Yardım eder misiniz?

68 kg 1.75 boyum var. Daha öncesinde fitness yapmışlığım var. Boksa bir yandan da fitness yapmayı planlıyorum acaba program konusunda yardimci olur musunuz?

0|0
12

En İyi Erkek Görüşü

• Haftanın kaç günü boks yapacaksın? ayrıca boksla fitness birarada götürmen zor olur diye düşünüyorum iyi beslenemezsen gerekli makroları almazsan değil kas geliştirmek 2sini birarada yaptıgında kas yıkımına uğrama ihtimalin çok yüksek program olarak split routine değilde compound egzersizler yapardım senin yerinde olsam. örnek olarak;
    kendine göre ayarlarsın

Pzt = Boks
    Salı = Fitness
    Çarşamba = Boks
    Perşembe = Dinlenme
    Cuma = Fitness
    Cmt = Boks
    Pazar = Dinlenme

Antrenman Programı
    1-Bench press 4x6,8 tekrar max ağırlık (90sn dinlenme set arası)
    2-Overhead press 4x6,8 " " " " "
    3-T-bar row ya da barbell row 4x6,8 " " "
    4-Deadlift 4x6,8 " " "
    5-Squat 4x6,8 " " "

0|0
    0|0
    • Biceps? Ve Beslenme için diyetisyene gitmem şart mı?

• Attığım compound egzersizlerde zaten bicepsini & tricepsini çalıştırmış olursun. ama illede kol çalışacam diyorsun 1gün bu antrenman programını diğer antrenman günüde kol ve mide program olarak ;
      1-Skull crusher
      2-Reverse Pushdown
      3- Pushdown
      4-Barbell Curl
      5-Hammer Curl
      6- mide haraketleri (...)

Beslenmeye gelecek olursak diyetisyenlerin çoğu zaten saçmalıyor hele spor yapan birine hiç faydaları dokunmuyor sen kendin ayarlayabilirsin beslenme programını. ilk olarak kalori ihtiyacını belirle ve üstüne +300kcal ekle kgx2gr protein (70kg=140gr protein) karbonhidratta kilo başı 3-4gr civarı alabilirsin yağ ihtiyacınıda çiğ olarak zeytin yağı, hindistan yağı gibi sağlıklı yağlarla ve kuruyemişlerle tamamlayabilirsin. bol şans :)

2-

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Box zaten haraketli bir spor her türlü haraketi yapıyosun ve 30-40 dakka ısınma var. Buda fitness e bedel. Fitnessi sil bence

0|0
    0|0
    • Kondisyon için kullanabilirim ama değil mi?

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...