Bırakmayı düşünüyorum

Tıp fakültesini geçen sene kazandım yani bu yıl başladım.Ama aradığımı bulamadım açıkçası dersleri de çok sıkıcı buluyorum.Ayrıca hastane ortamı hastalar kan psikolojimi çok kötü bozuyor.Bu fikrimi aileme söyledim fakat şaka yaptığımı sandılar çünkü notlarım iyi baya ama gerçek düşüncelerim bunlar işte çok sevenler de var tabi onların hakkını yememek lazım geneli de seviyor ama ben böyle hissediyorum işteD:bu durumla nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum.Kafayı yemek üzereyim ingilizcem iyi baya para biriktirip yurtdışına kaçmayı düşünüyorum.Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların bu durum karşısında şaşırmaları gayet normal çünkü bize aşılanan durum bu;"Para nerede olursa sende orada ol".Çoğu insan mutluluğun ve hayallerin değerini bilmiyor.Belli ki birileri seni geldiğin noktaya kadar dizginlemiş ve o noktaya vardığında afallamışsın.Şimdi bu noktada yaptığın hatalardan ders alma yada aptallığa devam etme gibi iki durum söz konusu.Kendi hayallerinin peşinden koşacaksın yada sistemin dayattığı fikirleri bürünüp robotlaşacaksın.Ayrıca bu tarz meslekleri para için değil sırf sevdiği için yapan insanlara değer veriyorum.Hayallerimiz uğruna çoğu şeyi elimizin tersiyle itip bunlarla mutlu olmayı öğrenebiliriz, öğrenmeliyiz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Hayatnın hatasını edersin. Tıp kazanmak zordur. Okumak da zordur. 5-6 sene kafa patlatır durursun. Be kardeşim o kadar puan alabiliyorsan neden derslere bakmadan bölümün özelliklerini incelemeden tercih yapıyorsun ?

Tıp bitirmelisin. Çünkü en cok para getiren meslektir doktorluk.

yurtdışına kacsan ne olacak ki? orada uzun süre kalamayacaksın. yine döneceksin yine döneceksin.

Hata etme o okulu bitir.

1|0
    0|0
  • Daha tıp okuyupta mutlu olanını görmedim. Bence beğenmiyorsan zorlamanın manası yok tıpı o kadar yüceltmeye de gerek yok. Herhangi bir bölümde okuyup gene mutlu olmayabilirdin. Bence okulunu dondur madem bir yılda yurtdışında dene memnun kalırsan devam et kalmazsan gelir devam edersin. Kaybedicek bir şey olmaz aksine bir çok deneyim kazanırsın.

1|0
    0|0
  • Yurtdışına gidebilmen için çok ama çok para biriktirmen lazım.

Tıp fakültesi zordur. Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra işin daha da zordur. Bu doğru. Ve insanların söylediğinin tersine güzel bir meslek de değl.

Ancak yurtdışı bunun asla bir alternatifi olamaz. Çok sıkıldıysan tekrar sınava gir. Başka bir yer kazan.Yurtdışında hayat Türkiye'deki kadar kolay değil.

Kaynak: Kişisel deneyimler

1|0
    0|0
  • valla sana şöyle söyliyim genç arkadaşım. ben sağlık sektöründe çalışıyorum ve bu sektörde doktorların nasıl pohpohlanıp, nasıl el üstünde tutulduğunu, nasıl şımartıldıklarını, nasıl yüceltildiklerini, ne süper şartlarda çalıştıklarını görsen ve bunları türkiye çalışma şartlarıyla karşılaştırsan eminim sınıftan dışarı çıkmazsın :) benim çocuğum olursa doktordan başka bi meslek tercih etme şansı yok mesela. gelecekleri tamamen garanti altında doktorların

1|0
    0|0
  • Uzmanlıkta psikiatriye atlarsın, elindeki fırsatı tepme.

1|0
    0|0
  • geç mühendisliklerin birine.özellikle makinaya falan.millet orda 30 erkek 2 kızla okuyo.nüfus artışı yaparsın işte fena mı :D

1|0
    0|0
  • Karar senin ama ilerde pişmann olma bazı doktorların kan korkuları olduğu ve kısa sürede baş ettiklerini biliyorum bir hastaya tardım etmek onun hayatını kurtarmak ne kadar güzel toplumda saygın da her zaman fazla olur bence doktorluğu bırakma

1|0
    0|0
  • bence sakın arkadasım kazanmısıısn bak dr olmak kolay dey,l sen bizlerin ısıgınsın bir cırpıda terk edip gitme sakın bizleri bizler seni sen oldugun için istiyorruz okumana bak herseyin bir sıkıntılı dönemi vardır olacaktırda sen okulunu bitir ve dr ol

1|0
    0|0
  • alışırsın alışırsınnnnn

1|0
    0|0
  • keşke seçerken orayı iyice bi dersleri araştırsaydın sonuçta üni'de seçeceğin bölüm hayatını etkilicek o yüzden keşke önceden iyice bir araştırsaydın tıp okumak zaten zordur normalde 4 senedir üni tıp 6 sene en başta bu zaten zor gelir valla 1. sınıfsın yol yakınken ya tekrardan gir üni sınavına başka bölüme git yada dediğini yap dilini geliştir dilin çok iyiyse bu büyük bir avantaj.

1|0
    0|0
  • Aptalca davrandığını düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • dostum bende sağlık sektöründeyim

sana tavsiyem sevmediğin ve istemediğin bir işe hiç başlama derim

yol yakınken git başka bişe yap isteyerek yap ;)

0|0
    0|0
  • Havaya bak usta ''Tıpı kazandım aradığımı bulamadım bastım istifayı hahayyy '' yaşa kız bırak anasını satayım hayallerinin peşinden git

1|0
    0|0
  • oku da kansere , kelliğe çare bul kaçma öyle :D

1|1
    0|0

• istediğin gibi yaşayamadığın hayatın içine sçarım ben. istiyorsan bırak gitsin

1|0
    0|0
  • tek kelıme bırakma

0|0
    0|0
  • morg da çalışırsın sende ya da sağlık ocağında

0|0
    0|0
  • kotu yola dusersın kacma sakın

0|0
    0|0
  • Biraz sabret, alışırsın. Tıp fakültesi bırakılırmı kız delimisin

0|0
    0|0
  • gel birlikte kaçalım <3

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben de aynı durmdayım :)yarın komitem var tıptan da hayattan da nefret ediyorum ya banane vitaminlerden off banane incisura supraorbitalisten altı üstü bi çentik ne kadar önemli olabilirki niye ben herkes gibi son gün çalışma özgürlüğüne sahip değilim neden herkes gibi gezemiyorum neden ya neden benim hayatım dersle mi geçecek bu arada ben de bırakmayı çok düşündüm ama olmuyo işte en garanti meslek doktorluk :)

1|0
    0|0
  • Tıp puanını alayımda istediğim yere giderim buda büyük bir cesaret helal valla:-)tıpa koysalar okurmuyum aslaaa!o mide yok bende hayırlısı olsun istediğinbölümü oku o kapasite varsa heryere gidersin nasıl olsa

2|0
    0|0
  • Sonra son pişmanlık fayda etmez derslerini sevmeye çalıştın mı?

0|0
    0|0
  • kuzenimde ktü tıpta aynı senin gibi , ilk seneler sıkıcı oluyor ama üst sınıflarda resmen ezileceksin o na da alış..

0|0
    1|0
  • hoşlanmıyorsan bırak derim ama tıp çok iyi bir bölüm cesaretin varsa bırak yani yoksa değmez

0|0
    0|0
  • yeniden öss ye gir başka bölüm oku tıp sevmiyosan kandan hoşlanmıyosan keşke hiç yazmasaydın

0|0
    1|0
    • olsun görmüş oldum pişman değilim sevmesem de

• e pişman değilsen oku ozaman gelip biz mi okuyalım

• okuyorum şuan zaten

Yükleniyor...