İstanbul Hasdal'da askerliğini yapanlar var mı ?

Merhaba. Benim erkek arkadaşım Isparta da 75 gün acemi birliğini bitirdikten sonra İstanbul'a Hasdal kışlasına eğitimine devam etmek için dün teslim oldu. Hemen hemen herkesin dilinde orasının doğu bölgesine kaydırma yapıcaklarını söylüyorlar mış. Bir bilginiz varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirm. Şimdiden teşekkürler.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Cevap verip üyeliğimi kapatmıştım fakat yazımı tekrar okuyunca, moralini ne kadar bozduğumu düşündüm ve biraz da moral vermek için yeniden üye oldum :). Doğuya gitme muhabbeti Hasdal'a katıldığım ilk günden beri söylenen bir şeydi ve son aylarda biraz daha netleşti. Sevgilin gibi Isparta'dan askerler geldi ve şu an hazırlıklar yapılıyor. Gidilecek tarih sözde belli ama askerlikte öğrendiğim bir şey varsa o da işlerin ne kadar yavaş geliştiği, yapıldığı ve değiştiğidir. Terhis olasıya kadar çoğu kişi hala gidilmeyeceğini düşünüyordu çünkü gidilecek il, ilçe ve tarih bir çok kez değişti, hala da %100 belli değil. Komutanların söylediğine göre ortada resmi bir belge ve bilgi yok. Bilindiği gibi yazın terörist şerefsizler havaların sıcaklaşmasıyla saldırıyorlar. Birliği saldırılar artarsa destek olmak için hazır tutmaya çalışıyorlar demek daha doğru bir ifade olabilir.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 5

• her yerden doğuya kaydırma yapabilir belli olmaz hayırlısı olsun tez zamanda biitirir gelir inşallah kardeşlerimiz.

0|0
    0|0
  • ben hasdal da yapmadım ama bitisigindeki il jandarmada yaptım... hasdal mevki olarak cok süper bir yer...beşiktasa yakın...dikkat et capkınlık yeridir oralar...merak etme cogunlukla orda kalırrr...

0|0
    0|0
  • Hasdal'a geziye gitmiştim. Mükemmel güzellikte bir kışla tatil köyü gibi. doğuya düşme düşmeme biraz şans işi açıkcası, mesela ben askerdeyken ingilizce sınavına girmiştim o sınava göre Ankara Barış Gücü Tugayına çıkmıştı usta birliğim, girişken olmalı sınav, çavuşluk elemeleri falan hiç kaçırmamalı

0|0
    0|0
  • tim olanlar doğuya. yoksa ıspartada ne diye acemilik yaptırsınlar. yani % 90'ı doğuya gidecek.

0|0
    0|0
  • Bir kaç gün önce Hasdal'dan terhis oldum, can sıkıntısından askerlikle ilgili yazılar okurken de yazına denk geldim ve cevaplayabilmek için üye oldum :). Kötü haber; doğrudur, 6'ncı Motorlu Piyade Alayı yani Hasdal'ın 1 ve 2'nci taburları kaydırma birliklerdir. İki tabur da Hakkari'nin farklı bölgelerine gideceklerdir. Ne zaman ve hangi bölgeye gideceklerini de biliyorum ama ne olur ne olmaz yazmayayım, kendisi öğrenecektir zaten.

0|0
    0|0
    • 23. Mot. P. Tum. 23. Mot. P. A. 1. Mot. P. Tb. 1. Mot. P. Bl de kaydirmami

Kızlar Ne Diyor 1

• Hasdal ı biliyorum.Orası daha rahat olur.Her yerden uzak .

0|0
    0|0
Yükleniyor...