Aşk ile sevgi arasındaki farkı gören var mı?

iki günlük erkek-kız arkadaşınıza zamanın deyimi ile ilişki yaşadığınız kişiye sevgilim diyorsunuz .. soranlara onu çok seviyorum diyorsunuz ve iki gün sonra bi hatada bir yanlış ta terk ediyorsunuz ... madem seviyorsunuz nasıl terk ediyorsunuz ? insan anne babasını da sever .. ama ne kadar yanlış yapsada nefret etmez terk etmez.. peki o halde hangisi sevgi ? yada sevgilim diye kolunuza taktiğiniz kişiye duyduğunuz his de sevgimidir ?

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ben hiç kendisini görmediğim halde 8 ay sesini duyduğum bir kıza aşık olarak ve sonrasında buluştğm kızla beraber öpüşmek ve onunla beraber yemek yemek o anda yiyemiyorsun bile farklı bir hale bürünüyorsunuz.. 5 senedir beraber güzel bir ilişkimiz oldu ama elimizde olmayan nedenlerden dolayı ilişkimize son verdik ben hala onu seviyorum işte bu aşk..

Sevgi ise şu anda evleneceğim saygı duyduğum kendisinden hoşlandığım ama öncesinde yaşadığım alışkanlıklardan dolayı yaşayamadığım heyecanı sadece onunla beraberkende mutlu olduğumu hissetmem ise sevgidir.. Şimdi hangisi daha önde diye bana soracak olursan saygı ve sevgi aşktan her zaman büyüktür..

0|0
    0|0
    • büyüksünnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn baba ... yaradan mevlam oyle bır es nasıp etsınkı sana .. sevgıne de saygına da layık senınle beraber omur bıtırecek bır es olur ınsallah

• İnş. benden daha güzel anlatanlarıda olurda en azından aşkı anlayıpta eskiyi yad edenleride görmüş oluruz..

• vallaha cxıkmadı dahalık hocam :)) beklıyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• aşk anlık bi duygudur.sadece bir kişiye karşı hissedilen bi duygu.

ama sevgi herkesi sevebilirsin kediyi,köpegi,çiçeği herşeyi ve herkesi ama önemli olan miktarıdır bu sevginin.belirli bi yaşa gelmiş insanların artık sevmedikleri kişileri kollarına takıp gezipte tek 1günde sildiklerini düşünmüyorum kendi adıma bu sadece gençlikteki daha küçük yaşlarda ki bir tavır olabilir.

0|0
    0|0
    • tskler guzel cevap ıcın ... tavır degıl su anda gunluk yasantımız olmus hale geldı ama ben de onu merak edıyorum bızım zamanımızda .. okul donemımızde bır kızın elını tuttun mu namusun gozu ıle bakardık .. ve ayrılsak dahıl o kıza en kucuk bır soz leke getırtmezdık ç... sımdı oylemı ?

• 2007 de mezun oldum ben liseden,bayaa fark var yani ve simdi daha kötüdür eminim ama sdc cocukluk olarak nitelendirebilirim

• bende 97 mezunuyum da :)) 94 donemı ogrencılerınden oldugumu kast etmek ıstedım .. ama dedıgım gıbı o donem ıle su an kı donem arasına bakıyorum ucurummmmmmmmmmmm.. asagıya yukseklık korkusu olan ebbedı bakamaz

• Aşkı tatmamış olmandan ibaret bu soru abim. Aşk fedakarlık ister, kendinden çok vermen gerekir. Kör olmaktır yani hatada terk edemezsin, kendi kendine bunu değiştirirsin kandırırsın. zamanla geçer aşk geçicidir. sevgi dersen sevgi saygı olmadan olan birşey değil + sevgi zamanla olur. 2 3 gunde koluna taktığın ne aşk ne sevgi o hoşlanmadır. Aile ilgili olansa aile farklı birşey o bir bağ canın senin aranızda bağ var. Bilmediğin birşey o hele annenle olan . ama yinede mesela çok büyük birşey yaşasan ailenide silersin insanoğlu böyledir.

0|0
    1|0
    • guzel cevap guzel bacım ... bende onu sormak ıstedım .. bak ne guzel ızah ettın sevgı bır bag degılmıdır bır bagı koparmak bu kadar basıt olabılır mı ?

• normal olduğunu yapılası olduğunu söylemedim. ama takarlar. :)

• sen takma sakın guzel bacım olur mu .. esım dıyecegıne emın olmadıgın ınsanı hayatına bıle sokma

• 0|0
    0|0
    • :S bu neydı .. cevap degıl kı :D benım sorumun bıraz daha degısık fonksıyonu :D

• Fonksiyon değil, versiyon.

• versıyon :D turevlerı degıstırılmıs olan :D gorunum aynı ıcerık farklı olanına denır :D fonksıyon ıse aynı gorunen fakat bır bırınden farklı olana denır :D canımcım :D

• ask sadece yanilgi, bir insanin hatalarini iyisi kotusu ile gormedikce anlik kapilmaya ask demisler... bostur aci verir mantiksizdir. ama sevgi daha kiymetlidir... insani her haliyle kabul edersin seversin yeri gelir tek olursun.

0|0
    0|0
    • tamam acıklama guzel de .. o halde neden cogunluk olarak .. bakıldıgın da sevgılım dıye kola gıren ılk kısı ıle evlılık yapılmıyor ?

• Seviyoruz diye düşünüyoruz ama değil işte alışkanlık oluyor. O yüzden çok çabuk vazgeçebiliyoruz.

0|0
    0|0
    • bende onu anlamıyorum :S sevgı sanılmaz kı .. ıkı gunluk hosnutlugu sevgı olarak adlandırmak dogalmıdır

• Yaş olmuş 30. Bence daha fazla uzak durma :)

• hayırlısı olmadıktan sonra 40 da beklerım .. farketmez ..

Erkekler Ne Diyor 3

• görsem de söylemem...

0|0
    0|0
  • İkiside zaman kaybi ne sevgi ne aşk yer yok hayatimda

0|0
    0|0
    • :)) ama ben onu sormadım kı .. sevıyorum dedıgın bır kısıyı bu kadar cabuk hayatından cıkartmak dogalmıdır

• Aşk farklidir sevgi farkli gercekten aşIk olursan 1 veya2 hatada onu terk etmezsin vaz gecemezsin taki onun seni terk ettigi gune kadar.

0|1
    0|0
    • pekjı hanı ask karsılıklı olur derlerdı .. o halde ıkı tarafında terk etme ıhtımalı yok ?

• :D ama bu gene de sordugum sorunun tam anlamı ıle cevabı degıl kı aga :D sen sadece karakter analızı yaotın :)

• Anlatmak istediğim şu bazı insanlar aşk ve sevgiyi karıştırıyor sadece o dönemdeki ruh hallerine göre davranıp insanların duyguları ile oynuyor.

Yükleniyor...