Erkek arkadaşımın daha önce bir evlilik yaptığını öğrendim psikolojim alt üst ne yapmalıyım ?

Merhaba ..!

Bu yılın şubat ayından beri süren bir ilişkimiz var. Onunla ilk tanıştığımızda boşanmış bir erkek olduğunu bilmiyordum. Daha sonra kendisi anlattı bu durumu bana tabi aradan aylar geçti ama ben bu durumu kabullenmekte güçlük çekiyorum. Aramızda 10 yaş var bu yetmezmiş gibi bide daha önce evlilik yapmış ciddi düşünüyoruz ama kimseye söyleyemiyorum bu durumu ilerde iş iyice ciddileştiğinde anneme ve özellikle babama nasıl anlatırım bunlar süreklii kafamda kurup durduğum şeyler ne yapsam bilmiyorum ..

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

• alıştıra alıştıra söylemek istemiş :))

elbette iyi niyet aranabilir. tamamen art niyetli diyemeyiz. ama aylarca beklemek ve bundan hiç bahsetmemek kandırmaktan başka birşey değildir. seni kendine bağladıktan sonra bunu söylediğinde tepki vermenin zorlaşacağını o da biliyor. ve şu anda senin ne yapsam bilmiyorum durumun tam da onun istediği gibi olmuş.

mantıklı düşün. sana,

seni kaybetmekten korktum diyecektir.

ama bu seni kandırdığı gerçeğini değiştirmez.

boşanmış olması bence çok da sorun edilecek bir şey olmamasına rağmen, saklamak ve yalan söylemek arasında bir fark da göremiyorum. güvenilirliği konusunda şüpheye düştüm ben açıkçası.

lanet olsun seviyorum deyip kendini bir çıkmazın içine sokma. senin mutluluğun etrafındaki mutlu insanların çokluğuyla doğru orantılıdır. kendi mutluluğun için başkalarını üzersen emin ol kendi bindiğin dalı kesmiş olursun. mutluluğuna ilk darbeyi sen vurursun. ailenle ilişkilerini gözden geçir ve bu durumu onaylamamaları halinde onları karşına almaya değecek kadar done var mı elinde bir düşün.

senin yerinde olsam, bahsettiğin evlilik düşüncesini en az şimdiye kadar geçen süre zarfında askıya alırım. bir samimiyetsizlik olduğu apaçık ortada. ona güvenmediğin için kendine kızacağın güne kadar bekle derim evlilik kararı almak için.

ayrıca daha önce dediğim gibi, eğer değecekse gir bu işe. herşeyden önemlisi bu bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Adamın daha önce boşanmış olmasının hangi kısmı seni ilgilendiriyor ? Bu adamdan önce hiç sevgilin olmadımı ? Birini sevmiş evlenmiş, olmamış. Herkes karşısındakini doğru insan sanma hatasına düşebilir. Bu durumda kabullenemeyecek bir şey yok, çünkü özde seninle ilgili bir mesele değil.

Sana söyleyememesi son derece normal, çünkü tamda tahmin ettiği türden bir tepki vermektesin ve şu anda muhtemelen farkında durumun... Takılma böyle şeylere, seviyorsan, seviyorsa bu meselenin üzerinde durma... Ayrıca annene babana sen değil o anlatsın meseleyi, seni sevdiğinden bahsetsin durumunu anlatsın ve senin ailenin onayının kendisi için önemini anlatsın. Muhtemelen senden daha makul davranacaklardır.

0|0
    0|0
  • evlenmiş olması problem değil anladığım kadarı ile, ''eş dost çevre neder'' derdindesin, bence seni aylarca kandırmış bunun nedeni seni kaybetmek istememesi bu nedenle sana açılamamış olabilir biraz anlayış göster niyeti ciddiyse çevrendeki insanlar bu ilişkiyi hoşgörü ile karşılayacaklardır, ancak önce eski eşinden neden ayrıldığını ve/veya nasıl bir geçimsizlik yaşadıklarını öğrenmelisin, yani yanlış yapan taraf kim? bu önemli, bu gün başkasına yapan yarın sanada yapar ;)

0|0
    0|0
    • bikaç bişiy anlattı kim olsa karşı tarafı suçlarr dimi oda aynen öyle yaptı madur olan kendisiymiş gibi anlattı .

• yok artık :) o kadar da değil .::)

• eee benden bu kadar o zaman :)

• güvenebileceğin biri değil, düşünki evli olduğunu bile aylar sonra söylüyor. Evlenseniz kimbilir daha ne yalanlar dolanlar

1|0
    0|0
    • Evlenince de çocuğu olduğunu söyler :D

• Söylemeliydi. Bir ilişkiye başlanıyor. Çocuk oyuncağı değil bu iş.

• evet haklısın :(

• böyle birşeyi söylemeyi bu kadar ertelemesi olumsuz tabiki.

0|0
    0|0
  • Annenlere danış önce...

Ayrılık için sağlam bir gerekçen olur hemm...

Moralini de kazanınca durum hakkında böyle böyle olmaz diyorlar dersin.

Topu başkasına atarak çıkabilrsin durumdan

0|0
    0|0
  • sen daha önceden sana evli olduğunu söylemediğinden ziyade aradaki yaş farkını takmış gibisin..anladığım kadarıyla içine sinen bir sevgi değil...bırak

0|0
    0|0
    • aslına bakarsan aşığım seviyorum diyebiliyorum ama rahat değilimm iştee hayatına daha önce girip çıkanlar değilde resmen girip çıkanlar beni tedirgin ediyor dünya küçük..

• erkeğin namusu yoktur yola devam efenim.

0|0
    4|1
    • boşanan kadın namussuz mu oluyor ?

• evdekilere selamlar efenim.

• bide böyleleri varr :Ss

• olur öle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• cok zor bir durum gercekten.. okadar dürüst takiliyorsa, bastan beri tanisirken neyin ne oldugunu söyleseydi tamamen saygi duyardim..cünkü hayat bu herkesin basindan böyle bisey gecebilir, ve bir kez evlenip ayrildi diye tekrar asik olamaz diye birsey yok sonucta.. ama bence diger arkadasin dedigi gibide nüfüs cüzdanina bak, iyice emin olmak icin...

bu durumu annene babana anlatmakta zor olucak, sonucta sen bekar bir kizsin, basta sorun cikartabilirler.. ama herseyden önce kendinin bu olayi icine sindirip sindiremeyecegine karar ver...ve ona göre hareket et

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim bu yorum azcık rahatlattı sanki..

• rica ederim ne mutlu bana sana biraz yardimci olabildiysem :)

• hani iki üc gün aradan gecse neyse diyecegim ürkütmek istememistir ama bu biraz güvenilecek bir insana benzemiyor sanki...

dikkatli olmani öneririm, bence bir sor niye simdi söylüyorsun diye ve sen ayrilmayacaksan eger bu adami iyice arastir ve neden bosandigini ögren!

0|1
    0|0
  • Ailen eğer bu duruma karşıysa ilişkini gözden geçirmen gerekiyor demektir birde erkek arkadaşın sna bu durumu en başında söylemesi gerekirdi orada hata yapmış belki senin kriterlerin var ve böyle bir şeye karşısın nereden bilecek adam o yüzden bencilce hareket etmiş eğer sende yediremiyorsan bu durumu ayrıl herkesin geçmişi kendinedir ama evlilik konusunu biraz dha ince elemek gerekiyor.

0|0
    0|0
  • söleme ailene bilmek zrunda değiller..bence kabullenmende zor olan bişey yok bence seni sevdiği için kaybetmemek için sölememiş.bence sen bunu düşünme sana davranışlarına bak seni mutlu edeceğine inanıyosan önemli olan bu gerisi teferruat.takma kafana.

0|0
    0|0
    • aslına bakarsan bende senin düşündüğün gibi düşünüyorum hiç kimseyee söylemiycem ama ya düğündü dernekti bu sırada biri çıtlatırsa o zaman naparımm :S

• amaaan ozaman biri sölersede annenlerin kulağına o aşamada gidersede ben biliyodum ben onu kabul ettim seviyorum her haliyle dersin.nikahtan düğünden çok önce imam nikahı kıydır mutlaka ayrılama yani:)hatta çok gerekirse acil durum planı onunla birlikte oldum ayırlamam dersin:)

• hahaha :P bu iyii vallaa iyiymişş..

• Uyanık senı kendıne ıyıce bağlamıs sonra mı aklına gelmış anlatmak belkı hala evlıdır nüfus cüzdanına bak

1|0
    0|0
    • Cidden kendıne bağlamıs garantı etmıs

• valla öylee oldu ..:/ offf karmakarışığımm ama aşığımm :(

• böyle bir şeyi söylemesi için tabi ki zamana ihtiyacı vardı ne kadar geç olduğu veya ne kadar erken söylediği önemli olmamalı şayet seviyorsan.sonuçta söyledi ve belki de söyleyebilmek için sana güvenmeyi bekledi ..

ama dersen ki ailem böyle bi durumda sorun çıkartır o zaman bilemem.

0|0
    0|0
  • neyı kabullenemıyorsun?baskasıyla evlenmıs olmasınımı senden gızlemesınımı?eger uzun sure gızlemısse evet kabullenememekte haklısın ama zaten sımdı nerdeyse ınsanların cogu masallah evlı gıbı yasıyor ha sen dıyorsankı ben nasıl bekarsam oda bekar olucak ozaman yol yakınken vazgeç derım

0|0
    0|0
  • bende anneme babama anlatmaya kokmuştum bu durumu ama bi ara böyle bşe olsa kabul edermiydiniz die sordum onlara onlarda kabul ederiz dediler .çünkü oda bi insan sonuçta onun kaderi öyle gelişmiş.yani evlenip boşanmış biriyle evlenirdim neden olmasın ki kafa uyduktan sonra...

0|0
    0|1
  • Ne acıdan sindiremıyorsun ,sana söylemediği için mi yoksa

sakladığı başka şeyler olduğunu düşündüğün için mi?

Ama hiç dürst yaklaşmamış haklısın ilişkı ılerleyınce demesı hata

0|0
    0|0
    • hep diken üzerindeyim üstelik bu durumu kimseye anlatamadım anlatamıyorumda tepkiler beni korkutuyor..

• senden cok büyük ve tecrübelı senı süreklı kandırabılır

• Terket.

Sana koca mı yok...

0|0
    0|0
Yükleniyor...