Kendinize sorun ; Bir yıl sonra bunun bir önemi olacak mı?

Hemen her gün kendi kendime , adını ''zaman içinde'' koyduğum bir oyun oynarım. O anda canımı sıkan her ne ise, ısrarla bunun önemli olduğuna inanma hatasını yaptığım için bu oyunu uydurdum.

Oyunu oynamak için yapacağınız tek şey, şu anda canınızı sıkan durum her ne ise , bunun şimdi değil bundan bir yıl sonra olduğunu hayal etmek. Sonra kendinize sorun: '' Bu durum gerçekten de benim bunu algıladığım kadar önemli mi?'' Binde bir ihtimalle öyle olabilir, ama çoğu zaman hiç o kadar önemli değildir. Eşinizle çocuğunuzla yada patronunuzla bir tartışma olsun , kaçırılmış bir fırsat , kaybedilmiş bir cüzdan, işinizle ilgili bir projenin fos çıkması ,bileğinizin burkulması gibi sorunlar olsun, büyük ihtimalle bir yıl sonra bunlar umurunuzda bile olmayacaktır. Yaşamınızı hiç etkilemeyen küçük bir ayrıntı olmaktan öteye geçmeyecektir. Her ne kadar bu kolay oyun bütün sorunlarınızı çözmeyecekse de, size ihtiyacınız olan görüş açısını kazandırır.

Harika bir kitaptan aldığım alıntıdır ben denemedim ama gerçekten ota b*ka kafa takan biri olarak bana iyi geleceğine inanıyorum :) siz ne düşünürsünüz ?

Güncellemeler:
Kitabın adı : Ufak şeyleri dert etmeyin

Yazarı: Dr. Richard Carlson

Tam adı : Huzurlu olmak istiyorsanız ''ufak şeyleri dert etmeyin'' hepsi de ufak şeylerdir.

0|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• çekmece temizlemeye benziyor atmaya elinizin varmadığı ama orada olduğunu unuttuğunuz eşyaları atmaya benziyor. bi tanesini çöpe yolladınız mı gerisi tıkır tıkır gelir.

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• gercekten de çok mantikli ve çok dogru.

hiç böyle düsünmüyorum ben kendimi yer bitiririm. Ama bundan sonra böyle bi tutum sergilerim artik. Tesekkürler. ;)

0|1
    0|0
  • güzel fikirmş ya :)

0|2
    0|0
  • bıanda tebrık edıcektım helal olsun dıye ama alıntıymış genede bence böyle bışeyı paylaşman çok hoş hepımzın zaman zaman böyle problemlerı oluyo kendımızı boşa heba ettığımız anlarda akla gelcek ılk şeyy

0|1
    0|0
  • kitap güzelmiş:)bende vardır bu ama.ben 1yıl ileriyi düşünmem.kendi kendime 10dk sonra umrumda bile olmayacak derim ve kafamda bitiririm:)sonuçta o 10dk içinde hayatımda güzel anlarda oluyor

0|1
    0|0
  • Mantık Süvarim çok güzel cevaplamış kafaya takma ama anlık düsün

0|2
    0|0
  • Çok doğru o yüzden eskileri attım alemi bıraktım. Dımtıs Dımtıs

0|1
    0|0
  • :)Kitabın ismi,Ufak Şeyleri Dert Etmeyin olabilir mi?

Sağ ol paylaşım için..çok iyi geldi.

0|1
    0|3
  • an'ın dışına çıkıp bir de uzaktan bakmak.. güzel tutum

0|0
    0|0
  • roman yazmışsın hocam bu ne azim yeni bir nazım hikmet yetişiyor heyttt

0|0
    0|0
  • ben hiç birşeye kafayı takmam,umursamam,boşver der geçerim.en güzeli boşvermek önemsiz detaylar sadece bizi hırpalar hiç birşey katmaz bize

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bazen 10 dk sonra bile önemsiz gelirken bir yıl sonra hatırlanmak istenmeyen bir hadiseye dönüşmesi pek mümkün.

0|1
    0|0
  • Çok güzel bir yöntem ama çok daha uzun süreçli bir zaman vermiş kişi kendisine. Her an öleceğimizin kesin olduğu an varken bir yıl sonrasını bile düşünmeye gerek yok ve aslında anlık düşünmek gerekir.

0|2
    0|0
  • doğru diyorsun. doğru yaklaşım

0|1
    0|0
  • ben de "En iyi ihtimalle 70 sene sonra nasılsa ölmüş olucam" derim..

0|1
    0|0
  • güzel method bende uyguluyorum bunu. hem şuna da dönüşüyor 5 yıl sonra şimdiyi konuşsan aklına ne gelirdi diye düşündüğünde hatırlayacağın şeyi şimdi inşa etmek istemez misin? insana çok cesaret veriyor ve özgünleştiriyor.

0|0
    0|0
  • Ben olsam cevabımı veya küükte olsa sorunumu hallederd,m sonrasında önemsizler veya önemliyse ne ders çıakrttım gibi analliz yaparak unutulma kısmına atarım beynimin. Herşeyi önemsemeyip boşvermek bence salaklıktır çünkü o sorun ileride değil şimdide vardır ve çözmeliyim. Önemli veya önemsiz olduğunu çözme aşamasında karar veririm ve unuturum

0|0
    0|0
  • evet yazarla aynı kanıdayım gerçekten bir önemi yok çoğu boş tartışmanın

0|0
    0|0
  • güzel ama hayatta asla önemini kaybetmeyen şeyler vardır

0|0
    0|0
  • bence çok iyi.elindeki fırsatları kaçırmaman ve daha iyi görebilmen içinde çok işe yarar.

bu arada yeni üyeyim,site bi harikaymış

0|0
    0|0
Yükleniyor...