Dolandırıcıya karşı ne yapmalı

arkadaşlar ticaretle uğraşan bir insanım, bundan 2 ay önce hiç tanımadığım bir firmaya 25.000 tl değerinde ürün verdim ürünü cumartesi günü verdim, salı günü nakit olarak vereceklerini söylediler ama vermediler

karşılığında senet aldım, bu firma 2 aydır bana 1 kuruş bile para ödemedi ve ödeyecek gibide görükmüyor

avukat yoluyla almaya kalksam iş uzayacak,

bende bu tip kansızların hakkından avukatlar değil kaba kuvvet gelir görüşündeyim, ve bu şekilde bir girişimde bulunacağım, seneti tahsil etmesi için hatırı sayılır birisine vereceğim ( bu kişiye benim yaklaşık 50.000 tl borcum var aynı zamanda) kendi alacağıymış gibi tahsil edecek

sizin fikriniz varmı bu konuda siz olsanız ne yapardınız

Güncellemeler:
bu vatandaşlar benim gibi yaklaşık 20 kişiyi dolandırmışlar bunlar bizim tespit ettikelrimiz, ve miktarlar 25-30-35 arasında, yani mafyanın ilgileneceği miktarlar değil, yani bunları mafyaya versem 25 bin tl için mafya uğraşmaz,

bunları savcılığa suç duyurusunda bulundum, bunlar şirket bir kaç tane paravan şirketleri var istanbul fatihte örgütlenmişler,

ayrıca gayrettepe asayişte dolandırcılık şubede bir başkomser bana yardımcı oluyor ben olayı tamamen onlara bıraktım

pazartesi benim tespit ettiğim tüm adreslere operasyon başlayacak, paramı alsamda savcılıktan şikayetimi geri almayacam, piyasayı 2 milyon tl den fazla dolandırmışlardır bu tahmini rakam,

bu insanların aileleri varmıdır nasıl bir vicdansızdırlar, nasıl rahat uyuyorlar

birde şirketlerinde tayyip erdoğan özal ve adnan menderes resimleri var

bu kansızlara ulaştığımda burayada yazacam

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende bu yontemi denerdim sonuçta sen ona ürünü vermişsin giderdim onunla konuşmaya çalışırdım borcum var siz bana salı günü vericeğinizi dediniz diye ben o gune aldım felan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Haklıyken haksız duruma düşmene gerek yok bence bu forumda bu konuyla ilgili aydınlatacak birini bulamazsın sanırım hukukçuların olduğu forumlar var orada sorarsan yapman gereken anlatılır. Benim diyeceğim tek şey yanlış bir şey yapma.

0|0
    0|0
    • beni keriz yerine koymasına dayanamadım, sende haklısın

• kendi paramı veya malımı kurtarsamda bu işin peşini bırakmayacam, başka can yakmasınlar diye

• Vallahi helal olsun abi ne diyim tebrikler en iyisini yapıyorsun başkalarıda senin gibi zarar görmesin bırakma peşini abi.

Yükleniyor...