Başkalarının tecrübesine göre mi yaşarsınız yoksa illa ben kendim tecrübe edeceğim mi dersiniz?

Başkalarının tecrübesine göre mi yaşarsınız yoksa illa ben kendim tecrübe edeceğim mi dersiniz?

Her manada düşünmenizi rica ediyorum; İş,hayat, yaşam, sağlık vs. vs.

• Başkasının tecrübesine göre yaşarım
    12% (11)20% (17)16% (28)Oy Ver
  • Yok ben kendim denemeden tecrübe edinmeden olmaz
    88% (84)80% (67)84% (151)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
30|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kim ne derse desin.Bir insan "hata" yapmadan tecrübe edinemez.aslında ne kadar canımızı acıtsada, tecrübeyle öğrenilen durumlar gerçekten unutulmuyor.

Mesela ben eğitim hayatımda, doğru yaptığım soruların hiçbirini, şuan hatırlamıyorum.Yani sorsanız, doğru cevabı o zaman vermişimdir ama şimdi veremem.Ama yanlış yaptığın soruyu, beyninin baş köşesine oturtursun :) Ölene kadar unutuamazsın.Tecrübeyle sabitlenen hiç bir şeyi, insan UNUTAMAZ...

Bu yüzden, kendim yaşayıp, kendim tecrübe edinmeyi yeğliyorum...

(Ulan kardeşlerimin beni neden dinlemediğini şimdi daha iyi anladım :D )

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 30

• ben sadece etrafimdakileri yanlislarini yapmamaya calisirim analiz ettikten sonra onlari. baskasinin tecrubesi onundur ben kendim sahsen yasamak isterim. belki baska birinin tecrubesi ona gore cok hos bisey ama bana gore cok yanlis yada iyi degil. kendi yasadigim tecrubenin hisleri sadece bana aittir baskasi bunu tadamaz.

0|0
    0|0
  • çevrenizdeki olaylardan ders çıkarın. her şeyi tek başınıza öğrenmek için yetecek kadar ömrünüz olmayabilir

0|1
    0|0
  • Kendim tecrübe edinirim ama hayat kısa başkalarının hatalarındanda ders çıkarmak lazım

0|0
    0|0
  • Başkalarının tecrübelerini öğrenirim dinlerim fakat uygulamaya kalkmam mesela onun bazı şeyler yolunda gitmemiş olabilir ama belki benim onda oldugu gibi olmayacak

0|0
    0|0
  • genelde deneme yanılma- deneme cakılma- deneme basarma yöntemiyle yasarım ama baskalarının tecrubelerinide asla kulak arkası etmem.

0|0
    0|0
  • illa kendim test edicem

0|0
    0|0
  • yok illa deniycem yanılıcam,düşücem,kalkıcam sil baştan yaşıycam

burnum sürtülmeden kimseyi dinlemem

0|0
    0|0
  • Genelde kendi tecrübelerim bana yeter ...

0|0
    0|0
  • baskalarının tecrübelerine kulak asar dinlerim ama yine bildiğimi okurum illa başıma gelecek kendım bizzat görecegım

0|0
    0|0
    • insanlar uyuşturucunun zararlı olduğunu söylüyor öldürdüğünü söylüyor şimdi sen bunu tecrübe mi edeceksin ?

• sçz konusu maddeyse elbette hayır

• Akıllı insanlar kendi tecrübelerini çok akıllı insanlar başkalarının da tecrübelerini dinlerler akılsız insanlar hiçbir tecrübe dikkate almazlar...

0|1
    0|0
  • herkesin tecrübesi kendine... bu hayatta bi yerlere geleceksen ve bişeyler öğreneceksen bunu kendin yapmalısın hatalarla doğrumalısın başkalarının doğrularına neden uyasınki ?

mesela adam dedi işte ben hep limon içiyorum yiyorum kanımı düzenliyor zayıflatıyor... sende uydun ama sende şeker hastasısın içtin yedin limonlu hoppp hastanelik oldun neden ? limonun içindeki yüksek şekerden demekki neymiş elin ağzıyla ayran içilmezmiş

0|0
    0|0
  • illa kendim tecrübe edip bi toslıcam rahat etmiyorum yoksa :))

0|0
    0|0
  • bazı konularda kişilerin tecrübesini dikkate alırım tabi belli kişiler için geçerli

0|0
    0|0
  • Kendim tecrübe edineceğim derim.

0|0
    0|0
  • bir müsibet bin nasihattan dha iyidir ...

0|0
    0|0
  • denemekte fayda var

0|0
    0|0
  • kendim yaşaya yaşaya hırpalandım hayatta..

0|0
    0|0
  • yasamak zaten tecrubedir,baskasinin tecrubelerine gore yasamaya calissan bile yine kendi tecruben olur ve olaylar farkli gelisir yani bence baskalarinin tecrubesine gore yasamak diye birsey yok

0|0
    0|0
  • Duruma göre farklı kararlar alırım. Bazı durumlarda başkalarının yaşadıkları tecrübeler göz önünde olur, ama herkes kendine göre farklı.

Benimle onun farkını göze alarak bazen riske de girerim.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir

0|0
    0|0
  • hangisi isime gelirse :D

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • fikir alırım belki ama kendim tecrübe etmek isterim.

0|0
    0|0
  • tecrübe ile daha iyi oluyor ama kötü bir şekilde tecrübe sahibi olmayı istemem

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • baskalarindan dersimi alirim,ama kendim de denerim bazi gerekli seyleri..

0|0
    0|0
  • kendi tecrübem bana yetio başkasınınkine ihtiyaç duymuorum pek..

0|0
    0|0
  • başkasının tecrübelerine fazla güvenmiyorum benim tecrübe edinmem daha iyi :)

0|0
    0|0
  • Kafama göre.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Başkalarının tecrübelerinden yararlanmasını bilirim, dediklerini aklımda tutarım ona göre davranırım.

1|1
    1|1
  • Daha önce hiç tecrübe etmediğim bir "yabancı" ile karşılaştığımda öncelikle başkalarının tecrübelerini öğrenirim. Bu şeyin üstesinden gelip gelemeyeceğimi, benim kişiliğime cevap verip vermeyeceğini, bununla mutlu olup olamayacağımı, bana ne kazandırabileceğini ne kaybettirebileceğini falan düşünürüm. O kişilerde ne iz bırakmış bakarım, aynı zamanda o kişilerle kendimi kıyaslarım, etkiler aynı mı olur acaba diye bir bakarım. Ondan sonra kararımı verip pratiğe dökerim. Filtremden geçemeyenleri tecrübe etmem, her şeyi de tecrübe etmemek lazım zaten

0|0
    0|0
  • Her şeyi deneme yanılma yolu ile öğrenmek için ömür yetmez sanırım. Ehil kişilerle istişare edip söylenenleri dikkate almakta faide vardır..

0|0
    0|0
  • Kendim tecrüe edinmek isterim fakat başkalarının düşüncelerine de önem veririm örneğin burası bataklık bak buraya basma diyorsa basmayacaksın.

0|0
    0|0
  • kendin tecrübe ederk yaşarsın tabiii başkası ayrı ben ayrı

0|0
    0|0
  • tecrübe iyi kötü kendi başına elde edilir.başkalarına göre değil.bildiğimi yaparım ama doğru ama yanlış.

0|0
    0|0
  • illa başıma gelecek o olay yoksa huzurum kacar

0|0
    0|0
  • durumu inceler aklımı kullanırım. başkasının dediklerini hiç sallamam. çünkü illa bi hata yapmıştır ve bunu farketmemekte ısrarcıdır. neden burdasın diceksin. işsizlik bir boş bulunmuşluktur.

0|0
    0|0
  • Maşa varken elini neden ateşe atarsın ki?

0|0
    0|0
  • kendı tercumemle yaşarım cunku yaşadıkca tercübe ediniriz baskasının sırtında kendımızı avuturuz sadece

0|0
    0|0
  • akıllı insan başkalarının hatalarından ders çıkaran insandır

0|0
    0|0
  • Başkalarının deneyimlerinden akıl yürütüp kendi bildiğini yapacaksın bu hayatta. İkisini birbirinden ayırırsan dikiş tutmaz ;)

0|0
    0|0
  • Başkasının yolundan gitmekse ... Ne demişler : En iyi yol kendi bildiğin yoldur...

0|0
    0|0
  • başım belaya gircek bi tecrübeyse ben yaşamam başkalarından gördüğüm tecrübe yeterli ama girmicekse bende yaşarım o tecrübeyi

0|0
    0|0
  • Iyi ya da kötü bir ders çıkarmak istiyorsan kendin denemelisin. Belki ilk dersten sonra verilen tavsiyelere inanır,onlara göre hareket edersin. Fikrim bundan ibaret.

0|0
    0|0
  • Yerine gore ama cogu seyi deneme yanilmayla ogrenmek daha iyi, hic yapmadim, belki yapsam guzel olurdu vs gibi dusuncelerle bogusmazsin en azindan.

0|0
    0|0
  • tabikide baskasının tecrübesi en mantıklısı

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • ben olsam senin yanında 18 likle dalardım* götüne

0|0
    0|0
  • degişiebiliyor bazen

0|0
    0|0
  • başkalrının tecrübelerinden yaralanırım ama ne yapacağıma kendim karar veririm

0|0
    0|0
  • Tecrübeye inanmam, tanrıya inanmadığım kadar.

0|0
    0|0
  • dikine gitme huyum var biraz

0|0
    0|0
  • İkinci dediğin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...