Vücut geliştirme/Fitness ile ilgilenenlerden çeşitli püf noktaları söyler misiniz?

Eğer Vücut geliştirme veya Fitness ile uğraşıyorsanız, beslenme antrenman vs. gibi konularda bilip uygulayıp sonuç aldığınız kolaylaştırıcı/yararlı olan ufak ip uçlarına ihtiyacım var. Mümkünse buraya yazmanızı rica edeceğim.. Diğer spor dalları ile ilgilenenler de katılabilir..

Esen kalın..

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• spora başladıktan sonra 30 gün sonra 8 kilo 40 sonunda 10 kilo 60 günü sonunda 11,5 kilo vere bildim 98 den 86,5 indim ama sporu fazla abartmıştım son bir ay hiç kilo vermedim cünkü yemeğe başladım yemek yemek çok önemli yediklerini yakarsın yoksa güne güzel yağsız hamur işe olmayan bir kahvaltı ile başlayıp spordan 5 6 saat önce öğle yemeğe yiyorum ekmek asla yemem yağlı tatlı hamur işleri pilav makarna yemiyorum ama diğer şeyleri asla kesmiyorum akşam spordan sonra besin değeri düşük şeyler yiyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence sen bir fitness uzmanından yardım almalısın. Çünkü daha önce de kardiyo ile ilgili bir soru sormuştun ve toplam üç cevap almıştın.

Yani buradakiler pek spor yapmıyor herhalde. Belki birkaç kişi. Yani bence.

Peh.

0|3
    0|0
  • belki çok basit gelecek ama yürüyüş ve koşu hazırlık açsından süperdir

0|1
    0|0
    • 15 dk ağır bisiklet, 15 dk air walker, 15 dakka sopa çevirme, 150 açılı mekik, 400 sıkıştırma, 10 dakika dumble ile sağa sola yatış, 25 adet 15 saniye beklemeli sit-up.. Siz packlar paha biçilemez.. :))

• hazır böyle bir konu varken , kadınlar, agırlık çalışmaktan "ayy kaslanıcam "diye uzak durmayın ,bunu da olur olmaz yerde söylemeyin ,işi bilenler gülebilir .

agırlık çalışın .

0|1
    0|0
    • Bizim stüdyoya bir kız gelmişti 3 ay önce. Boyı 1,55 falan. Kapkara, kupkuru. Omuzları kalçası falan yok gibi bir şeydi. Üst beden ön tarafa seğim vermişti ve yürürken özürlü gibi duruyordu.

Kız sırf ağırlık çalışıp proteinle beslenerek bu gün tam bir afet. Hala şoktayız stüdyo olarak..

• Kesinlikle katılıyorum addict. Bir kadın zaten ne kadar çalışırsa çalışsın zaten erkekler gibi kaslı olamaz. Kaslı olurum sanıp ağırlık çalışmaktan geri kalmamalı bir bayan.

• kaslı kadın iyidir:)

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu sporda ilk önemli olan şey nefes kontrolüdür. Nefesini kontrollü alıp vermez, zorlarsan kalp büyümesi yapar. Ağırlık kaldırırken(zorlanırken) nefes vermeli, ağırlık indirirken nefes almalısın.

0|2
    0|0
  • Amino asit, protein, kalori dengesini ayarlayabilmek. Şahsen benim protein depom asparagus yani kuşkonmazdır. Ayrıca tavuk çiftliği varsa yakınlarda git toptan tavuk, yumurta felan al. Hesaplı bir şekilde hayvansal proteini almış olursun...

Pilav üstü tavukta vazgeçilmezim ama ona da hergün para yetmiyor. Ayrıca haftada 2-3 gün dondurma, bal, süt, bisküvi, mesir macunu(!) gibi şeyleri mikserde karıştırıp onlardan alıyorum. Tam bir kalori deposu.

Supplement kullanacağıma bunları yaparım daha iyi.

0|1
    0|0
    • Şu an yağ yakmam gerekiyor biraz.. Kolay kilo alabilen bir anatomim olduğundan problem yaşamıyorum hiç o konuda. Bu konudaki tavsiyelerin neler peki sayın Sezar?

• Ayrıca kendi tarifim olan bir gainer tarifi vereyim...

1 bardak süt

3 yemek kaşığı dondurma

kendi göz kararınızca bal

2 kaşık mesir(2 yi geçerseniz fena olursunuz)

Ezilmiş ceviz

Kalorisi bol herhangi bir bisküvi

Biraz yulaf

Bunları mikserde karıştırıp tüketirsen baya bir kalori almış olursun. Tek sorun hergün yapmak zor.

Bunun haricinde her ara öğün ayrıyeten yulaf ve meyve tüketirim.

• Mesajını şimdi aldım yağ yakmak için bol bol çalış derim. Kaloriden biraz uzak kal ama. Lor peyniri, soya fasülyesi gibi şeyler tüket. Yağı yakmak için eritmek lazım tek yol budur bildiğin gibi. Onun içinde çalışmak önemli. Setleri sıklaştırabilirsin. Biraz yorul. Spordan sonra kalorisiz yiyecekler ile karnını doyur. Amino asit önemli burda.

• omuz başları hatta tüm omuz bölgesi için drop setlerden maksimum fayda sağlanır, omuz grubu diğer kas gruplarına göre farklıdır ağır kilo az tekarla şişmez en iyi sonucu drop setler verir ( 3*8 lateral raise, set bitimleri kilo azaltarak beklemeksizn diğer sete geçme gibi),

front raise ile lateral ile supersetleyebilirsin harika sonuçlar doğurur.. Omuzda önemli olan yanma hissi oluşturmak öküz gibi basmak değil

yağ yakımını arttırmak için kardiyo ve antreman günlerini ayır.. yağ yakıcı supp.ları duraklama dönemine girdiğinde ateşlemek için kullan

l-carnitine balondan ibarettir, hiç bir etkisinin olmadığı kanıtlandı onun yerine antremandan önce yeşil çay iç daha iyi

mide antremanları haftada iki günü geçmesin ve mutlaka deadlift hareketini bacak antremanlarına ekle

aminoasit ne kullanıyosun tablet olarak kullanıyosan meyve suyuyla al, glikoz proteni kaslara ulaştıran araç görevi görür vücutta

şimdilik aklıma gelenler yazarım daha sonra gene

0|0
    0|0
    • Akşam programı komple yazarım sana.. Bak bakalım ne önerirsin..

• bacak çalışmayan birisi yağ yakımında istediği hedeflere ulaşamaz, hiç antreman bacak antremanı kadar kalori yaktırmaz,

• Benim üst bacak ve kalflar kendinden var olum zaten, çok sert ve büyükler. Daha de büyüsün istemiyorum. Hem de alt bedenimde hiç yağ yok.. Salonda örnek olarak gösteriyor hoca..

• ustad bilgi alırsan benide haberdar edermisin...

0|1
    0|0
  • protein çok önemli onu sana söyliyim. Vücut geliştirirken kaslarının şiştiğini hissedersin. Kolun kapanmaz. Sertleşir kolların işte bu şişkinliği doldurman için proteine ihtiyacın var ben hap kullanmıyorum karşıyım hapa. En iyi proteini de beyaz et veya kırmızı etten alırsın. Kırmızı et veya beyaz et tüketimin iyi olmalı. Ayrıca spor yaparken her zaman yanında 2 litre su olsun kasları yorduğun için enerji kaybın da oluyor su ile vücudundaki o zorlanmadan dolayı çıkan terlemeyi dengelemelisin.

0|0
    0|0
    • günde beş adet yumurta beyazı ve amino asit alıyorum..

• 45. dk. kardiyo antrenmanım var ve bu aralara 15. dklık 3 set halinde serpiştirilmiş durumda

• tamam işte bisikletti, koşu bandıydı, karna çakıştı, mideye çakıştı, mekikti bunları düzenli bir şekilde yaparsan zamanla düzeldiğini göreceksin yağ biraz sorunlu bir şey çabuk olmuyor 3 ay gibi zaman alabiliyor ben de yazın alkoldü yeme içmeydi kaçırdım şimdi 3 haftadır yoğun yükleniyorum vücudu azaltmak zorunda kaldım 3 haftada biraz düzelme oldu işte.

• ayva göbeğim ve ben çok mutluyuzz... :)))

0|0
    0|0
  • neyi merak ediyosun

0|0
    0|0
    • Genel..

Bir şeyler biliyosan oturup yazsana oğlum işte..

• geneli olmaz bu işin vücüut geliştirme fen biliminden farksızdır o yüzden mikro anlamda ne merak ediyosan/ hangi konularda tip,trick istiyosan onları belirt

Yükleniyor...