Şu üç harfli mahlukatlar"

Neden "CİN" demek kadar kolay bir kelime varken, hurafelere kanıp "üç harfli" bilmem ne gibi tanımlamalar yapıyorsunuz ? Varsa bilimsel bir yaklaşımı aydınlatın lütfen beni :)

Türetilen kelimeleri söylemede sorun olmuyorda, "CİN" denilence mi hortluyor bunlar ? örnekler: "CİN-sellik, CİN- çarpması, CİN-net, CİN-göz, CİN fikirli olmak, CİN-lenmek vb gibi"

Vakti ve okumayı sevene: link ;)

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• üç harfli deyince cin denen varlıkların kendilerinden bahsedildiğini anlamadıklarını sanan kişiler var

0|0
    0|0
    • Türkçeyi ne zaman öğrenmişler merak ettim doğrusu :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben direk CİN diyorum.

İsimlerine saygım var, 3 harfli demek saçma geliyor bana, batıl inanç gibi bir şey bence.

0|0
    0|0
  • Aynen, küçükkene bakkaldan eti cin almak isterkene neler çekiyordum namıssızım.

1|1
    0|0
  • al sana soru link

0|0
    0|0
  • Lan hep Cin demişsin gelecekler şimdi

Bkz:'Şeker Adamı aynaya bakarak söylememe''

0|1
    0|0
  • evet dediğin doğru saçma sapan bir kuruntu bizimki sadece

0|0
    0|0
  • bn hurafeciim kesnlkle 3harfli yani c. i. n diyemem

0|0
    0|0
  • sana gelecekler...gece yatağınn altına şöyle bir göz at istersen...dolu söyledinn:))

0|0
    0|0
    • Gece uyuyamayacak ki. :]

• :)) ya bi korkutamadım ya

• Bu konuda korkularım yok, beni öldürmeyen şey güçlü kılar ilkesi malum ;)

NOT: Elbette korkularım var ama çok daha farklı şeyler

Erkekler Ne Diyor 5

• CİN deyince geliyormuş o yüzden herkes korkuyor ama bu yalan inanmayın..Bakın bu yazıları okuyan herkes CİN dedi ne oldu ne olacak bekleyip görelim

0|0
    0|0
  • ya aslında haklısın da geceleri herkes uyuyor, tek başıma bilgisayardayım, hemen yan dolabın aynası var bana doğru, insan korkuyor. Dean yada Sam değiliz ki mübarek :D

0|0
    0|0
  • cin denilince geliyormuş yanına ,cin yazınca da geliyor mu acaba geliyorsa burdan onların türkçe bildiğini çıkartabilirmiyiz sayın hocam

0|0
    0|0
  • eti cin gülsün dünya gülsün.

0|0
    0|0
  • Eti cine de üç harfli diyelim o zaman :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...