İstanbul'da önerebileceğiniz web tasarım kursu veren yerler var mı?

Şöyle sektörde kendini kabul ettirmiş, işin temelini adam gibi öğreten bir yer arıyorum. Var mı tavsiye edebileceğiniz bir yer?

Güncellemeler:
6 ay beklemem gerekti ama nihayet başladı! bilişim eğitim merkezi'nden hepinize selamlar:)

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• kanımca html ve css'den sonra asp veya özellikle php öğrenmen gerekecektir.flash bilmenin de yararı olacaktır mutlaka.öncelikle html ve css yani web tasarımın temelini öğreneceğin kaliteli bir kurs al.sonrasına kendi çabalarınla flashı yada silverlight'ı çözersin.muhtemelen php seçersin ama asp de olabilir ilerleyen zamanlarda da bu ikisinden birini seçip üstüne uzmanlaşmanı sertifika almanı öneririm.

sertifikam laf yapsın diyorsan paraya kıy bilgeadama git.şanslı isen iyi hocalara denk gelir öğrenirsin.öğrenmesen bile bilgeadam sertifikasını gösterince hala pek çok firma öncelik veriyor.yok ben kendi ismimi kendim yaparım diyorsan sadece öğrenmene bak bazı yeni ama kaliteli eğitim merkezleri ucuza kaliteli eğitim veriyor.aşağıda pek çok link verilmiş.şimdiden başarılar ;)

0|0
    0|0
    • birde güzide sitemizin tasarımı pek içaçıcı durmuyor.bu konuya çözüm bulursanız şu gariban vatandaş sevinir duasını alırsınız valla =)

• olsun en azından yetkili mercilere bildir.söyle flash java appletler koysalar.biraz daha işlevsel göze hitap eden bir sitemiz olsa güzel olur hani ;)

• teşekkür ederim =)

Erkekler Ne Diyor 18

• Açıkçası o kursların pahalı olduğunu düşünüyorum. En az 1000 TL isterler 50 saatlik kurs için. Ama sıfırdan başlayacaksan başka pek seçenek yok gibi görünüyor. Ankara'da olsan yardımcı olabilirdim ama.

Neyse, diyeceğim şu ki, sanırım senin öğrenmen gereken CSS ve HTML (En son teknoloji artık CSS 3 ve HTML 5) Belki biraz Flash.

Bu sayfadaki kutuların boyutları, hangi resmin nereye konacağı, fontların ne olacağı, bir butonun üzerine gelince nasıl davranacağını CSS ve HTML kodları belirliyor. Örneğin link 'teki sayfa tasarım konusunda örnek olarak gösterilmiş. Pek fazla veritabanı veya karışık algoritmalar içeren herhangi bir uygulama yok.

Demek istediğim şu ki, hangi kursa gidersen git müfredatta bunlara dikkat et. Senin ihtiyacın PHP, ASP, mySQL, MSSQL vb. ağır programlama dillerinden çok CSS ve HTML. Elbette diğerlerini de giriş seviyesinde bilmen gerekiyor ama kurs seçiminde bunları da göz önünde bulundurabilirsin.

1|2
    0|0
    • css ve html, en çok karşıma çıkan bunlar zaten. aslında şunu düşündüm ama, css'ten bahsetmiyor; diğer sözünü ettiklerinin içinde mevcut mudur onu da anlayamıyorum açıkçası: link

harbi geç kaldım bu işe girişmek için, daha önceden halletmem gerekirdi aslında...

• Ucu bucağı olmayan bir otoban ama batının faydalı taraflarını alsan yeterli senin için :) Yardımcı olabileceğimiz bir şey olursa seve seve. Şimdiden başarılar.

• sağolasın güzel insan:)

• BilgeAdam'a gidebilirsin.

Herkes HTML ve Css diye tabir edilen kısmı öğren. Sonra PHP, .NET, asp öğrenmen gerekli demiş. Bunlara aldırma.

Ben uzun süredir bu sektörde çalışıyorum. Ben de bu işi yapıyorum.

Web tasarımcısı ve Web Programcısı farklı şeylerdir.

Profesyonel işler tek kişi ile yapılmaz.

Biri Web sitesini tasarlar. Diğeri aldığı tasarımı programlar.

Boşuna Arayüz tasarımı diye bir departman oluşmamıştır.

Kursa para vermeni önermiyorum. Kendi çabanla Web Tasarım öğrenebilirsin.Çok kolay.

Fireworks gibi grafik programlarından birini öğrenip, daha sonra Html ve CSS öğrenmelisin.

Ve bu şekilde Web tasarım yapabilirsin.

! Ne yazık ki Web Programlama için geç kalındığını düşünüyorum. Bir programlama dilinde uzman olmak için en az 2 yıl gereklidir. Bu bazen 5-6 yılı bulabilmektedir. Programlama dili öğrenmek oldukça zor ve çetrefillidir. Çok fazla zaman ayırmayı gerektirir.

Bunlar nacizane fikirlerim, önerilerim. Programlama kısmına girmeyi düşünmeyin. Programlama, Web tasarım değildir. Benim işim bu.

1|1
    0|0
  • link linki incele derim .

Bilge adamıda tavsiye etmiyorum hem çok pahalı hemde düzgün bir eğitim yok .

1|0
    0|0
    • ya bilge adamı zaten düşünmüyorum, benim hiç güvenmediğim bir kurum açıkçası. ama buraya bir göz atacağım, teşekkür ederim...

• Rica ederim , bir yakınım 2004 senesinde gitti oraya 4milyar bayıldı , doğru düzgün bir şey öğretmedikleri gibi işte bulmadılar hatta iş bulmak için çaba bile göstermediler .

• Ben de bilge adami tavsiye etmem gitmis biri olarak .web&grafik kursuna gitmistim sanirim 10 ay hafta 5 gundu.ayrica gereksiz pahali.

• Bilge adama neden bu kadar tepkilisin bilmiyorum ama ben 2005 de bitirmiştim. Ve gayet memnunum. İnan bir çok kurumdan daha iyi eğitim veriyor. Sertifikalarını aldıktan sonra sınavlara girer sertifikalarını yükseltebilirsin. Dünya çağında geçerliliği olan belgelerdir.

0|0
    0|0
  • Ben sana kurs vereyim pekkomik, sertifikam var. ;)

0|0
    0|0
  • bilge adam iyi ama pahalı

0|0
    0|0
  • Aha tam benlik konu. Benim abim bu işin uzmanı. Özel ders veriyor istersen iletişime geçebilirsin..

0|0
    0|0
  • hayırdır kizlarsoruyor a rakip sitemi yapacaksin

0|0
    0|0
    • yok yahu:) zaten web editörüyüm, işin teknik kısmını da öğrenmek istiyorum sadece.

• bilge adama git onlar bu işlere iyiler

0|0
    0|0
  • işin temelini adam gibi öğreten dersen. Alaylı moduna yükleneceksin teori bir yere kadar. Db çökertip yeniden kur. lokalde kur dağıt vs. vs...

0|0
    0|0
  • web sayfası yapmayı öğrenip ne yapmayı planlıyorsun ? kendi projelerin var bunları hayata geçirmekmi yoksa ticari olarak kullanmakmı ?

0|0
    0|0
    • profesyonel tamamen. 2 yılı doldurdum web içerik editörüğünde, görünen o ki ömrümün sektör değiştirme planlarım da başka bahara kaldı. bari yaptığım işin teknik köşelerini de tutayım dedim ben de, bazı kurumlar içerik seçiminin yanında tasarım, yazılım vs. de istiyorlar malum.

• bilge adam diyelim o zaman daha kurumsal.Deneyebilirsin.Tanıdıklarım gitti ve gayet başarılılar alanlarında

• sitenin tasarımının çok dandik olduğunu yönetime bildirebilirsin pekkomik. kendim öğrenip, kendim yapacağım diye birşey yok:)

birşey yazmam gerektiğini hissettim, soruna yardımcı olamıyorum maalesef.

0|0
    0|0
  • Bilge adama git ama gittiğin zaman sınıfı cok iyi secmelisin. Zengin zübbelerin gittiği sınıf olursa sadece bakarsın. Sertifika olarak en sağlam isim yapmış kurslardan birisi. Eğitim olarakda iyidir.

0|0
    0|0
  • Yönetim bizi diskoya götür.

0|0
    0|0
  • bilge adam

0|0
    0|0
  • kadiköyde şampiyon var.7 ay falan sürüyor o yüzden istemesen bile öğreniyorsun :)

0|0
    0|0
  • hayırdır pekkomik sektör değişikliği mi yoksa. Bilgeadam ve başarısoft'u öneririm sana.

0|0
    0|0
    • yok, sadece ana sektörün derinlerine dalma arzusu benimkisi.

medya sektörü burası, beş dakkada değişir bütün işler;)

• sağol, ben önce şu başarıya bir bakayım ondan sonra belki yardım isterim senden. bilge adam'a hiç güvenim yok baştan beri, onu tercih eeceğimi pek sanmıyorum açıkçası.

• tamam bi bak olmazsa bi araştırma yaparım senin için

• tasarımdan yazılam geçerseb beni bul

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Web tasarım demişken aklında bulursun ola ki gitmeye falan kalkarsın adına sanına güvenip kanıp Bilge Adam kadar sahtekar öğrenciye ayaklı para gözüyle bakan onun istek ve şikayetleriyle ilgilenmeyip ciddiye almayan bu kadar ciddi görünümlü gayriciddi bir kurum daha olamaz. Gitmiş ve canı yanmış biri olarak kesinlikle diyorum şiddetle uzak durun çevrenizdekleride uzak tutun. He ola ki can düşmanım diyebiliceğiniz kadar nefret ettiğiniz biri vardır o zaman ona tavsiye edin derim okkalı bir intikam olur zira.

0|0
    0|0
  • Bilge adam

Bilişim Eğitim merkezi

bildiğim iyi olanlar...

1|0
    0|0
    • bilişim eğitim'i bir araştırayım. sağol şeker:)

• bilişim eğitim şu beşiktaştaki yerse, çok ilgili tipler var. hatta bazen grupfoni gibi yerlere bile düşüyorlar, denenebilir. (o zaman Fiyat/kalite en üst düzeyde oluyor)

• bilişimin birden fazla şubesi var. ben bakırköye gitmiştim. memnun kalmıştım ki fiyatları da iyi...

• Bilişim eğitim merkezini duydun mu ? microsoft ile beraber çalışıyor hem eğitimi iyi hem de sertifikaları çok geçerli diye biliyorum.

başka yerlerden sahte sertifika alıp hayal kırıklığına uğrayan arkadaşlarım oldu ne yazık ki.

bir gidin konuşun öğrenin derim. kuzenim çok memnun kalmıştı :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...