Bugün çok güldük akşama ağlayacağız sözüne inanır mısınız?

Bizim özlü sözlerimizden biridir ben nezaman şiddetli gülsem bana bu sözü sölüyorlar ağız tadıyla gülemiyorum yahu psikoılojimi bozdular siz buna inanırmısınız peki ? ben ne kadar inanmasamda aklımda kalmıyor değil

1|0
11|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• ne kadar inanmam desemde çok gülüp kahkahalar atıp gözlerimden yaş gelince,çok güldüm ağlamam yakın derim:)hee birde sanki suç bastırır gibi allh ım gülmelerden ayırma derim:)

0|0
    0|0
  • öyle şey mi olur ya benim ağzım kapanmaz hiç hayatım boyunca benden daha fazla gülen bi insanla tanışmadım (annem hariç o 3. katta güler 6.kattan duyulur :) ) buna rağmen şükür ki ağladığım zamanlar azdır dolayısıyla inanmıyorumm :)

0|0
    0|0
  • yok yahu inanmam

0|0
    0|0
  • valla bazen olmuyor değil böyle :)

0|0
    0|0
  • ben inanırım ve bı çok defada başıma geldı gulmeyı çok sevıyorum ama takmıyorum fazla :D

0|0
    0|0
  • Bizim halkımızın uydurduğu bi saçmalaık.Gülmeyi bile kendine çok gören bir toplumuz malesef.

0|0
    0|0
    • umberto eco'nun gülün adı diye bir kitabı var.. aklıma onu getirdi yorumun.. :)

• Genelde çok okurum ama dediğin kitabı atlamışım sen yazınca şimdi inceledim biraz okunmaya değer gibi duruyo filmide yapılmış sanırım.O kitabı okumam gerektiğini aklıma getirdi senin yorumunda :)

• bana çok olur..

0|0
    0|0
  • inanmam

0|0
    0|0
  • yok yok inanmam :)

0|0
    0|0
  • Öyle diyorlar ama aslı astarı yok rivayet yani. Anonim dümenler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• İnanmak istemem ama hep de öyle olur. Aslında o söz insanın hataları olduğunu ifade ediyor bana. Bazen öyle hatalar yaparız ki cezasını ağlayarak çekeriz. Yani duygularımız incinir sonunda ya da sevdiğimiz kişi incitiriz bir şekilde. Örnekler çoğaltılabilir. Ama insanlar bu sözü sadece çok güldükleri zaman söyledikleri için sanki gülmeye mahsusmuş gibi algılanıyor.

1|0
    0|0
  • hayır inanmam öyle batıl inançlara ama çok güldüğümde nedense hep aklıma gelmiştir

0|0
    0|0
  • Şimdi şöyle kardeşim :) Sözüme en büyük Galatasaray diyerek başlıyorum :P

Bir hadisde peygamberimiz " çok fazla gülmeyin fazla gülmek kalbi öldürür" demiştir.

Bence bu söz ve çok gülen bazı insanların başlarına zamanında kötü şeyler gelmesi nedeni ile kullanılıyor olabilir :)

0|0
    0|0
    • peki biz gülmeyi kısıtlayacağımıza eğer kötü şey oluyorsa olacağı varmış olmuş demek daha iyideğilmidir?

• bu kadare girer biraz, yani kötü şeyin olup olmaması bazen elimizde bazen değildir :) ciddiyette güzellik vardır, tebessüm güzeldir ama çok gülmemek şarttır bence :) gülmeyi kısıtlamamak gülüecek şeyleri seçmek gerekli :)

• Gülerek günah işleyenin ağlayarak cehenneme gideceği ile ilgili hadis vardı hatırladığım kadarıyla. Sanıyorum büyüklerimiz de onu kastetmiştir. Haa şimdi gül de göreyim seni. ( o.o )

1|1
    0|1
  • çok güldüysen akşama da gülsersin, demek ki çok komik bişi var, bu ne kadar komik die ağlayanı gördüm mü hiç? görmedim.

0|0
    0|0
  • İnanmam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...