Dinler hiç olmasaydı dünya bugün nasıl olurdu?

Farazi bir konuda misalen cevaplar veriyoruz hülasa gerginlik yapmayın :)

a ların şapkalarını koymadım belki buna da fes uyduran olur diyerek.

Kamuoyuna arz olundu.

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan, zayıf yaradılışlı olmasa, birilerinin kendisine bir şeyleri dikte etmesine ihtiyacı olmazdı.

Din "çalmayacaksın" dedi diye hırsızlık yapmayacak, başkasının hakkını kaçırmanın kötü olduğunu bildiğinden çalmayacaktı.

Tecavüzü , öldükten sonra huriler vaad edildiği için değil, kadının da birey olduğu, Dünya'nın skinin doğrultusunda dönmediğini bildiği için lanetleyecekti.

Örnekler çoğaltılabilir.

Ancak insanların geneli zayıf ve kötücüldür. Bu nedenle dinlerin varlığı şarttır. Birileri bir yol çizsin diye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hiç bir değişiklik olmazdı. Sebepler değişirdi sadece.

Dini kitaplarda biz uayrıcı olarak elçiler yolladık, ayetler gönderdik der. Amaç müdahale etmek değil.

Zaten bu kadar inana var fakat açlıktan ölen insanlar hatta koskoca bir kıta var..

Eee inana inanmayan nerede o çok insancıl yapımız. Ateist teist hepimiz kötuyuz ..

Sonuç bir şey değişmezdi.

0|0
    0|0
  • savaşlar büyük ihtimalle sona ermez, insanlar elbet savaş çıkaracak nedenler üretirlerdi. insanlar doğasından ötürü bir şeye inanma ihtiyacı güderlerdi.inek güneş ay yıldız put inanılacak ve tapılacak birşey bulunurdu daha önce oldugu gibi

0|0
    0|0
  • Vicdanlarini din araciligiyla susturabilen insanlar gercekten berbat seyler yapabilirlerdi.

Eh en azindan sen benim dinime inanmiyorsun sen yeni din mi dedin vay efendim diyip savas cikarmazlardi.

Ayrimlardan birisi ortadan kalkardi.Dusunmeye egilimli bireyler yetisebilirdi.

1|0
    0|0
  • aynı ayarda yine bir kuram geliştirirdik, inanmak bir ihtiyaç temelde.

0|0
    0|0
  • dünya çogzel bir yer olurdu diyemem. din'e gelene kadar yıkılması gereken çok tabu var.

0|0
    0|0
  • Savaşma nedenlerinden bir tanesi eksilmiş olurdu.

0|0
    0|0
  • bence hiç bir fark olmazdı

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• sanırım co daha acımasız bi dünyamız olurdu

0|0
    0|0
  • daha az savaş yaşamış olurduk bugüne kadar. daha huzurlu olurduk.

1|0
    1|0
  • mantıksız olurdu, kullanım kılavuzu verilmemiş elektronik eşya gibi

2|0
    2|0
  • Daha insancıl ve barışçıl

0|0
    0|0
  • Büyük ihtimal ben katil,tecavüzcü,psikopat biri olurdum,içindeki canavarı din tutuyor dünyada din olsaydı kaos olurdu millet birbirini doğrardı

0|0
    2|0
  • Spartacu adlı dizide görmüş olduğun her şey yapılıyor olurdu.

1|0
    1|1
  • aslında kuranda helak olan medeniyetlerde verilen örnekler yeterlidir herhalde buna.

0|0
    0|0
Yükleniyor...