Gizli imam nikahı olur mu?

Sevdiğimle 2 senedir sevgiliyiz. Aileler durumuüzü biliyolar. Ama evlilik 1.5 sene sonrası mümkün ola bilir. Oyuzden henüz nisan falan yok. Sorum şöyle: imam nikahı istiyoruz. önceden şunu belirteyim ki günahlardan uzak bir ilişki olmasını istediğimiz için el ele bile tutuştuğumuz yok.

1. İmam nikahı kıydırırmak istiyoruz. ama benim kafamı karıştıran şu ki gizli imam nikahı olurmu? yani ne de olsa nikahın anlamı etrafdakilara duyurmak...

2.eğer etrfatakılar bilmezlerse nikah olmaz diyorsanız nişanlanınca tüm akrablar tanıdıklar bilecyei için öğle bir durumda imam nikahı kıysak peki geçerlimi ?

pLütfen önyargısız cevaplar vermeye çalışın. eğer sevgiliniz varsa muhakkak beni anlayacaksınız bence. insan sevdiyine dokunmak ister. ve bu gerçekten çok zor... elinden bile tutamamak .

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Dinimize göre nikah, birlikteliğin resmi ve fiili olarak onaylanmasıdır. Karşı tarafa verilmiş bir sözdür, akittir. Ama bu aktin, birlikteliğin topluma ilamı gerekir. "Ey ahali, biz evliyiz, bizi zina yapıyor zannetmeyin, biz birbirimize helaliz" demektir nikah. Bu sözüde resmi makamların tescili gereklidir.

Arabistanda "resmi nikah" tabiki imam nikahıdır ama bizim ülkemizde bu işi nikah daireleri yapar. Yani "İMAM NİKAHI DİNEN GEÇERLİ DEĞİLDİR."

Eğer geçerli olduğunu iddia ediyorsanız, koyarız kerhanelerin önüne bi imam. Girişte nikahlar, çıkışta da müşteriler bahşiş verirken 3 kere boş ol der, bitti gitti...

1|1
    2|2

Erkekler Ne Diyor 6

• Merhaba Rukiye Hanım ya da kardeşim ablam,

Öncelikle çok uygun platformlar var burası sizin için iyi bilgi olmaz hatta yanlış bilgi ile kendinizi kaptırarak yanlış yolda kendinizi bulabilirsiniz. Çünkü insanoğlu bu tarz konularda kılı kırk yarıp cinsel ilişkiye girecek yer arar.

Konuya dönersek, ben şimdi özetleyim: İmam nikahı yapmadan birlikte olunmaz. İmam nikahında gizlilik yoktur. Karşılıklı aileler bilecektir. Zaten imam nikahı yapan koşullardan biri budur. öte yandan eğer ki kişi cinsel arzuları yüzünden böyle bir yola başvurmuşsa zaten işin içine fitneciliğide sokmuş oluyor. Sevmek güzeldir, insanı yaşatır. Bakın ben 20 yaşındayım ve hatta Polonya'da -ki Avrupa'da o kadar ülke gezdim en iyi kızlarda buradadır güzellik açısından- bir kızla cinsel ilişkiye girmedim. Sevgilimde oldu zamanında Türkiye'de ve onunlada arzularımı durdurabildim. İradem sağlamdır belki ondandır. Ama sizi anlayabiliyorum. Ben size derim ki ve tabi ilerisi düşünen dostlara sabredin geçiçi heveslere asıl sonsuz cennetinizden vazgeçmeyin. "Ne olacak ki yanar çıkarım cehennemden, nasılsa müslümanım" demeyin. Cehennemin en az yanığı dünyada en yüksek sıcaklı ateşin 70 katıdır neticesinde. Herkes için söylüyorum zinadan kurtulmanın en kolay yolu karşı cinsi yalnız bırakacak ortamda kalmamaktır. Allah'ın rahmeti ve bağışlayıcılığı hepimizin üzerine olsun. Unutmayın, en büyük günahlar arasında yalan ve gıybet bir müslümana yakışmaz. Onun dışında zina yapmayın değil yanaşmayın diyor zaten Peygamber Efendimiz (s. a. v). Son olarak "tövbe inancınızdan hiçbir defa vazgeçmeyin." en kötü durumda olan insanda budur işte. Ümidini kesmiştir. Halbuki Yüce Yaratan en büyük affedicidir. Selamatle kalınız.

0|0
    0|0
  • İmam nikahı kıyınca ne olacak ki? yine istediğiniz zaman ayrılabiliyorsunuz, hakkınızı alabileceğiniz, isteyebileceğiniz hiç bir resmiyet yok. Eskiden dini nikah kıyarlardı, ama o dini nikahın bir resmiyeti vardı. Kadıya gidip hakkınızı alabiliyordunuz. Ama Türkiyede dini nikahın bir resmiyeti yok. Benim düşüncem Allah bunu kabul etmez. Allah kimsenin madur olmasını istemez. Resmi nikah olmadan , sadece dini nikah ile , yatarsanız bence zina olur. En doğrusunu Allah bilir.

0|0
    0|0
  • imamlar once resmi nikahin yapilmasini tavsiye ediyor sonucta imam nikahiyla hic bir hak iddia edemezsin inanciniz icin boyle davranmaniz guzel takdir ettim ama bence sabredin resmi nikah yapin sonra imam nikahi yaparsiniz illaki dugun yapacaksiniz diye bisey yok durumunuz uygun olursada dugunude yaparsiniz sirf rahat rahat cinsellik yasamak icin imam nikahi kiyilmaz

0|0
    0|0
    • zaten beyaz gelinligimi giymeden ogle bir shey aysamayi hic dusunmuyorum asla. soz konusu da olamaz. aileleler ishtee ( resmi nkah imkansiz su an icin. hem sevdigim ailenin tek cocugu o yuzden de her sheyin en iyisini en guzelini yapmak istiyolar... (( tum sorun paraa... (

• Öyle bir saçmalık olmaz. Nişanın zaten dinimizde yeri yoktur. Nişan demek, kişiler arasında sözler verildi artık bu kişilere bakmayın demektir. Yoksa nişanın hiçbir başka anlamı olamaz. Nikah yaptığın an şahitler olmak zorundadır. Eğer hanefi mezhebinden iseniz anne ve babanız bilmeden de nikah yapabilirsiniz ama mutlaka şahitler huzurunda nikah olmalıdır.

0|0
    0|0
    • evet hanefiyim. hangi kismini dogru bulmadiniz ? tam olarak anlamadim. 2.de yazdigim sadece benim gorusum ( sorun su ki ailem veya ailelerimiz tam karsi gelmish olsaydilar ve ben de gidib evlenseydim o ayri ama hic itiraz etmedikleri ahlda gizli nikah kiymamiz dogrumu (( sahit sorun degil zaten... ama nikah gizli ola bilirmi ?

• sevgilimle her gorustuyumde ve her konustugumuz zaman "dogru "olmadigini biliyorum. nefsim istedigi icin onunla konusoy rgorusuyorum ve islamda "sevgili"anlayisi yok ! ve ben cogu kisinin sevgilimse elinden de tutarim kucaklayarim dedigi sheyin ne kadar gunah oldugunun bilincinde oldugum icin boyle hataya bilerken girmek istemiyorum. iste cok zor 1 ay degil3 ay deyil 2 yildir sevgili oldugumuz halda uzaktan uzaga bakmak ..

• O zaman kıyın nikahı.

• Sen bunları sormak için yanlış yer ve kitleyi seçmişsin kardeşim. Diyanet'in Alo Fetva hattı var bence orayı ara yardımcı olurlar. Allah utandırmasın

0|0
    0|0
    • tesekkurler. peki orayi nasil aramak oluyor bilmiyorum. mesaj falan atmak oluyormu cunki turkiyede yasamiyorum ...

• Telefon numarası 190 belki +90190 şeklinde aranıyordur yurt dışından.

Ayrıca bu adresten de sorunu sorabilirsin link

• tesekkurler. cesaretimi topladigim zaman soruyu soracagim henuz hayir cevabi alacagimi bildigim icin biraz cekinoyurm ))

• sen çok yanlış yere gelmişsin ya. nihat hatipoğlu'nun programına katılman gerek. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İmam nikahında yakın akraba şartı vardır.Kısacası aile bireylerinin katılmadığı imam nikahının geçerliliği yoktur.Çünkü nikah kişilerin birleştiğinin duyurulması için yapılır.

0|0
    0|0
  • benim bildiğim imamlar artık nikah cüzdanını görmeden imam nikahı yapmıyorlar.

1|1
    0|0
    • aslindacamilerde ogle ama tanidik olunca oluyor. ablamdan biliyorum nisanli olunca yapmislardi ama onlarda erkegin babasi da gitmisti yapmaya..

• anladım istersen dini bilgisi yeterli olanlara sor cevrenden kabul olur mu diye yada islami sitelere bak bi

• her kes yorumlardaki gibi farkli cevablar veriyor bazisi onayliyor bazisi tam karsi geliyor... tskrler)

• Imam nikahi kiydirip iliskiye girince zina olmayacak mi yani ? Imam nikahi ne arkadasim daha mi kutsal oluyor yani onu yapinca , benim bildigim millet metresine kiyar onu ,ayrica cevremdekiler hem imam hem resmiyle evlendiler ,hepsi bosandi ,yani kutsal oldugu filan yok senin haklarini da korudugu yok.Resmi nikahi kiydirmanin amaci zaten kadinin haklarini korumaktir , hadi sana zarar verdi diyelim ,polise basvurdun , sifati ne olcak o adamin ? Bari dini bu islere alet etmeyin ,akilli bi kadinsan git adam gibi resmi nikahini kiy , haklarini guvence altina al Madem bu kadar cok seviyosun o zaman dugune filan gerek yok ,yildirim nikahi kiyin.

0|0
    0|0
    • yazdiklarimi tam olarak okumadiginiz icin aydinlik getireyim. zina yapmak icin imam nikahi istemiyorum. cogu kisinin sevgilimse elinden de tutarim kucaklayarim dedigi sheyin ne kadar gunah oldugunun bilincinde oldugum icin boyle hataya bilerken girmek istemiyorum. bu yuzden . ve resmi nikah kiyin diyosunuz ve yine tam olarak okumadiginiz icin bildireyim ki su an evlenmek icin durumumuz musayit deyil 1.5sene sonra insaAllah kismetse olcak. yine de tesekkurler

Yükleniyor...