Squat yapanlar bakabilir mi?

Squat yapıyoruz üç bayan arkadaş ama üç gündür bacaklarımız acayip ağrıyor bu durum normal mi ne zaman geçer tahminen 50 ile başladık 55 60 olarak artırıyoruz...

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• yeni başladığınız içindir ve biraz fazla yüklenmişsiniz.. ve tahmin ediyorum ki hemen abandınız setler halinde yapmadınız o yüzden. bianda yapmayın set halinde yapın. mesela 60yapıyorsunuz diyelim. 20tane yapın 30sn ara verin. devam yine 20tane.. tekrar 30sn dinlenme.. tekrar 20sn ve bitiş. böyle yaparsanız daha iyi olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• normal. yaptığın squatın işe yaradığı anlamına gelir bu. bir süre daha devam eder beslenmene uykuna bağlı olarak. vücudun hamlığındanda kaynaklı bişey devam ettikçe yapmaya geçicektir

1|0
    0|0
  • normal bu durum sıkıntı yapma durup dururken

1|0
    0|0
  • Yeteri kadar ısınmadan yapılan hareketler ve kasların uzun zamandır çalışmaması :) ayrı yeten sayıyıda yüksek başlmassınız ilk 2 hafta düşük tekrar az set olarak yapılmalıdır ki ağrı yapmasın :) ama siz de ağrı var geçmiş olsun diyelim :) 2 haftada geçer

0|0
    0|0
  • normal

1|0
    0|0
  • Squat yaparken 3 seri halinde yapın mesela 20 20 20 gibi ve bir süre sonra 3 günde bir kilo artırın... İlk başlarda halıktan dolayı çok fazla kasmayın derim

0|0
    0|0
  • Squat ta 50 kilo mu basıyorum dedin?

0|0
    0|0
    • hayır kilo değil harekete 50 ile başladık hergün artırıyoruz 5 er 5 er 3 gün sonra 1 gün dinlenme vericez

• O ağrı ortalama 1 ya da 2 güne geçiyor. Bende o ağrıyı çekiyorum şuanda :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Yeni başladıysanız, normaldir. Alışık değilsinizdir.

1|0
    0|0
  • Ben de voleybol antrenmanlarında yapmak zorundayım ilk 50 ile başladım şimdi 200 tane yapıyorum 1 haftaya kadar alışırsın ama pes etme

0|0
    0|0
  • çok normal ben ilk yaptığımda 1hafta yürüyememiştim :D bu anda spor yapınca doğal olarak kaslar çalışmaya başlıyor sakın bırakmayın 1haftada geçer acı kalmaz :)

1|0
    0|0
    • resmen kaslarımızı hissediyoruz canımız çok yanıyor ama 30 gün devam edicez inş.

• 30 gün sonra etkisini hissedermiyiz sence

• vücut yapısına bağlı tabi ama zaten zayıf falansanız fazlalığınız yoksa 1 ayda anlaşılır zaten popo belirgin olur 5-6 haftada baya baya çıkmaya başlar

• Squat sizin neyinize desem?

0|0
    0|0
    • sen anlamzsın daha yaşın küçük

• iyi geceler sana

• bir hafta sonra ağrı kalmaz ama ısınmadan yapmayın en azından yürüyüşten sonra yapın. Sayı olarak yüksek başlamışsınız. Ben 3*15 yapıyorum şu an .

0|0
    0|0
  • Çok normal zamanla alışacaksın ağırlıkla mı çalışıyosun daha çabuk etki eder super bir olay :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...