Hatırlamak istemediğiniz Yaratıcı kazıklar

1950 ve 60’lı yıllardaki ‘işleriyle’ ün kazanan Osman Ziya Sülün, Beyoğlu’nda sokakta yürüyen tramvayı, Galata Kulesi’ni, Eminönü meydanındaki saati, şehir hatları vapurları gibi kamu mallarını saf vatandaşlara ‘satarak’ ya da ‘kiraya vererek’ efsane haline geldi.

Osman Ziya Sülün, ya da namı diğer Sülün Osman Taksim Meydanı’nın girişine paspas koyup, gelenden geçenden para toplamayı akıl ederek kendi alanında bir çığır açtı. Sülün Osman 1962’de hapse girdi. Belki inanmayacaksınız ama cezaevinde ‘Alınteri ile Yaşamak’ konulu konferanslar verdi...

Varmı böyle yaşanmışlıklar ? Hayatınızda yediğiniz en karizma kazık neydi?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Bir cocukla gorusmeye baslamistim ama cocuk kac ay teklif etti pesimde dolandi. Sirilsiklam asikmis gibi davraniyordu bende hoslanmaya basladim kabul ettim sonunda teklifini ikimizde ogretmenlik okuyoruz son siniftayiz birbirimize destek olup kpss e hazirlaniriz guzel bir ilisimiz olur diye dusunmustum. Komsu sehirlerdendik zaten kultur farkida yok ben gayet ciddi dusunuyorum :D oda ole bir oynuyo ki evlenicez biz. Neyse bu vizelerini verdi benim yanima geldi bende kendi sinavlarimi mazeretlere biraktim. Gittigi gunde ayrildik meger yanima tatile gelmis ;( cok kotu rezil bir durumdu kendimi fena halde kaziklanmis hissetmistim ;(

0|1
    0|0
    • Kıyamam ama :( bunu hatırlatmaktansa sormamayı tercih ederdim üzgünüm.

• Artik cikarsada onyargilarimla birlikte ben o insanida elerim :)

• O ön yargılar gün gelir aşk durağına 3 durak kala inerler seni sana bırakıp diğer tecrübesiz melek kalpleri ararlar. Hadi ben yattım Allah rahatlık versin

Kızlar Ne Diyor 2

• çok ilginçmiş :))

hayatımda yediğim en karizma kazık diye düşündüm de hiç karizmatik bile olamadı benimkiler.

0|1
    0|0
  • Kazığın bile kalitelisini yemedim henüz:)) ama adamı takdir ettim girişimcilik bu olsa gerek haha

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ellerine sağlık sevgilim biraz acıydı ama sağlam kazıktı :))

0|1
    0|0
  • soru süper dde, kazıkları zaten unutmak isediğim için bak aklma gelmiyo :-) wardır ama muhakkak

0|1
    0|0
  • Aklıma gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Çok defa satmışlardır beni bu da bana göre kazık değil sırtımdan yediğim bir hançerdir.

2|0
    0|0
Yükleniyor...