Sinema tarihinin en başarılı kötü adam karakteri sizce hangisi?

Sinema tarihinin en başarılı kötü adam karakteri sizce hangisi? Seçiminizde hangi etkenler rol oynadı yazarsanız çok sevinirim.

• Norman Bates-Sapık-Anthony Perkins
    10% (4)6% (2)8% (6)Oy Ver
  • Hannibal Lecter-Kuzuların Sessizliği-Anthony Hopkins
    35% (14)20% (7)28% (21)Oy Ver
  • Joker_Kara Şövalye-Heath Ledger
    22% (9)43% (15)32% (24)Oy Ver
  • Jigsaw_Testere_Tobin Bell
    15% (6)11% (4)13% (10)Oy Ver
  • Diğer(belirtiniz)
    18% (7)20% (7)19% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
25|27

En İyi Erkek Görüşü

• Heath Ledger' ın canlandırdığı hali, tam olarak bir kaos yanlısıdır. planlara, kontrole, paraya, güce, öngörülebilirliğe tamami ile karşı bir duruşu var. kontrol bölgesi istemiyor, para istemiyor, güvence istemiyor, maddi kazançlarla ilgilenmiyor, ölümden herhangi bir çekincesi yok, bir geçmişi yok, bir ismi yok, referansı yok, O'nu tehdit edebileceğiniz hiç bir şey yok, zarar verilemez. herşeyi kaosa sürüklemek için gereken tüm özelliklere sahip. insanlara "kontrol" denilen şeyin ilizyon olduğunu gösteriyor.

Her şey bir yana bu karakter karizmatik olarak resmedilmiştir, hatta Batman' den bile... Oyum kaos ajanına beyler!111BİRBİR

6|3
    2|0

Kızlar Ne Diyor 25

• unutmadan ...Darth Vader ve Kathy Bates , Misery filmindeki rolü .Hala daha hatırladıkça ürperiyorum .

0|0
    0|0
  • hannibal lecter kesinlikle ruh hastası halini hayranlıkla izlettiriyor

1|0
    0|0
  • Hannibal Lecter

0|0
    0|0
  • Hannibal Lecter.Çünkü farklı bir havası var ve sinsi bir ruh hali...Fazla etkilenmem bu tür filmlerden fakat Kuzuların Sessizliği insanın içinde garip bir his bırakıyor.

0|0
    0|0
  • hannibal lecter bana hiç kötü gelmedi aksine nedense hoşlanıyorum ondan..bir vejetaryen olarak insanların yenmesi karakter biraz empati yapmaya yardımcı oldu diyebilirim..psikopat değilim öyle düşünenler varsa eğer ben hayvan yemiyorum

0|0
    0|0
  • Joker diyorum..The Dark Knight filminde,kötü karakter olmasina regmen,Heath Ledger`in performansi sayesinde,Batman`den daha cok ön plana cikan ve sevilen bir karakterdi..

0|1
    0|0
  • Hannibal Lecter efsane'dır

0|0
    0|0
  • E)Robert De Niro-Cape Fear..

Sinir bozucuydu...

0|0
    0|0
  • jack nicholson the shining

0|1
    0|0
    • Artıladım. Çok enteresan bir karakterdir.

• kesinlikle aslında kötü karaktere çok uygun mu bilemiyorum ama filmin gidişatına göre kötüleştiği için seçtim.

• Klasik kötü karakter değil ama filmi iyi kötü savaşı şeklinde düşünmezsen kötü kılıfına sokulabilir bence.

• c) diyebilirim gerçi kötü adam rölünde çok görmesemde çoğu kötü adam karakterinden daha çok etki bırakmıştır bende

0|0
    0|0
  • Hannibal Lecter-Kuzuların Sessizliği-Anthony Hopkins

0|0
    0|0
  • erol taş

0|1
    0|0
  • Jigsaw

0|1
    0|0
  • Hannibal Lecter.

Onun disinda Erol Tas..)))

0|0
    0|0
  • Tecavüzcü coşkun erol taş nuri alço:):)

0|0
    0|0
  • hannibal lecter kesinlikle.

entellektüel

beyfendi

gurme

aşçı

antropolog

tarih meraklısı

1|0
    0|1
  • korku filmi izlemiyorum.

0|0
    0|0
  • hannibal lecter.kötü olmak çok yakışıyor bu adama

0|0
    0|0
  • anthony hopkins gerçek bir oyuncu her filmi güzeldir bana göre.

0|0
    0|0
  • Erol taştan kötüsüde mi varmış?

0|0
    0|0
  • Nuri Alço:)

0|0
    0|0

Hannibal Lecter-Kuzuların Sessizliği-Anthony Hopkinsvf

0|0
    0|0

Hannibal Lecter-Kuzuların Sessizliği-Anthony Hopkins

0|0
    0|0
  • erol taş

0|0
    0|0
  • Heath Ledger.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Yazdığın seçenekler güzel ancak şu an aklıma gelen Korku Burnu (Cape Fear) adlı filmdeki Robert De Niro'nun oynadığı Max Cady karakteri. Psikopat ve takıntılı bir adamın neler yapabilceğini inanılmaz yeteneğiyle müthiş bir şekilde yansıtıyor beyaz perdeye. Filmde gerçeklik var, yani orada yaşanan olayların hepsi olabilecek şeyler. Abartılı doğaüstü yaratıklar yok, insanın insana verebileceği fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar söz konusu. Bu yönüyle psikolojik korku filmi olarak da değerlendirilebilir. Gerçi doğaüstü varlıkların olduğu filmler de çok ilgimi çeker ancak Korku Burnu filmi bir insanın psikopatlığının yanısıra zekasını, hırsını ve öfkesini bir amaca ulaşmak için nasıl kullanabildiğini kendi öyküsü içinde dozunda harmanlamış güzel ve bu türün mraklıları tarafında izlenmeye değr bir yapıt.

0|0
    0|0
  • Soruyu gördüğümde daha anketi görmeden Hannibal Lecter diye düşünmüştüm. Şıklarda görünce sevindim açıkcası.

Hannibal Lecter o kadar güçlü bir karakterdi ki bu rol ile filmde toplam 16 dakika Perdede görülen A.Hopkins Oscar kazandı. Bu film Oscar alan tek korku filmi ayrıca.

0|0
    0|0
  • Keyser Söze Usual Suspects Adam ne kadar kötü olsa bile zekası ile hayran bırakıyor

Pennywise It Palyaçolardan korku sebebi,kesinlikle başarılı

Mikey and Mallory Natural Born Killers Aşk böyle olmalı sanırım.Tertemiz,sıcacık bir aşk hikayesi

Nurse Ratchet One Flew Over The Cuckoos Nest Sadist bir karakter ancak bu kadar etkili oynanabilirdi.Yaşamınızda karşınıza çıkabilecek bir karakter.

Catherine Tramell Basic Instinct (Adını araştırmam gerekti) Meşhur sahneyle listeye girmeye hak kazandı.

Alex Delarge A Clockwork Orange Şiddete övgü.İyidir

Norman Bates Pycho link Gülüşü yeter

Jack Torrance The Shining Jack Nicholson'ı seviyorsam bir nedeni var. link

Darth vader,Joker ve Hannibal Lecter gibi popüler kötülerden uzak durdum.

Bunca kötü arasında en çok Game of Thrones dizisinde Joffrey Baratheon adlı ergene uyuz oluyorum

Listeden birinciliği Norman Bates'e veriyorum

Listeyi hazırlarken internetten yardım aldım.

0|0
    0|0
  • Ben Kötü adam olarak sadece Darth Vader derim...

a-c-d hepsinde hastalıklı bir bünyenin bozuk psikolojisi kaynaklı durumlar. Masumiyet kararı verilecek kadar ileri davranış bozuklukları.

B-de ise o karaktere kötü demiyorum, sadece bizim anladığımız anlamda yaşamıyor, bizim değer yargılarımıza göre yaşamamayı seçmiş biri.

Ama darth vader katıksız kötü ve tek derdi hükmedebilmek, çünkü bunu hakettiğini biliyor ve alçakgönüllü değil.

0|0
    0|0
  • Hannibal lecter .

0|0
    0|0
  • Tobin Bell kötülüğünden ziyade zekası yeter

1|0
    0|0
    • İşte iştee benim suç ortağım :)))

• Yok hepsini sömürmem daha seninle bir sürü ceset parçaliyacağız :))

Megolaman oldun çıktın he :)

• Öldürme ve yüzme işi bende gerisi sende ortak iş bölümü yapalım:)

• Darth Sidiyorus..

Güce duyulan özlem ve güce sahip olmanın ön koşulu sayılan " Kötülük" kavramını benimsemesi.. Kötülüğü bu kadar içselleştiren başka bir karakter bilmiyorum..

Sith kanunlarında yani kodlarında bunu açıkça ifade edilmesi de etkiler beni..

link

0|1
    0|0
  • Bence Erol Taş. Listede Türk olmasa da bu rol en çok ona yakıışyordu. Ama gerçek hayatta çok iyi birisiydi.

0|0
    0|0
  • Erol Taş - O adam nasıl rol yapıyorsa iyi insan olmasına ihtimal veremiyordum izlerken :) Kesinlikle bahsi geçen yabancı diğer karakterlerden daha başarılı olduğunu düşünüyorum. Bu arada Türk olduğu için böyle söylediğimi düşünme zerre kadar mlliyetçi değilimdir.

0|0
    0|0
  • terminatör 2'de vücudu metale dönüşebilen eleman.

matrixteki ajan smith.

otomatik portakaldaki alex.

ve bence en kötüsü Schindler'in listesin ralph fiennes'in oynadıı nazi subayı

0|0
    0|0
  • Colonel Hans Landa.

Psikolojik baskı, özgüven, güç, iz sürme hepsi var. Onun olduğu sahnelerde yeterince gerilmiştim(sinema salonu işini konuştukları yemek sahnesi). Oyunculuk sınırlarını zorlamış Christopher Waltz.

1|0
    0|0
  • V For Vendetta

John Hurt (Adam Sutler)

bence en kötü karekter kendi kafasına göre ve kendi cizgisine göre bir toplumu degiştirmesi

dikdatörlük rejiminin nasıl oldugunu hatırlatır bana

pekte yabancı olmadıgımız bir film

0|0
    0|0
  • bana göre Turgut Özatay. allah rahmet eğlesin sonra Coşkun gelir.

0|0
    0|0
  • Erol Taş

0|0
    0|0
  • hoca ben bir erol taşı tanırım.o yüzden cevabım erol taş.

0|0
    0|0
  • batman de biri vardı ama adını unuttum penguen adam vardı ya o .

0|0
    0|0
  • Şahin K .

0|0
    0|0
  • şıklardan birinde de Türk görmek isterdim ama yazmamışsınız... bence erol taş...

1|0
    0|0
  • erol taş

0|0
    0|0
  • C ve D arasında kararsızım.

0|0
    0|0
  • Nuri Alço :))))))

0|0
    0|0
  • Oyunculuk olarak Heath Ledger(Joker).