Sizce Aileler nekadar makul

Şimdi duyacağınız şeyler tamamen gerçek ben ve benim gibi engelli kız ve erkek dostlarımın yaşadıkları bazı engelli kız aileleri ve engelli erkek aileleri çocuklarının evlenmesine sürekli karşı çıkıyorlar bizlerin üzerinden alınan aylık ve 3 aylık bakım ücretleri sebebiyle burasıda bir gerçek ve sürekli bizlere söylenen bahane ise siz nasıl geçinir birbirinize nasıl bakarsınız hep bu tatava ayvalıkta ve birkaç şehirde yakından tanıdığım 2 side engelli olan çiftler var çocukları var zıpkın gibi ve okadar rahat evlerini geçindiriyorlarki bilemessiniz ben şuna dahi şahit oldumki bir engelli erkek arkadaşın sevdiği kızı ailesi vermedi die kızı kaçırdığını biliyorum sonrasında abileri yakalamış ve arkadaşıma bir tokat yumruk neyse vurmuş sen nasıl bakıcaksın ikinizde sakatsınız die bağırmıştı sonra iş tatlıya bağlandı evlendiler ve sonra ne oldu biliyormusunuz arkadaşlar onlar evlendikten sonraki 6. ayda kızın abisi çıka geldi işten çıkarılmış tam 1 yıl kendi ailesi dahil kızın abisinede baktı arkadaşım birtanede kızları vardı şu an takriben 13 yaşında olacak abisi iş bulup memleketine dönerken boynu büküldü ve dediki sana o gün yaptığımı ve söylediklerimi unutamıyorum sen bıraktım kardeşimi birde bana baktın Allah çatır çatır yedirdi bütün laflarımı hakkını helal et dedi helhasılı soruma geliyorum sizce bazı aileler bizi kullanmak için bahanemi üretiyorlar bizim evlenmeye aile kurmaya hakkımız yokmu çoğu insan ailelerimizde dahil olmak üzere bize at gözlüğü ilemi bakıyor bizim sosyal hayatımızın cinsel hayatımızın olmadığınımı düşünüyorlar sizce neden bu tavırlar bize karşı ?

not : Sakın ve sakın geçen seferki gerizekalı 2 bayan cevap vermesin yok engelli bir kadın gomşusu varmışta sağlam bir erkek ile evlenirse yanına yakışmazmışta o öyle düşündüğü için kendiside öyle düşünüyormuşta bırakın bu ayakları diyorum şahsen ben sizinle vals hariç herşeyi yaparım kapiş ;)

Güncellemeler:
Bir felsefe kitap yazarı arkadaşım romanında bir kızdan bahsedecek daha dün konuştuk ailesi akademisyen ve kızları spastik engelli olan bir kızın hayatından ve sonunda bu kızın bazı duyguları yaşaması için ailenin ona düzenli bir şekilde paralı jigolo çağırdığından bunu yapmamızdaki gaye ise insanların beynindeki zincirleri kırmaktan öte duvarlarını yıkmak .Ve bu hikaye benim çok yakın bir arkadaşımın 38 yaşında ama hiçbir erkek arkadaşı yada cinsel deneyimi olmayışının ve onunda insani duygula
rına saygı gösterilmesi gerektiği gerektiğinde yanlız kalma hakkının olduğu ve özgürlüğünün elinden alınmaması gerektiğini vurgulayacak insanların kafasına vura vura bunu türkiyedeki dar görüşlü insanlara anlatıcaz arkadaşlar aksi taktirde aileleri yüzünden ot gibi yaşayıp ölüp giden insanlar var bu insanların sosyal hayatları ellerinden alınmış ve bu tercih onların tercihi değil ama kullanılan beden onların... saygılarımla hepinize ilginizden dolayı şimdiden teşekkürler.

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Yaşadığımız ülke de engelli arkadaşlarımıza yeterli özveri sağlanamıyor. Çoğu durumu kötü aile ise engelli olan çocuğa devletin verdiği cüzi rakama göz dikiyor. onlar açısından bakıldığı zaman belki haklılar çünkü geçimlerini zor karşılıyorlar ve o paraya muhtaçlar. Bazı aileler ise engelli arkadaşımızın durumundan yararlanıyorlar. Sadece maddi olarak değil onlar için tanınan her fırsattan istifade ediyorlar. Malesef böyle insanlarımız var. her insanın mutlu olmaya yuva kurmaya sosyal yaşantısının olmasına hakkı var. kimse bu hakkın önüne geçemez

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• yazını okudum ve sen çok çok haklısın .

meta düşkünü insanoğlu işte, eline fırsat geçince bahaneler uydurarak sömürüyor.

Sanma ki sadece engelli aileler böyle, bir çok aile çocuklarını kullanıyor.

O gerzek ıkı kadının da acaba elinde garantisi mi varmış. yarın engelli olmayacağına.

0|1
    0|0
    • walla bende ona şunu söyledim komşun olan engelli kadın kendini yargılarken ve özgüvenini gün geçtikçe yitirirken sana düşen abla böyle düşünme evlendiğin fiziksel sağlam kişinin yanında sen neden ezilecekmişsin eşin seninle gurur duyup evlenmişken demesini beklerdim kadına birde üstelik haklısın deyip onun bu kendine olan haksızlığını almış birde başkalarına satıyor bu aradaş çok üzücü ben şahsen at gözlüklü insanlardan sıkıldım evet ben bir erkeğim ama engelli bayanlarımızda dolu ortalıkta.

• Engelli insanların da özgürce yaşamaya hakkı var. Kimsenin onların adına karar almaya, onlara karışmaya hakkı yok.

0|2
    0|0
  • İnsanların hayatları paraya endeksli olmuş.Eskiden aileler çocuklarının sevdiği kişiyle evlenmesinden mutlu olurlardı.Şimdi parası yoksa olmaz diyorlar.Evi,arabası vardı sanki babalarımızın.Herşey zamanla olur.Sen işini ayarladıktan sonra,sevdiğin birini de bulursan evlen kimseyi dinleme arkadaşım.Onlara birşey olsa yalnız yaşamak çok daha zor.Bencilce düşünmesinler.

0|1
    0|0
  • Tabi ki de her insanin en dogal hakki.

Ayri bir kategoriye bile koymak ayrimcilik yapmaktr.

Herkes nasil mutlu olacaksa öyle yasamali.

0|1
    0|0
  • Böyle engellisin diilsin yapan insanlara anan babam bile olsalar yarın bacagın kopmayacagından ne kadar eminsin demek lazım. Bi emin olsun ondan sonra engelli ve engelsiz ayrımı yaparız. Ayıptır ya.

0|2
    0|0
  • sağlıklı doğan insanlar hayatlarını sağlıklı sürdüreceklerini sanyorlar. zaten engelliler hakkında toplumumuzun ne düşündüğünü anlamamız çok kolay bir dışarıya çıkıp bakarsak onların aramızda olmasını istemediğimizi görüyoruz zaten .

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ...kardeşim öncelikle sana ve sıkıntıda olan herkeze çok saygı duyuyorum...bizim sağlıkla ilgili sıkıntılarımız olmamasına rahmen...bazen taşıyamıyoruz hayatı..soruna gelelim..benim için dünyada iyileştirici tek şey sevgidir...insanlar bu sevgiyle yaşar...ayakta kalır...sevginin olduğu yerde güzellklik olur...aileler burdan ne güzel birbirlerine destek olur mutlu olsunlar diyeceğine yalandan yere kendi maddi ve manevi egoları için buna engel olup..ümitlerini kırıyorsa...ne diyim...ana baba da yaparsa...herkez yapar...benim hep bir lafım var...ailesinin terkettiği kişinin kimse yanında durmaz...biz malesef iki yüzlü bir toplumuz...hem kendine hem sevdiklerine..topluma bakıp gençlere kızmıyorum...onları yetiştiren ailelere kızıyorum...baksana topluma ilk önce okudun mu..tahsilin varmı? iyi birimisin diye sormuyolar..kaç para kazanıyosun diyorlar...parasını sorduğun adam kızını sever mi:))) satın alır...ama malesef böle oldu...kendimizin ateşini kendimiz yakıyoruz...alttan alttan...allah kolaylık versin ne diyeyim..

0|1
    0|0
    • sonuna kadar katılıyorum sevgi vefa insanların birbirleri ile empati kurması hep rafa kaldırılmış eski güzellikler sanmıyorum ben 68 kuşağında böyle saçmalıklar yaşayacağımı millet çağ atlar çağ bu memlekette bize atlıyor malesef :/

• 7' ilk önce sorun çok güzel 5 yıldız veriyorum herhangi bir cevap vermek istemiyorum kafamda belli bir cevap yok ama sorun çok iyi ve hikayede sağlam tebrik ederim 5 ***** Benden

0|1
    0|0
  • Hocam haklısın. Bence bir fark yok ortada. Herkesin özgür iradesi var.

0|1
    0|0
  • Fiziksel olarak durum çok vahim değilse geçinilir ve evlenilir. İki eli de olmayan birinin geçineceğini düşünmüyorum ben. Yani bu bir örnekti sadece. Eğri oturup doğru konuşmak lazım. Engelli arkadaşlar öğretmende olabiliyorlar artık. Benim düşünceme göre kendi başına temel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsa ve ellerini rahat kullanabiliyorsa geçinir.

0|0
    0|0
    • evet zaten kendi işini görebilen aynı sizler gibi ama sadece biryerden biryere gider iken sandalye kullanan insanlar kalkışıyor oda hepsi değil bizde nerde duracağımızı biliyoruz bunu çokkez anlatmaya çalıştım burada ama çok tepkili davranışlar geldi olurmu falan gibi ben engelliyim hiçbir zaman sandalyemi sürecek bir kişi istemedim Allahın izniyle bundan sonrasındada ihtiyaç duymadan devam ediyorum kaldırımlara inip çıkıyorum evim 2.katta çıkıyorum 125 çeşit yemek biliyorum kendim tek başıma

• yaşayabiliyorum babam aşçı idi sağolsun ondan öğrendim artı türkiyeyi geziyorum işim icabı cinsel hayatım normal romantiğim aylık 4 bin tl kazanıyorum daha napim ben ailelere anlamadımki :/

• oo sen bizden iyisin kimsenin karışmasına izin vermey a:)

Yükleniyor...