İlk bilgisayarınızın özelliklerini hatırlıyor musunuz ?

Benim ilk bilgisayarım :

-Windows 98

-2 GB HDD 48 Mb ram 4mb ekran kartı veya onboard hatırlamıyorum :)

İnternete zor giriyordu , video bile izleyemiyorduk eyy gidi :) Birinde XP görünce çok imrenirdim :)

En iyi oyun NFS II vardı ne kadar eğlenirdik oynarken :)

Bide İLK en sevdiğiniz pc oyununu yazar mısınız :) ?

Güncellemeler:
DecadenceOfOrpheus teşekkürler bu arada :) link

0|0
12|33

En İyi Kız Görüşü

• İnternete giriyordu. İlk düzgün oyun counter olabilir, tam hatırlamıyorum. Ama baya oyun vardı. Bilgisayarcımızla aramız çok iyiydi, hala iyi <3

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Hatirlamiyorum cok yaslandim :(

1|1
    0|0
  • Kuzenime yeni mis gibi alınmıştı, interneti de vardı. Beni de susturmak için eski bir bilgisayarla avutmuşlardı. İnternete bile girmiyordu. Mayın tarlası oynayıp marioyla mutlu oluyordum!

1|1
    0|0
  • seninkide bişey mi bende dos sistemli vardı peh peh pehhhh ne karışık yavaş vede error dolu bi sistemdi yahuuu... Valla herkes gibi hayalet atari ilk oyundu zaten severdim keratayı

0|2
    0|0
  • Vestel bızz ilk bilgisayarimdi herkese laptopum var dedi hava atardim ne gunlerdi :D

1|1
    0|0
  • 286 işlemci

1024 kb ram(yanlış hatırlamıyorsam)hdd yok,3,5 inç disket sürücü var o dönem MSDOS 6.22 işletim sistemi vardı. :D

link bu sesle bağlanırdık 2 saatte bağlanamazdı

0|0
    0|0
  • ohoo senin gibi sayamam şimdi. bizimkinin en belirgin özelliği, donardı, vururduk, çalışırdı.

2|1
    0|0
  • pentium3 işlemci vodoo ekran kartı 256mb ram Windows 98 ve bu makinada Mortal kombat,tom raider 3.İnternet çevirmeli bağlantı ptt üzerinden girmeye korkuyorduk.Su gibi para yakıyordu

0|0
    0|0
  • Toshiba vıdzırıvıdvıd.

0|0
    0|0
  • İlk bilgisayarım hala duruyor ve çalısıyor.

En son xp yükledim ona.

1|1
    0|0
    • benim pc XP kalrımıyodu :(

• Bu xp kaldırdı en son. Bundan fazlasını kaldırmıyor.

• onada şükür lucifer abla , saygılar , çarpma bizi

• ibö laptop vardı , 32 mb ekran kartı 128 mb ram ...

0|1
    0|0
    • kim bilir o zamanın parası kaç para vermiştiniz...

• :D :D tamam

• kendi kendini temizleyen don yapsınlar

• ya ben bunun bile özelliklerini bilmiyorum :D hani yazıyoya ordan bakıyorum biri bişey sorunca :D

simsi çok severdim hala oynayabilirim zaten

1|1
    0|0
    • kızlar biz erkekler kadar kurcalamıyo pcyi :) msn face msn face :)

• :) koca bir casperdı zamanının en iyilerinden oldugundan eminim babam cok meraklıdır şu anki laptopumuda kendi laptopunuda gider araştırır bulur alır :)

• hep erkekler işte :D

Erkekler Ne Diyor 33

• Amd 500 128 ram oda 4 tane 32'lik 4.3 gb hard disk 8 mb ayrılmış paylaşımli onboard ekran kartı windows xp yüklü idi tak çalıştırlar için şart olduğundan kağnı arabası gibi sayfalar bir dakikadan önce 128 mbit internet hızı açılmıyordu bluetooth ile bir mp3'u nokia 6600'lara 20 dakikadan önce gönderemiyordum nfs undergrand

0|2
    0|0
    • 128 mb oda 4 tane 32 likten ey gidi :)

• Xp ama şuanliler gibi servispack falan yok milenium dan sonraki ilk sürüm 128 ramla amma çalışıyordu be ama olsun bana 1 tane celeron 1.7, 2 tane p4 sıfır masaüstü monitörlerı ile birlikte ve bir tane compac p4 2.0 parası kazandırdı benden başka telefonlara oyun program müzik atan yoktu o dönem.

• HEYY GİDİ GÜLNER HEYY

• hiç bişeyini hatırlamıyorum ama ekranım siyah beyazdı amerikadan bi program getirtmiştim yaptığım işle ilgili raporlama yapmak için cok iyiydide hesap makinasıyla toplama cıkarma yapıyodum :// anlayacağın görüntülü daktilo gibi bişeydi

0|1
    0|0
    • şimdi daha çok iş çıktı başınıza :D

• yapmıyorum artık çaycı götür getir olrak başladığım işte yükselebileceğim en tepede şef olduktan bi kaç sene sonra bıraktım

• ilk bilgisayarımın özelliklerini bilmiyorum:)

En sevdiğim ilk oyun: fifa 2002

0|1
    0|0
  • Wİndows 98 işletim sistemi 10 gb hdd 256 mb ekran kartı rami hatırlayamıyorum ama çok çok eski bir bilgisayardı 2. el almıştım .

0|1
    0|0
    • benimkinden iyimiş :D oyun ?

• Çok sarıyordu ya o zamanlar harita yapma yerinden anadoluyu falan çizmeye kalkıyordum güzel zamanlardı :D Şimdi çizgi filmden beter geliyor grafikleri :D

• o zamanlar kaç gece kırmızılara karşı savaştım bee ey gidi :D

• Tetrisim vardı..

Mahalledeki en kral adamdım..

2|2
    0|0
  • pentium II 350 mhz 32 ram..asdsadasdasd o zamanlar uzaya adam gönderebilrdik onunla...o derece. doom r.i.p.

1|0
    0|0
  • 166mmx işlemcisi vardı diğer özelliklerini hatırlamıyorum, 1.2 gb hdd vardı sanırım, o zamanlar bilgisayar deyince akla 166 ya da 166mmx geliyordu, sonra intel pentium 200 çıkmıştı felan filan... :D bi kaç sene sonra ne olduysa bilgisayar sektörü aldı yürüdü hızına yetişemez olduk:D

0|1
    0|0
    • sorma ya , alıyosun bir aya kalmıyo eskimiş oluyor elindeki parça

• ahahaha :D

• hala duruyor ilk bilgisayarım atmaya da kıyamıyorum satmaya da kıyarım kardeşim kasanın üstünde yumruk denemesi yapmış çalışmıyor ama yinede öylece bir köşede duruyor:)

hatırladığım özellikleri: 256 ekran kartı

1gb ram

300 gb hd

samsung lcd mon.

creative 5+1 sistem p4 işlemci daha fazlası da aklıma gelmiyor

0|1
    0|0
    • yaw seninki şuan bile kullanılır eski değilmiş ki :D LCD diyosun :) biz beyaz tüplü monitörlerle büyüdük , hatta bildiğin sararmış monitörlerle

• Teknolojiye şuan ki imkanlarla insan ömrü tahminimce bir 50-100 yıl daha yetişemez diye düşünüyorum sonrasında ne olur Allah bilir.

• gidebilecekleri en son nokta ölüme çare bulmak onuda bulamıcaklar

• win 95 16mb ram onboard gpu (ekran kartı) onboard fax modem.

DOS üzerinden açılan prens adlı bir oyun vardı. ömrümde ondan aldığım zevki hiç bir oyundan almadım :D

0|0
    0|0
    • link buyur kardeş :)

• elimde vardı :D arada bir oynarım hala :) o farenin gelip tuzağa basıp kapıyı açmasını hala sabırsızlıkla bekliyorum oynarken :)

teşekkürler zahmet etmişsin... :)

• hasret gideriver :)

• Yok la hatirlamiyom GTAdan baska bir oyun calismiyodu :D eski pc da :D

0|2
    0|0
  • windows 3.1 di benimki. disketi koyardım dir yazardım mario açılırdı :D

o zamana bunu hatırlıyorum sadece.sonra win95 çıktı ooo süper olmş bunun üstüne daha da ekleme yapılamaz diyodum :D

ilk en sevdiğim oyun da şöle bi oyun vardı.adı wolf gibi bişiydi galiba. alan daralta daralta ortada hareket eden o şeyin yerini kısıyodun. bi kenardan bi kenara giderek kapatıyodun o bölgeyi.

senin linkindeki oyunu da hiç oynıyamadım.bi gün oynarken annem gelmişti odaya.o ne biçim şey öyle kapat onu çabuk dedi.abime söyledi sildirtti oyunu :D

0|0
    0|0
    • üzüldüm ya :)

• dir yazılınca oyun mu açılırmış imkansız dir yazınca klasörün içinde ne varsa onu görürsün ms-dos modunda illa ki senin mario.exe demen lazım oyunun açılması için :)

• sandır genel olarak anlatmış yani

• Nfs 2 Hot Pursuit Pıoneer -Fzr2000 mclaren :D unutulmaz

0|1
    0|0
  • commodore64'ü saymazsak ki onu pek hatırlamıyorum zaten. Amiga500. ilk aşkım <3

1|2
    0|0
    • oyun varmıydı içinde abi :D

• hemen sıkılıyoruz beğenmiyoruz :)

• +1

Amiga candır.

C64 le başlamıştım bende...

• amiga 500+

merak edenler için bunlarda özellikleriymiş

Motorola 68000 CPU running at 7.09 MHz (PAL) / 7.16 MHz (NTSC), like its predecessor.

1 MB of Chip RAM (Very early versions came with 512 KiB)

Kickstart 2.04 (v37.175)

Workbench 37.67 (release 2.04)

Built in battery backed RTC (Real Time Clock)

Full ECS Chipset including new version of the Agnus chip and Denise chip.

0|0
    0|0
  • Hard disk: 163 mb

İşlemci: Pentium 1(olacak herhalde) 40mhz

Ram'ini bilmiyorum ancak olsa olsa 1 mb'den fazla değildir.

Windows 3,1

En sevdiğim oyunlar Stellar 7, Xatax, Lotus(araba yarışı). Disket oyunlarıydı ama çok zevkliydiler. Oynamayı çok sevdiğim bir futbol oyunu da vardı ama adını hatırlayamıyorum.

0|0
    0|0
  • 512 128 bit ekran kartı

amd 6000 athlon 64x2dual

2 gb ram

asus marka anakart

0|1
    0|0
    • senin ilk pc sağlammış hacı fazla eskilere gitmemişsin sen

• Pentium 133, 16 mb ram, s3 trio 1mb ekran kartı, 1 gb hdd

Sensible soccer

Lotus

Prince of persia

quake

carmageddon

fifa 97

cm 2

vs vs

0|0
    0|0
  • p4 1.8 işlemci,256 mb ram,64 mb asus ekran kartı,creative 5.1 ses kartı 17" philips 107 e .bende deli gibi nfs hot pursuit oynardım.o eski pc nin işlemci,ram,ekran kartı,ses kartı hala duruyor bir köşede :)

0|0
    0|0
  • Benim ilk bilgisayarım hala duruyor masa üstü. Şimdi youtubeden video izlerken video kasıyor o derece kaldırmıyor videoyu :))

128 mb ram vardı sonradan 256 mb ram yapmıştım :) ekran kartı 64 98 xp

0|0
    0|0
  • İlk bilgisayarım 386 DX 40, işletim sistemiyse Win3.1 idi.

0|0
    0|0
  • celeron 1,7 işlemci 256 ram 60 gb hdd

ekran kartı onboard

flat monitör

:) windows 98 yüklüydü haliyle

0|0
    0|0
  • 10-11 yıl önceydi, 256 mb ram, 125 gb ekran kartı, hdd tam olarak aklımda değil ama 80 falandır. İşlemciyi hiç bilmiyorum :d

0|0
    0|0
  • evet. amd semptron 1.8 ghz 512 mb ram 256 mb ati radeon ekran kartı .dvd combo .tv kartı 80 gb samsung harddisk :)

0|0
    0|0
  • 128 mb ekran kartı

256 mb ram

40gb hdd

p4 islemci

:D

0|0
    0|0
  • İntel celeron 533 mhz işlemci, onboard ekran ve ses kartı, 10 gb hdd, lifewiev fly video 98 tv kartı,15 philips tüplü monitör :D

0|0
    0|0
  • Windows 95 vardı. 1 mb ekran kartı olduğunu hatırlıyorum. Tomb Raider, Star Wars Rebellion, Carmageddon oynardım

0|0
    0|0
  • Commodore64 desem cok az kişi bilir bea :))

0|0
    0|0
    • hiç görmedim çok merak ediyorum :)

• Oyun veya program yüklerden teyp kullanılırdi cd veya DVD yoktu teyp kaseti yuklerdi

Her kasette kafa ayarı yapardın ne günlerdi bea

• HEYY GİDİ GÜNLER :)

• şuan kullandığım ondan kötü :D

0|0
    0|0
  • i286 işlemci, DOS işletim sistemi:) sanırım sen o zaman düyada yoktun:) Portakalda vitamindin:)

0|0
    0|0
  • P1 133 mhz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...