Aklınla duyguların karışıyor mu senin de?

İyi akşamlar:)

...

Aklınız ile duygularınızın karıştığı zamanlar var mı?Ayırt etmekte zorlandığınız?

Ve,o zamanlarda ne yapıyorsunuz?

Cevap veren herkese teşekkür ederim.

0|0
9|14

En İyi Kız Görüşü

• Soruyu okudugumda duygularimi sectigimi yazacaktim ama arkadaslara verdiginiz cevaplara bakinca soruyu baska turlu yorumladim. Konu ask olsaydi, secimim duygularim olurdu. Demek istedigim, buradaki "duygu" ask, sevgi, merhamet tarzinda bir duyguysa secimim duygu olur. Cunku bu degerler benim icin mantiktan cok daha onemliler.

Ama eger duygudan kastiniz zorluklardan kurtulma arzusu veya nefsimiz ise, mantigi secerim. Birseylere sabretmek insanin nefsine hos gelmeyebilir. Bu tarz durumlarda, bence mantik her zaman dogru olani soyler. Zorluklara sabretmenin insana kattigi anlami, olgunlugu, zenginligi baska hicbir deger / duygu veremez. Sabredin derim, karsisindaki zorluga sabrettigi icin zararli cikan gorulmemistir :)

2|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Evet bazen öyle anlar geliyor ki duygularınıza hakim olamıyorsunuz fakat aklın buna hayır derken siz çaresizce duygularınıza teslim oluyorsunuz duygular kuvvetli olduğunda malesef akla hükmediyor...

1|0
    0|0
  • Elimden geldiğince karıştırmamaya çalışıyorum... Bir de nefsime hakimsem sorun yok ... Akıl üstün olur böylece...

1|0
    0|0
  • mantıgımın sesını dınlemeyı tercıh ederım cogu zaman bu bazen egoıstce veya katı duygusuz bır ınsan olarak gosterebılıyor ama duygusallık pek fıtratımda yok olmaması kotu mu onuda bılmıyorum bu konuda kendımı detaylı bır sekılde sorgulamadım

1|0
    0|0
  • örneklendir

1|0
    0|0
    • Peki..

Hayatının yönünü değiştirebilecek bi konu diyelim,ne yapardın?

Sabretmen gerek/aklına göre ama duyguların sabretme diyorsa?

• sabrederim neden kadere inanırım ne yazılmışsa alnıma o

• bazen duygukarımla bazen aklımla hangisi agır basarsa artık o anki psıkolojime bağlı

1|0
    0|0
  • Akıl her zaman önde olmalıdır :)

1|0
    0|0
  • Mantığım devreye girer her zaman

çok aşık olsamda kendimi kontrol etmesini gayet iyi bilen birisiyim

aklım her zaman duygularımın önündedir.

hayırlı akşamlar

1|0
    0|0
  • son 3 senedir hep oluyordu yeni yeni kendime geldim, içki içerdim bıraktım, bundan sonra olmaz sanırım

1|0
    0|0
  • Konu sevgi aile ise duygular ağır basıyor elbet ama iş arkadaş gibi konular ise mantık derim.

1|0
    0|0
  • duygularımla yaşamıyorum...o yüzden sorunum yok böyle...

1|0
    0|0
  • Fazlasıyla oluyor ve bir çözüm bulamadım

1|0
    0|0
  • aşkın gelişi aklın gidişi derim ben

1|0
    0|0
  • "Her zaman... Her yerdeler.."

1|0
    0|0
    • Af edersin ama,bunu neden dedin anlayamadım.Açıklar mısın?

• İkilemde kalmamam gerek benim.Teşekkür ederim yine de.

• benim de kalmamam gerek ama kalıyorum işte.. bunun net bi cevabını kimse kimseye veremz sanırım

• yani aradabi oluyor olmuyor deyil o zaman neyeptığımı şuan bilmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Aklımla duygularım karışmıyor , her daim mantık işliyor ...

2|0
    0|0
  • mantığımla kalbimin çok zıtlaştığı oluyor ve işte o zaman bakıyorum ki Rabbm hangisi konusunda günah yazmıyorsa onu seçyrm

1|0
    0|0
  • evet bazen oluyo

1|0
    0|0
  • olması gereken aklını dinlemek yapılan duygularını dinlemek

1|0
    0|0
  • Çok kavga ediyorlar arada kalıyorum...

1|0
    0|0
  • Mantık mı aşk mı gibi bir soru :D :D Aşk bazen yanıltabilir.Ama mantık yüzünden fazla paronayak görünebilirsiniz. Umursamamak daha iyi sanki :D

1|0
    0|0
  • Bir Avrupa yakası/makbule klasiği olan "Duygularımla mantığım allaeaak bullaeak" lafını söylemeden geçmek istemiyorumm :))

1|0
    0|0
  • karıştırıyorum halada karıştırırım ağzıma etti duygularım mantık insanı olsaydım keşke

1|0
    0|0
Yükleniyor...