Haftada 6 gün spor ??

arkadaşlar ben hacimlenmek dahada güçlenmek istiyorum vucut hatlarımın belirgin olmasını istiyorum ve spor salonuna gidiyorum yani 50 60 kiloluk aletlere kafa tutuyorum zorlanmıyorum pek fazla 3 set 12 tekrar aralıklarla yapıyorum peki parzartesi den cumaya kadar gitsem hafta sonları dinlensem iyi olurmu günlük yiyeceklri bol tüketiyorum protein tozuda kullnıyorum sizce ?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• kas gelişimi ve ideal oluşum 1 gün ağırılk 1 gün cardio ve 1 gün boşluk şeklindeki döngüdür.

Yani bir hafta en az 2 gün boş olmalı..

Aşırı spor ve ağırlıık kaldırmak kas eritir, kas dışındaki zarın yırtılması ve sakatlanmana neden olur. ayrıca portein tozu yerine kırmızı et ve yumurta

0|0
    0|0
    • zaten pzt cuma gidicem hafta sonları dinlenicem bence böylesi daha ideal 2 gün dinlenceksin ve kaslarım yanana zorlanana kadar çalışıyorum sonra bırakıyorum dinleniyorum yüklenmyiorumki kaslara o an

Kızlar Ne Diyor 1

• haftada 6 mıııııııııı owwww :Ss o da neymişşşşş :888888 gözlerim bozulduu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• olm hocanız yokmu bu nasıl 1 calışma sıtlı gerızekalımısın haftanın 6 gunu badymı olur amk yıne sınır oldum salak salak şeyler yazmayın ya 6gun spor dıyo gıtkı erıyıp bıtesın ebenınkını goresın

0|0
    0|0
  • karbonhidratı aksatma sakın büyüme için şart...

programın güzel aynı şekilde devam et haftada 3 gün bir gün aralıklı çalışcksn pazar günüde kapalı değilse 4 gün oluyor...

zorlama sakın

0|0
    0|0
  • Bence sana 7 gün bile az geceli gündüzlü kesintisiz devam et anca keser seni.

0|1
    0|0
  • hacim zaten kış aylarında alınır.çünkü vücut kış aylarında su tutar.hacim istiyorsan ağırlığı arttır tekrarı azalt.örn 80 kilo 8 tekrar.diğer türlü definishe girer yağ yakarsın.yazında tam tersi hafif kilo çok tekrar.

0|0
    0|0
    • ya ben aslında pzartesi den cumaya kadar gidip diğer cumartesi-pazar dinlenmeye karar verdim böylelikle daha iyi olur amacım kaslarımın sertleşmesi vucut hatlarımın belli olması sonra karbonhidrat kullncam üstüne daha iyi olmazmı ya sıkılaşmış kasların üstüne karbonhitrat almak yani kaslar daha belirgin olucak sıkmadan iyi olmazmı

• ama işte bak dediğim gibi kışın hacim alınır yani ağır kilo az tekrar, yazın da definish yapılır hafif kilo çok tekrar.böylelikle vücut hatları daha net ortaya çıkar.mesela örnek vereyim ronnie coleman eski mr.olimpiadır kendisi yarışma zamanı 146 kilo civarı normalde 160 kiloluk bir adam.özellikle yarışma zamanı definishe giriyor ve kilo kaybı yaşıyor.yani aslında kilo kaybı değil yağ kaybı yaşıyor ve kasları belirginleştiriyor.anlatabiliyor muyum.

• birisi yazmış doğru söylemiş.kaslar onları çalıştırırken değil dinlendirirken gelişirler.pazartesiden cumaya kadar gitmen sana sadece yorgunluk olur.yerinde olsam pazartesi - çarşamba - cuma giderim.cumartesi pazar dinlenirim.hemde antrenmanlar arası birer gün koymuş olurum.hem böylelikle antrenmanların daha verimli geçer.sen bilirsin yinede :)

• Kas spor yaparken değil uyurken oluşur. 2 gün dinleip 1 gün spor yapmak en ideal tempo. Çok spor yaparsan tam tersine kas kaybedersin. Ağırlıkları da yüksek tutmak önemli değil, rahat yapmak önemli.

0|0
    0|0
    • ya zaten ilk gün hoca bni aletlerden 10 kilo 20 kilo ile baslattı ben bişi hissetmedm ki zaten benm evde yaptığım komdisyonum vardı 3 ay evde dumbell ile her bölgemi çalıştırdım zaten yani vucudum ham olamaz ki ağrılarımda olmaz dün sıkı çalıştım bugunde gitmek istiyorum zaten 2 gün gidip 1 gün dinlenmek iyi gelmezmi

• Spor yapmak cidden insanı çok mutlu ediyor, uyuşturucu gibi :D Ancak kendini kaptırıp abartma. haftada 3, maksimum 4 gün yeter artar bile. Hoca sana diyet yazar tavuklu pilavlı falan, onu iyi uygulaman kaldırdığın ağırlıktan daha önemli.

• aynen bağımlılık yaptı ya salonda müzik o anda ben gaza gelip ağır kaldırıyorum felan bna bakıyolar ya aslında pzt cumaya kadar gidip diğer günler dinlenmek istiyorum

• Protein tozu kullanma,haftada 6 gün çalış 1 gün dinlen.

0|0
    0|0
    • pzt cuma ya kadar çalışıp cumrtesi parazar dinlenirim ve rotein tozu kullnma amacım ben günlük proteinimi alamıyorum o yuzden

• hayırlısı kardeşim.

• Sagol kardeşim.

• dinlenme gunlerı arka arkaya olmamalı atıyorum salı ve cuma olmalı eger ıkı gun yapacaksan

0|0
    0|0
Yükleniyor...