Ülke Olarak Çok Kötü Durumdayız...

ben üniversitede çalışıyorum, inanırmısınız. prof.dr. doç.dr. diye gezen insanların eğitim kaliteleri kendini geliştirmişlikleri hayal edemeyeceğiniz kadar kötü, bu televizyonlarda duyuyorsunuz ya tekno kentler şunlar bunlar, inanırmısınız oralarda bilim falan üretilmiyor, tv abd de gördüleriniz gibi değil, bu insanlar teknoloji bilim alanında yani size durumlarını nasıl anlatım acaip geri kalmış ve eğitimsiz ve zerre kadar bilimle alakası olmayan insanlar, ülkemiz adına bu durumu görmek çok üzücü, size basitçe anlatayım, çalıştığım üniversitedeki prof.dr diye gezen inanların yazılım teknolojilerindeki durumlarını şöyle özetleyim, bilgisayarlarla ilgili bildikleri tek şey (MAİLLERİNE GİRMEK VE MAİLLERİNİ SİLMEK, WEB SAYFA AÇMAK) okuttukları ve ellerinde bırakmadıkları kitaplar 30 sene önceki kitaplar ve bunların yetiştirdiği insanların nasıl durumda olabileceklerini siz düşünün.uzaktan eğitim yüksek lisans ve lisans dersleri veriyorlar (yazılım üzerine) verdikleri dersin ne olduklarını (ABARTMIYORUM) kendileride bilmiyorlar. ülke olarak çok kötü durumdayız. hiçbirşeyi geliştirmiyoruz. bu tür konularda sizlerin fikirlerini öğrenmek isterim. siz neler düşünüyorsunuz

Güncellemeler:
ve alttan gelen yeni akademikler, araştırma görevlileri, yardımcı doçentlerden bazıları çok iyi ama sırf bu tip insanlarla dolu oldukları için üniversiteler bu kaliteli insanlar hiçbirşey yapamıyorlar,

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• yani doğru tabi , adam o kadar yıl ezber çalışmış , bir yere gelmiş para kazanacak o işten , onu hakkı görüyor.. üniversiteleri para yuvası haline gelmesi yanlış ama , dünya da da artık parasız üniv. çok yok..

0|0
    0|0
    • bu iş parayla alakaladı değil, bu insanların oralarda olmamasıyla alakalı, yani bunlar bilim nedir bilmeyen insanlar, başkalarının yaptığı bilimi algılayacak anlatacak kapasitede bile değiller. diyorum ya adam uzaktan eğitim ders veriyor verdiği dersi kendisi bilmiyor. abartmıyorum çünkü onun adına ben yapıyorum bu işi, yani düşünsenize insan bilmediği birşeyi bilmeyen insanlara öğretmeye çalışıyor

• çok haklısın , öyle hocalarda var , yani bir düşün yüzlerce üniv. var .. ülkede buluş oalrak yüzde kaçının ismi geçiyor , bir itü odtü ytü boğaziçi hacetepe cerrahpaşa gibi 10 15 tanesi ... gerisinden ses yok , par kazanmak için çok ders alan hoclarda biliyorum , hele 2. öğretimde varsa sen düşün artık 4 kat fazla kazanıyor , araştırma deneyi 0 a indirgiyor.

Kızlar Ne Diyor 4

• aynen öyle. türkiye nin saygın üni lerinden birindeyim. bi tane kafası çalışan yok. hepsi bik bik bik ders anlatıp çıkıyo. kurulan tüm kulüpler kazanılan tüm yarışmalar biz öğrencilerin sayesinde oluyor. herşeyin parasını cebimizden veriyoruz. ki okuduğum üniversitesinin hazinesi diyanet in hazinesinin 2 katı.türkiye nin en zengin devlet okulu. gülünç.

0|0
    0|0
  • sadece onlarda mı suç Onların hala ders vermesıne ızın veren yada anlattıklarını dogru kabul eden zıhnıyetler ne olacak? Eksık yada yanlıs bılgılerı kabul eden ögrencıler ? Tek bır cozum var herkes calısmalı herkes ogrenmelı ve sadece dogru bılgıler yasatılmalı.

0|0
    0|0
  • Turkıyedeki herşey gibi ? neyimiz doğruki allahını seversen.

0|0
    0|0
    • ilim ve fen doğru olmazsa tatlım, hiçbirşey doğru olmaz, herşeyin başı ilim ve fendir,

• öğretim üyelerini kişiliksiz para babaları olarak tanımlıyorum bir ağızlarında puro eksik .geneli siyasetle o makama geliyor cahil olmaları normaldir ve genelinin amacı yaz okulu açıp fakir öğrencilerin sırtından para kazanmak bilim falan hak getire benden uzak Allaha yakın olsunlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence ama bu zamanla gidiyor üniversitede okuyan herkes bilir dinozor hocalar her yerde var ama onlar zamanla emekli olmaya başladı. Türkiye'de iki kuşak var akademisyenler birincisi yeniliklere açık olan hocalar ve ışık gördükleri öğrencilere destek verenler diğerleri ise tam tersi eğitimi kısırlaştıranlar. Ama son tahlilde gözüküyor ki 2010 yılı itibari ile sistem yenilikçiliğe döndü artık yeniliğe karşı çıkan hocalar bir bir dökülüyor. Özellikle MEB bursu çok önemli bu noktada bir nevi update ediliyor akademik sistem.

0|0
    0|0
  • biliyordum bunu ben tahmin ediyordum daha doğrusu şerefsiz siyasetciler yüzünden bi yerlere gelmiş insanlar cünkü.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru. Türkiye'de üniversitelerin en önemli bütçe kalemi yeni bina yapımı ve yurtdışına öğrenci gönderilmesi.

Bilinçli ve planlı bir eylem yapılmıyor.

Ancak burada şunu da belirtmek gerekir. Gelişmiş ülkelerde üniversitelerin amacı araştırma-geliştirmedir.

Ancak Türkiye'de amaç ders vermektir. Araştırmaya bütçe ayrılmaz. Bu nedenle çıkan yayınların hem sayısı hem de kalitesi çok düşüktür.

0|0
    0|0
  • Çünkü akademik kariyerde yükselmek türkiye'de yaşla ve bağlantıyla oluyor, çıkardığın makale ile ya da yaptığın araştırma ile değil. 30 senedir tek makale yazmamış proflar var. Bunları Anadolu'daki dershaneden bozma üniversitelere yaymışlar işte. Mardin üniversitesinde ne bilim üretilebilir, ticarethane ve oy deposu hepsi.

1|0
    0|0
Yükleniyor...