Sevgilinizin Ailesi sizi istemiyor kendinizi kabul ettirmeye çalışır mısınız?

Hayatımın aşkı dediğiniz kişi ve evlenmeyi düşünüyorsunuz ama ailesi karşı! Bir nedenden ötürü sevdiğiniz adamın / bayanın ailesi sizi istemiyor. Kesinlikle ahlaksızlıkla alakalı bir durum değil. Sosyal yapı, mezhep ayrıcalığı ve din görüşü gibi nedenler var ortada. Siz bu durum da ne yapardınız? Özellikle kızların cevaplarını bekliyorum.

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• farklılıklar bir ilişkiyi çok zorlar özelliklede kültür farkı.din faktörünün kendi adıma çok etkili olacağını düşünmüyorum ama sosyal yapı olarak aileler birbirinden farklılarsa ve karşı olan bi taraf varsa eğer çift çok zorlanır.eğer gerçekten seviyorsam eminsem o kişiden çabalarım ama ailelerin rızası yoksa mutlulugun uzak olacagını düşünüyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Mezhep ayrılığı bana göre saçma bir neden ben mezheplere inanmıyorum ama din farklı olursa veya kültür farkı zaten böyle bir kişiyi seveceğimi düşünmüyorum, sevsem de ciddiyete gitmez.He ailesi istemezse zorlamam, kabul ettirmeye de çalışmam kendimi.

0|0
    0|0
  • ben kendimi kabul ettirmek için uğraşırdım zaten kabule etmeselerde karşımdaki kişi beni anlar gizlice evlenirdik belki de,bu ne kadar doğru olur orasını bilemem ama.

0|0
    0|0
  • eğer sevgilin ailesine rağmen seni istiyosa vazgeçme kendinide kabullendirmeye çalışma ..ailesi zamanla alışır sana ama sevgilin ailesi istemiyo diye sana soğuksa o ilişkiden hayr gelmez

0|0
    0|0
  • Basıma gelip aştığım bir durum olarak evet ısrar ederdim.

0|0
    0|0
  • uğraşmazdım...

0|0
    0|0
  • Hayır ayrılmak en mantıklısı.

0|0
    0|0
  • Sebep ne olursa olsun ailesi karşıysa hiç bulaşmam.Sadece o kişiyle evlenmiyorsun ailesiyle de iç içe olmak durumundasın.Ayrıca zamanla aşk bitiyor cicim ayları bitiyor.Erkek bir dengesizlik yaşayıp ailesi ve eşi arasında kalıyor.Bu dengeyi sağlamak çok zor oluyor.Eşler birbirini sevse de ailelerle yaşanan sorunlar evliliğe yansıyor.Sonra gelsin kavgalar huzursuz günler...

0|1
    0|0
  • ailesiyle değil kendisiyle evlenicem. bu önemli dğil. sevgilim yanımda olduktan sonra

0|0
    1|0
  • saygısızlık etmem,güler yüzümü esirgemem,ağır ithaflarda bulunmam,kimseye onlardan kötü diye bahsetmem ama buna rağmen beni kabullenmiyor,sırf görüşümden kültürümden mezhebimden dolayı dışlıyorlarsa hiç iyi geçinmeye uğraşamam.kocam korusun beni.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Affetmek, geçmişi değiştirmez ama geleceği genişletir.

Affetmek, geçmişin parmaklıklarının ardına tıkılıp kalmak yerine geleceğe hamle etmeni sağlar.

Dünyanın artık pek de tekin bir yer olmadığını biliyorsun ama senin dokunuşların olmazsa, senin iyilikle bezediğin ruhun dünyaya karışmazsa, bu tekinsizlik çoğalacak.

Dünyayı biz iyileştireceğiz.

İyiliğe dair hiçbir söz, hiçbir eylem boşuna sarf edilmiş olamaz. Bir yerden yankı verir.

Toprağa düşen bir tohum yoktur ki filiz vermesin. Sen sözünü toprağa düşür yeter ki.

Bir asit gibi seni içten içe eriten öfkeye, sarhoş eden şu intikam hevesine diren.

Kötülük daha büyük bir kötülükle iyileşmez.

Kötülükle aynı dilden konuştuğunda onun saltanatını berkitirsin/sağlamlaştırırsın ancak.

Marifet, onu dilsiz bırakmakta, onu işsiz bırakmaktadır.

Affet ve sabret...

Sabredenler cennete gider…

4/NİSÂ-149:
    Bir hayrı açıklar ya da gizli tutarsanız veya bir kötülüğü bağışlarsanız, şüphesiz Allah, affedicidir, güç yetirendir.

7/A'RÂF-199:
    Sen af (veya kolaylık) yolunu benimse, (İslam'a) uygun olanı (örfü) emret ve cahillerden yüz çevir.

42/ŞÛRÂ-37:
    (Bunlar,) Büyük günahlardan ve çirkin, utanmazlıklardan kaçınanlar ve gazablandıkları zaman bağışlayanlar,

42/ŞÛRÂ-40:
    Kötülüğün karşılığı, onun misli (benzeri) olan kötülüktür. Ama kim affeder ve ıslah ederse (dirliği kurup sağlarsa) artık onun ecri Allah'a aittir. Gerçekten O, zalimleri sevmez.

0|0
    0|0
    • Kimisi sevdiği kişinin yaptığı kötülükler ile sınanır...

Kimisi de sevdiği kişinin ailesiyle sınanır...

Onlar artık senin annen/baban/abin/ablan oldular...

Sorunlarda kaçıp gitmek yok...

Sorunlara aynısını yaparak da çözüm bulamazsın...

Alay ettikleri zaman alay ederek de karşılık vermek olmaz ama alay etmelerine de izin vermeyip orayı kaçmadan usulünce kısa süreliğine terk etmek gerekir...

• Kimseye kendimi kabul ettirmeye çalışmam. Sevgilinle "biz" olabiliyorsanız ne ala...

0|0
    0|0
  • mezhep sosyal kültür sorun olmaz ben herkesin gönlünü yaparım yeter ki karşımdaki kişinin azcık kalbinde sevgi olsun

0|0
    0|0
Yükleniyor...