Arkadaslar yolda buldugunuz parayı nasıl degerlendırır sınız??

soru basıt yolda buldugunuz parayı naparsınız? bız bugun calısırken yerde 20 lıra bulduk arabada parayı kurutttuk ve 4 adet bıra ıle tuzlu leblebı aldık. bılıyorum yanlıs ama napalım bız bole yaptık pekı sız olsanız napardınız. bıraların 2 sı bıttı kaldı ıkı tanee

Güncellemeler:
beyler bayanşar gecmiş olsun. kazasız belasız bıralarda bıttı leblebilerde

0|0
23|18

En İyi Kız Görüşü

• 20 liraya 4 bira + lebleli mi oluyormuş?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• hayir kurumuna falan bagislardim.

Parayi almakla birinci yanlisi yapmisinz, arti üstüne bir de icki alarak ikinci yanlisi yapmissiniz :)))

Allah affetsin ne diyelim :))

1|1
    0|0
  • yakında karakol vrsa götrrm yoksa ihtiyc sahibi brne verrim çnkü ah'lı para kmseye yaramaz

1|1
    0|1
    • yoo baktık ustun ah fılan yoktu :)) sen dogrusunu yapıyosun kardes saygıklar

• leblebi istedi canım :S

0|1
    0|0
  • Harcarim ama annem hep der 20 blup harcarsan 200 kaybedersin yanı illa cıkar acısı.

0|1
    0|0
  • Bende bulmustum gittim caminin kumbarasina attim ;)

0|1
    2|0
  • Bende gecen sene bulmustum yolda bir kucuk cocuga verdim cok sevnmsti..

0|1
    1|0
  • Harama dokunmam hesabini veremem aklima bile gelmezdi onu almak

1|1
    0|0
  • o para bana denk gelmez buyasa geldim bikez yolda para bulmadm

0|2
    0|0
  • 20 lira 4 bira birde leblebi hee

0|1
    0|0
  • mutlaka biyerden cıkar arkadasım bosuna sevinme

0|0
    0|1
    • bu kadar yazıdan sevindiğimi cıkartmışsın helal sana

• O zaman sunu yazabilirdin arkadaslar evet ben bu parayı harcadım yedim bitti artık yorum yapmayındaki manaya gell

• anlamak ıstemıyorsun ne desem bos. yaptıgımız seyın yanlıs oldugunu bıle yazmısım oraya okusan anlardın. sevındıgım bır nokta yok yanı bunu kafana sok lutfen

• biriktiririm

0|1
    1|0
  • Olmaz çok ayıp. :)) Kullanmazdım o parayı kullansaydım da herhalde pişmanlıktan ve vicdan azabından kendimi yer bitirirdim.Hak sonuçta :)

0|1
    0|0
  • Acısı biyerden cıkar ama :/

0|0
    0|0
    • cıktı be zaten cıkacagı kadar berbat bır hayatın uzerıne ıcılmıs ıkıser bıra .. padısahımız ulkeyı soydu allah dın dıye ben ıkı bıra ıctım cok mu

• Bide şüphen mi vardı? İlahi sen :))

• tabiki yerden para falan almam ...

1|0
    0|0
  • ben o düşüren kışının hayrı ıçın muhtaç bırıne verıyorum

1|0
    0|0
  • camiye veriyorum

1|0
    0|0
  • aç karnımı doyururum..

0|0
    1|1
  • eğer yerde para görsem yiyecek birşey almam.Geçenlerde 50 tl bulmuştum internet faturasını yatırdım gelecek ay iki katı geldi faturanın :D

0|2
    0|0
  • ihtiyacı olan birine veririm harcamam

1|1
    0|0
    • ıhtıyacım vardı benım zaten bı baskasını aramama gerek yokmus demekkı

• ben 50 lira bulmuştum bikeresinde. markete gidiyordum zaten ekstradan alışveriş yapmıştım.

0|1
    2|0
    • yuh yaaa :))) benden de kotulaerı varmıs yalnız olmadıgımı bılıyodum :))

• ben şu an ne yapacağımı bilmiyorum ama senin yaptığını yapmazdım

0|0
    0|0
    • ıyı yapardın ancak bızım buna ıhtıyacımız vardı ınan :((

• sana ve vicdanıına kalmış bize sorgulamak düşmez

• ya ben bulmadıydım zaten deeeerrrmısım . tamam hocam kızma zaten hayat berbat öff yaa

• herkes yiyo bulduğu parayı. bakma sen şimdi gelirler ona verdik buna verdik derler.

0|1
    1|0
    • ya aslında bızım yanı ben ve ev arkadasımın yaptıgı yanlıs bılıyorum da bı merak yanı ıste sordum mıllete

• Kusura bakmada herkes diyerek yanlis soyelmisin herkes ayni degildir ;)

Erkekler Ne Diyor 18

• Yer Taksimin göbeği diyelim, O halde TAkSİM TARİFESİ

00tl-2000tl arası beklenir 10-15 dakika (+-2 dk vicdani uzatma yada şeytana uyma ki minare kılıf olayı) sonra işim varsa onu yapmaya sonra eğlence

2000-20000tl aynı süre bekledikten sonra iş ertelenebiliyorsa arkadaşlara haber yer TAKSİM

20000- 500000 tl 2-3 dakika oda olayın şokundan beklenilir. sonra önce bankaya sonrakısakoşu tatil,(300000 tl üzeri geniş çaplı düşünmeler başlar)

500000tl ve üzeri, ya kötünün iyisi ihtimalle hapishane ya en iyi ihtimalle HAVANA CUBA dirty dancing

2|1
    1|0
    • bişey anladıysam arap olayım kardes k bakma. ya ben ızmırde yasadıgımdan hersey yabancı geldı yada kafam guzel oldu bı mayıştım sankı ama biradan değil dinlediğim muzıklerdenn :((

• iyi o zaman KONAK MEYDANI yada BORNOVA KÜÇÜKPARK ya da BUCA HASAN AĞA PARKI gibi düşün...asdsadadasd

• hah şimdi oldu

• Haydan gelen huya gider :D Yolda para bulursam eğer ya idda loto gibi şans oyunlarına yatırırm. Ya da ihtiyacı olan bri varsa çevremde ona veririm.

0|1
    1|0
  • Parada kaybettim parada buldum bulduklarimi kaybettiklerime saydim ...

0|1
    0|0
  • En son yolda 10TL bulmuştum aldım sonra cüzdanımda kaldı ihtiyacı olana vercektim denk gelmedi 3-5 gün bende bankmatığe yatırdım ordan da Mehmetcik vakfına bağışladım 10TL , bikerede metrodan cıktım merdiven cıkarken çeyrek altın buldum alacaktım vazgeçtim almam ya bigün hesabı cıkar biyerden.. gerek yok sokakta bulmuyorum parayı ;)

1|0
    0|0
    • ben hesap numaramı paylascam bırazdan generaL ı kalkındırma vakfı adı altında yolda buldugun parayı oraya yatırmanı reca edecegım :))

• :) komik mi :) napıyım banka işlemlerinde bağışta en mantıklısı o gelmişti o zaman elimde dura dura o para rahatsız ediyordu TEMA falan vardı oraya verene kadar Mehmetçik vakfi daha mantık geldi

• o parayı senin gibiler bu şekilde kullanmasın diye alırdım.sonrasında o parayı bi ihtiyacı olan birisine veridim.mesela yanlız yasayan yaşlı bir kadına yada ayağında yırtık bir ayakkabı ile okula giden küüçük bir öğrenci kardeşime.yada bi amiye bilemem.ama bildiğim senin yaptığını asla yapmazdımm.

1|0
    0|0
  • Aslinda hic bir yanlis yapmadiniz cok yanlis bi dusunce tarzi.

Ben yerden para buldugumda diger paralarimdan ayirmam hatta onlardan daha ustun tutarim yani buldugum parayi kaybetmeye korkmam en azindan cunki haydan gelen huya gider yani buldugunuzbparayi harcayin

0|0
    0|0
  • Küçüklükten gelen alışkanlıktır. En yakın camiye götürürüm. Ahlı parayı -ihtiyacı olmadığı halde- harcamak müslümana yakışmaz.

1|0
    0|0
    • dogru bızde ılk kez yaptık ya. yanlıstı ama yaptık yanı

• afiyet olsun ii yapmışınız ben almıyorum cünkü daha fazlası cıkıyo cebimden tecrübeyle sabit

1|0
    0|0
    • zaten benım cebımden o kadar cok cıkıyo kı sankı para erıyo ama daha once para fılan bulmamıstım demekkı sımdı halım duman olacak

• Merhaba geberaL.

Tavuk Alırdım,

1|0
    0|0
    • generaL generaL öff be. afıyet olsun ne dıyeyım koy tavugu al barı

• Gerçekten Kusura Bakmayın İnsanlik Hali :( Üzgünüm

Yok, Aç Kedi Köpeğe Atardım Yerdiler, <3

Tekrar Kusura Bakmayın İyi Geceler,

• rica ederım sokak hayvanlarını dusunmek cok ınce bır davranış ayrıca. rica ederımm ıyıy gecelerr

• o parayla alabileceğim ne kadar şey varsa alırdım bitmeliiiiiiii o para bian önce:D sdfghjklç

0|1
    1|0
  • harcamam mümkünse en yakın yerde yardım için kullanırım. veya parayı arayanın bulabileceği bir köşeye koyarım. kaderine. düşüren gelirse geri alır başkası görürse o alır (50 tl ve üstü için bu)

2|0
    0|0
  • cebe atar ihtiyacıma göre harcardım

0|1
    2|0
  • ellemem ben yolda telefon cuzdan buluyorum dokunmuyorum yada çevredeki esnafa veriyorum demek bulsan alip cebe aticaksın ...baktın sahibi yok ver bi dilenciye iyi birşey yapmiş gibide yazma !

0|0
    0|0
    • ıyı bısey yapmıs gıbı mı yazmışım? bunu mu anladın burdan. 20 lıraya gıdıp bıra aldım dıye ustelık ılk kez cuzdan bulunca cebe atacagımı nerden cıkardın? senın beynınden suphe edıyorum. ben yaptıgımı en azından dogru olarak abartmadan yalansızca ınsanlarla paylastım.

• Tenezzül bile etmem.

1|0
    0|0
  • gecelik repoya veririm :)))))))))))))

0|0
    0|0
  • Haram laa o para...

1|0
    0|0
  • bende 20 lira buldum gittim faturayı ödedim para eksikti.

0|0
    1|0
    • cık cık oldumu şimdik arkadaş:))

• ya hep ya hıç kuralını bılırsın :D olmaaaaz

• unutmazsınnn:))

• en güzelini yapmışınız, yarasın. 4 bira kesmez 20 lira daha bulmaya bakın.

1|0
    2|0
    • ohooo arkadasıma fırcayı bastım sımdıden neden 100 lıra bulmadın dıye :))

Yükleniyor...