Dokunmaya kıyamadığınız birine birisi şiddet uygularsa tepkiniz ne olurdu?

Şu an acayip derecede sinirliyim. 2.5 yaşındaki kız yeğenim aşırı yaramaz. Her gün kafama sert cisimlerle vurarak uyandırıyo. Eli de ağır, ciddi ciddi canımı yakıyor ama ona bir fiske bile vurmadım, vurmam da, ne kadar sinirlensem de sonuçta el kadar bişey. Sadece odadan kovuyorum o kadar. Bugün annesinin canını yakmış. Annesi de öyle bir şamar atmış ki annem ağlamaklı duruyordu, ne biçim vurdu biz doğurmadığımız halde biz kıyamıyoruz dedi.

Nee dedim, neden ben o sırada odada değildim dedim. Çok sinirlendim çok. Şu an sinirden ağlamamak için kendimi zor tutuyorum...

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• Hınçlarını el kadar çocuklardan çıkaran insanlara çok kızıyorum. Çocuk bu, aklına gelen her şeyi yapmak isteyecek, sen annesi olarak elinden geldiğince ona iyiyi kötüyü, doğruyu yanlışı öğreteceksin...

Çok yakın bir arkadaşımın 5 yaşında kızı var. Hayatımda gördüğüm en hayat dolu, en tatlı dilli kız çocuğuydu. Arkadaşım eşinden ayrılmasına rağmen kız neşesinden çok şey kaybetmemişti. Ama ne zaman ki arkadaşım ablasının yanına taşındı, bir gün koca kadın o çocukla kavga etmiş, çocuk da dilli bir şey ama sevimli de, ama demek kaldıramamış, kızı duvardan duvara çarpmış resmen, kız o gün bu gündür kekeme. Kendine daha iyi bir iş ve ev bulana kadar bizde kalmışlardı, sanki o dünya güzeli kız gitmiş başkası gelmiş gibi. Zehir gibi kızı mahvetmiş o ablası resmen. Yine enerjik, yine mutlu ama kendini ifade edemiyor. Nasıl içim yanmıştı anlatamam.

1|0
    0|0
    • İnanmıyorum ya Allah belasını versin o kadının...Gerisini içimden söylüyorum...

• Ben de olsam öyle ablayla asla görüşmem.Benim evladımı duvardan duvara vuracak hemi.Böyle bir şeyi yapan kadını hastanelik edene kadar döverdim.hırsım geçmesse dinlenip bi daha bi daha ne zaman bu durum aklıma gelse döverim...

• çok üzüldüm, nasıl kıymış :( terapiye götürebilecek durumu var mı annesinin? çocuklara yapılan kötü muamele kahrediyor beni hep.

Erkekler Ne Diyor 7

• arkadaşım hayatta ağlanacak o akdar çok şey var ki. haklısın aslında insan sevdiğine zarar gelmiş görünce kafayı yiyebilir ancak sıkıntılarımız bu kadar olsun. yeşil yol filmini izlemişsinizdir. o küçük kız kardeşlerin öldüğünü görünce aklını yitirenleri hatırlayın. canlarım benim kıyamam. artık yaşamda gerçeklerini yaşar olduk. kanunlarımız ve kanun koyucular sağolsunlar. bence asıl sorun gencecik kızlara, bebecik cocuklara, öpmeye kıyamadığımız sevgililerimize zorla ve zorbaca sahip olup canlarına amansızca kıyanlara fırsat veren ve cezalandırma konusunda aciz kalan yetkililere yazıklar olsun. bu caniliği yapanlara yazıklar olsun. benim hayatta hakkımı helal etmediğim kişiler grubunda bu insanlar var. sinirlenmek de kötü. insan sinirli iken ne yaptığını bilemez olur. hani meşhur atasözümüzde der ya, "keskin sirke küpüne zarar" diye. aman fazla sinirli iken hareket etmeyelim. sen de sinirine hakim ol bence. insanlara büyük bir hata olmadığı sürece olumlu ve akıllıca yaklaşmakta her zaman fayda vardır. sen de bu güne kadar dikkat ettiğim akdarıyla mantıklı hareket edecek bir yapı var.

benim de altı erkek yeğenden sonra doğan kız yeğenim var bir tane. inan ki onun saçının tek teline canımı veririm. onun bir anlık yüzünün asılması beni kedere boğar. tereddüt etmeden onun için canımı veririm. ama bu demek değil ki ona kızmıyorum. eğitimin yeri geldiğinde biraz sert konuşmak da olduğuna inanırım. ama çocukların dövülmesine asla müsamaha göstermem. dayakla yetişen bir çocuktan ne beklenebilir ki...

0|0
    0|1
    • yeşil yolu izlemiştim ama inan çok oluyo hatırlamıyorum.Dün şiddet gören çocuğun bugünkü davranışları nasıldı dersin.Yüzümün boynumun her yerini tırnaklarıyla yırttı.Canım o kadar yanıyoki anlatamam.Ona yapılanın acısını benden çıkarıyo.İşte dayakla yetişen çocuk böyle oluyo...

• Bunu anlamak mümkün değil. Fakat şimdi müdahalede bulunsanız sorun çıkacak. Sanırım sinirler yatıştıktan sonra konuşsanız daha iyi olur.

0|0
    0|0
    • Yok zamanında müdehalede bulunmadığım olaya sonradan da müdehale etmem.Yalnız ben vicdansız insanlara karşı kindarımdır.Bir çöpüne yardım etmem daha...

• Yok canım ben daha asla konuşmam konu ne olursa olsun.Benim için bitmiştir.Ben şiddet gördüm başka kimse görmesin diye yırtınırken tek seferlik şiddeti dahi affedemem...

• O zaman benim sözümün bittiği yer burası. Ama ben öyle yapmazdım..

• Pardon ama 2,5 yaşında teyzesinin kafasına sert cisimlerle uyandıran bir kız çocuk da tuhaf geldi bana. Çocuk bu yaparı geçmiş bir çizgi bence. Bir sorun olduğu kesin, suçlunun çocuk olmadığı kesin o ayrı.

0|0
    0|0
    • Babası da küçükken aşırı yaramazmış.Her yere herkese zarar veriyomuş.Onun kopyası işte yaramazlık konusunda...

• aklını alırdım onun şiddetin allahını görür...

1|0
    0|0
  • O 2.5 yaşındaki çocuga kalkan eller kırılır acıdıgını bılse anlasa zaten yapmaz...Bırakın büyüyünce dalga konusu olur

0|0
    0|0
  • o ana bağlı.. ama şiddetini önleyebilmek gerekiyorsa ve gerekiyorsa gırtlağını sıkmak.. sıkarım..

0|0
    0|0
  • Çok fena yapardım. Çok fena..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Çocugu sımartmadanda büyütülebilir, yapaması gereken seyler konusunda egitilebilir. Küçük cocuklar hamur gibidir, ne sekle sokarsan ona girer. Şiddete son derce karsıyım. Hatta gecen sene yaslı bir dede torunun ağzına yüzüne vurdu, adama öyle bir laflar ettim ki dövmekten beter oldu. Çocukcagızınsa tek derdi ninesinin o kapalı ortamda kafasından sıp sıp terler bosalmasına ragmen giydirmek istediği süveteri giymek istememesi.. Bişey olmazmış! Öyle mi? o zaman bende sizin ağzınıza yüzünüze vurayım bakalım bir şey oluyor mu? dedim O kocaman kocaman ellerle o siddetle küçücük yavrucaklara vurulmamalı. Eğitmeyi bil bak nasıl yola geliyor. Yaramaz olmayan cocuk var mı. Adı üstünde çocuk!

1|0
    0|0
  • ağzını burnunu kırardım valla :D ama dua etsinki annesi :)) sadece uyarırdım bunun psikolojik olarak çocukta kötü etkiler bırakacağını ve ilerde yaşlandığında bu çocuğun ona kötü davranabileceğini söylerdim.şimdi o size muhtaç ama gün gelecek siz ona muhtaç olacaksınız.bence iyi davranmaya bakın cinsinden birşeyler söylerdim.aklına yer ederdim yani.

0|0
    0|0
    • Ben şu an babamdan nefret ediyosam ve biraz agresifsem 16 yaşıma kadar gördüğüm şiddettendir.İnsan ömür boyu üzerinden atamıyo bu psikolojiyi...

• Evet canım ya neyse geçmişte kaldı daha fazla deşmeyelim yarayı:))

• evet haklısın canım :)

• hani deriz yaa el kızı gelir tüm düzeni kurar sesimiz çıkamaz diye..karışılmıyor yapma da diyemıyorsun.allah korkusu olsa el kadar çocuga yapılırmı bu.sizin yanınızda yapsa idi eminim sesinizi yükseltebilirdiniz o an.ama en küçük bir karısmada benim çocugum deyip çekiveriyorlar çocukları yanlarına.allah vicdan merhamet duygusu koysun o hanıma

0|0
    0|0
    • Valla benim yanımda yapsaydı.Daha doğrusu o evdeyken çocuğa o denli şiddetli vurduğunu görseydim aynı şiddeti benden görürdü heralde.Çocuğunu da eve giderken götürmesine müsade etmezdim.Çünkü bu sapıklık bana göre...

• tabi haklısın ben büyüttüm diyorsun birde anne gibi duygular beslemişsiin.. sahiplenme duygun çok yüksek.ama boşver az şeyden çok şey çıkar.içini rahat tut lütfen.eminim o da pişman olmuştur.

• keşke bu soruya girmeseydim :((( çooookkk üzüldüm yyaaa... bebeklere ve çocuklara yapılanlar beni gerçekten rahatsız ediyor :(((

bu konuda uyarın mutlaka... o melek yyaaa... ona el kalkar mı?

0|0
    0|0
    • Haklısın canım şiddet gören insan bebek dahi olsa herkese şiddetle karşılık vermeye çalışıyo.O çocuk annesine olan tüm hırsını benden çıkardı bugün.Elde avuçta durur yanı yoktu.Bütün yüzümü boynumu tırnakladı.Bi de durup durup titriyo.Tam bir manyak gibi davranmaya başladı el kadar çocuk...

• Allah'ım ya kıyamam.O nasıl bir yürek öyle.Senin çocukların eminimki çok şanslı olacaklar...

• öyle olduğunu söylüyorlar... inşallah öyledir. sağol.

• Şiddet hiç bir şekilde doğru değil ama küçücük bi çocuğa vurulmasını hem kınadım hem de üzüldüm açıkçası :((

0|0
    0|0
  • Emerald kusura bakma ama annesinin yaptiklarina karismaman gerekiyor.

0|0
    1|0
    • Annesinden çok benim elimde büyüdü.Ona ben bakıyorum.Onun her türlü kaprisini ben çekiyorum.Yaradan bile kuluna böyle bir şey yapmazken.Kulun kula kulluk ettirmesi saçma değil mi sence de...

• Ben yaptigini dogru buldugumu soylemiyorum.Sadece karismamalisin diyorum.

• bence kafana takma yanı küçük yasta dayak yemeyen hiç bi çocuk yoktur :)

0|0
    1|0
  • polise sikayet ederdim

0|0
    0|0
Yükleniyor...