Kick Boks'a başlamak istiyorum. Sorularıma bakarmısınız?

Merhaba arkadaşlar.3-4 ay gibi bir süre kick boks a gitmeyi düşünüyorum.2 tane sorum var.

1. si arkadaşıma sorduğumda ilk 3 ay teknikleri öğreniyosun ondan sonra müsabakalara çıkıyosun demişti. Bende tekniği öğrensem yeter zaten. Peki bu ilk 3 ayda en fazla ne kadar sakatlanabilirim? Yani bacak kırılma, omuz kırılma riski filan var mı

2. si sokak dövüşünde işe yarar mı? Bildiğiniz gibi sokakta kimse maçlardaki gibi kurallı dalmıyor Allah ne verdiyse girişiyorlar.

Güncellemeler:
2 kişimi sadecev:)

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ben muay thaiye gidiyorum. Bizde öyle bir sistem yok

1-Pzt teknik salı dövüş perş kondisyon çalışıyoruz. Bazen sırf teknik kastığımız oluyor. Sakatlanmanın belli bir vakti yok. Her an sakatlanabilirsin antrenmanda. Ben dövüşürken karşımdaki tekme attı bende korkudan dirseğimi kaldırdım onun bileği şişti benim dirseğim morardı. Yani karşındakine sert girersen o da sana sert girer. 2 tarafta birbirini sakatlar. Sakatlanmanın sınırı yok. Dikkat etmezsen ayağın kayar omzunun üstüne düşersin kırılır.

2-Kickboks muay thai sokak dövüşünde pek yaramaz. Adam direk senin üstüne koşuyor tekme neresine atacaksın? Bugün mesela sırf boks çalıştık. Boks temel çünkü. O dediğim adam üstüne koşarken sol sağ bir kroşe vursan yere çuval gibi yığılır ama tekme atamazsın. Ayağını kaldırır dizini kaldırır kırarsın.

Başka sorun varsa yolla.

0|0
    0|0
    • Kick boks ta hem tekme hemde yumruk aynı orantılı gelişmiyormu? Yani kick boks yumruğu boks kadar geliştirmez mi? Bir de tekme üzerine 1 aydır kendim çalışıyorum. Tabiki de high kick biraz zor olur ama şu direk adamın suratına atılan varya hani axe kick mi ne diyolar? O işe yaramaz mı ben kafaya kadar atabiliyorum mesela. Teşekkür ederim bu arada

• Kick boks boksun tekmeli hali. Önce düzgünce yumruk atmayı öğren sonra tekmeye geçersin. Biz Bu hafta boks temelli çalıştık. Bugün tekme de çalıştık. En önce boks önemli çünkü yukarda dediğim gibi sokakta kendini tekmeyle savunamazsın. Tek yumruk hayatını kurtarabilir. O dediğin tekme push kick front kick oluyor. Axe kick diye duymadım hiç. Rakibin göğsüne doğru atılır. Atabiliyorsan yüzüne de at.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• her daim yararı olur bende gittim faydasını görürsün

0|0
    0|0
  • sokakta faydasını görmek istiyosan tai boksa git bence. senin arkadaşının teknikten kastı. yumrum falan nasıl atılır. kurallar ve kondiksiyon. her dövüş sanatlarında bu vardır zaten

0|0
    0|0
  • sadece boks yapman daha iyi olur bence yumruklarin balyoz gibi olur ve seri

0|0
    0|0
Yükleniyor...