Vücut geliştirme ile uğraşan?

2 sorum olacak
1:protein tozu kullanmak gerekli mi ve ilerleyen zamanlarda bir hastalığa yol açar mi
2: ben çalıştıkça sanki bana göbekte büyüyor gibi geliyor göbek eritmek için tavsiye hareketler alabilirmiyim

0|0
0|8

En İyi Erkek Görüşü

• Maddi açıdan durumun iyi ise her gün, spor çalıştığın günler vücut ağırlığının 2 katı kadar protein tüketicek kadar beslenebiliyorsan protein tozuna ihtiyac yok. Protein tozu nedir, durumun çok iyi değildir bu proteini ek takviye olarak bu şekilde alırsın. Süt tozundan elde edilir hiçbir zararı yoktur, spordan anlamayan zararı olur diyen kişilere inanma.

Şöyle birşey bunun küçük ölçeği var bu 1 ölçekte yaklaşık 20-25 gram protein bulunuyor adam zaten günlük doğal besin kaynaklarından proteinin alıyor birde 10-15 ölçek protein tozu alıyor, sonra ne oldu böbreklerde sorun. Püf noktası sorun burada protein tozundan değil, fazla proteinden.

Göbek büyümesi gibi birşeyde olmaz çalışmayla, yağ oranın yüksek ise önce beslenmene dikkat ediceksin ağırlık ile beraber kardiyo yap kilo verip yağ oranını düşürmeye bak

0|0
    0|1
    • Göbek büyümesi yemekten dolayı biliyorsun bu sporda yemek en önemlisi ben hem bedenen çalışıyorum ve hafta da 4 gün de spora gidiyorum ama sonuc olarak yeterli protein alamıyoruz
      Çalıştığımız yerdeki kişiler de fazla alirsan zararı olur diyorlar

• Aynen öyle, iyi bir spor salonu ise hocanıza durumu iza ederseniz size göre belki bir program çıkarabilir, antreman spor ne zaman ne yapmanız gerektiği hakkında

• Arkadaşım var beraber calisiyoruz hareketleri çıkan ezberledik onlar bize pek karışmıyor sadece hareketlerin yanlış olup olmadığını gösteriyorlar

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 7

• Protein tozu kimyasal olduğu için kullanma doğal olarak et falan ye.
    Bacakları içe çekerek ve çapraz çekerek mekik çek.

0|0
    0|2
    • Hareketler için teşekkürler
      Bu ülkede et yiyebilmek için aylik iyi bir maaş almak lazım ama

• Yumurta ye yanı protein ağırlıklı beslen.

• Aslında su anda beslenmeyi iyi yapmaya çalışıyorum ama o da göbek büyüttü gibi

• Protein olmazsa olmazdır ama protein tozu adı üstünde gıda takviyesidir besinlerden karşılayamadığın takdirde kullanabilirsin bunun hesaplamasını sen yap ama protein insana motivasyon sağlıyor hastalığa aşırı yüklenmezsen yol açmaz hastalıktan kasıt böbrek ve karaciğere yüklenmesinden bahsediyorum çalıştıkça göbek büyümez ya sana öyle geliyordur ya da yememen gereken şeyleri yiyorsundur göbek cardioyla ve diyetle erir

0|0
    0|0
    • Ama bu sporda yemek gerekli bunun sonucunda nasıl diyet yapacam

• Diyetten kastım birşey yememek değil sağlıklı yemek yani yağdan şekerden hamur işlerinden uzak durmak ekmek falan yeme ekmek sadece tok tutar sana yararlı olacak pek bir besin değeri yoktur mesela basit şekerlerden uzak dur meyve yiyebilirsin ama reçel çay şekeri çikolata falan yememeye çalış yağlı yemek yeme

• Pek fazla yemek seçmem ama bunlara dikkat ederim artık

• 1. Protein tozu kullanma hocam, net.
    2. Göbek çok zor şekle girer. Baya uğraşmalısın. Yere uzan, bacaklarını birleştirerek havaya kaldır ve başına kadar çek

0|0
    0|2
    • Protein tozunu neden. onermiyorsun
      Bu sporla uğraştıktan sonra protein lazım ve bu proteini tam karşılayamadığı muz için alıyorum
      Hareketler için teşekkürler

• Aslında ben de toz almadan çalışıyordum ama bedenen çalışan biriyim hafta da 4 gün gidiyorum ve galiba beslenme yetersiz kalıyor bunun için toz alıyorum ama fazla değil çalıştıktan sonra bir ölçek 300 gram suyla

• Et proteini kullanma kardeşim uzun vadede böbreklere zarar verebiliyor. Whey proteini kullanmalısın.

• Evde tamamen kendim yapıyorum ve toz vs. falan da kullanmıyorum. Düzenli olarak egzersizleri yaparsan istediğin sonucu yakalarsın ama beslenme de şart ben tuzu, şekeri kullanmıyorum, yağı ise çok az tüketiyorum. şu an istediğim görünüme kavuştum.

0|0
    0|1
  • hiç bir alternatif yoksa kullan ama lor peyniri tavuk göğsü tüketebiliyosan toz kullanma

0|0
    0|1
    • Ben bedenen çalıştığım için beslee konusun da yetersiz kalıyorum ama ben bol nol doğal yoğurt yiyorum mesela nerdeyse her akşam bir kase

• herkes bişey diyor. sen mantığını kullan.

• Teşekkürler üstat

• protein tozu kullanma başka birşey demiyorum

0|0
    0|2
    • Neden kullanmiyayim. peki

• kanka yumurta , et, süt, yoğurt, baklagiller gibi protin değeri yüksek şeyleri yemen daha iyi olur ama ölçülüyse çok sıkıntı olmaz ama aşırı gitmemeni öneririm

• Aşırıya gidecek kadar zaten para yeterli değil ama doğal yoğurdu nerdeyse her aksan alıyorum

• Bos is

0|0
    0|1
Yükleniyor...