yok öyle. Herkes bu konular hakkında gerekeni yapsa devletin insan sağlığı üzerinden para kazanmasını engelleriz. Tek yol devrim ...

0|0
    0|0
    • Soruda metrobüsün bomboş olduğunu ve sadece oturakların dolu olduğunu belirttim.Sence İstanbul gibi bir şehirde HERKESİN metrobüste oturma imkanı olabilir mi?

• Hatları 50 kişi oturarak gidiyor ve toplam 220 kişilik demek ki 170 kişi ayakta gidiyor , seferler 4 katına çıkarılırsa rahatlıkla çoğunluk oturabilir.

• Valla dakika başı metrobüs geçiyor her duraktan 3'er tane.İşe gidiş ve çıkış saatlerini hiçbir şey kurtaramaz :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Sanırım bütün suç o hatta az servis verende mi acaba, az geldiği için yığılma oluyor olabilir bilemedim ben :/

0|0
    0|0
    • Az servisten kaynaklandığını sanmıyorum çünkü dakika başı yeni metrobüs geçiyor ve millet bomboş metrobüsün önünde dikiliyor bir sonrakinde oturabilmek için...

• okurken aynı durumu yasayan bır arkadasım canlandı ve yuzumde gulumseme olusturdun:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...