Kapat

Squat yapanlar bakabilir mi?

Squat yapıyoruz üç bayan arkadaş ama üç gündür bacaklarımız acayip ağrıyor bu durum normal mi ne zaman geçer tahminen 50 ile başladık 55 60 olarak artırıyoruz...

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• yeni başladığınız içindir ve biraz fazla yüklenmişsiniz.. ve tahmin ediyorum ki hemen abandınız setler halinde yapmadınız o yüzden. bianda yapmayın set halinde yapın. mesela 60yapıyorsunuz diyelim. 20tane yapın 30sn ara verin. devam yine 20tane.. tekrar 30sn dinlenme.. tekrar 20sn ve bitiş. böyle yaparsanız daha iyi olur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 7

• normal. yaptığın squatın işe yaradığı anlamına gelir bu. bir süre daha devam eder beslenmene uykuna bağlı olarak. vücudun hamlığındanda kaynaklı bişey devam ettikçe yapmaya geçicektir

1|0
    0|0
  • normal bu durum sıkıntı yapma durup dururken

1|0
    0|0
  • Yeteri kadar ısınmadan yapılan hareketler ve kasların uzun zamandır çalışmaması :) ayrı yeten sayıyıda yüksek başlmassınız ilk 2 hafta düşük tekrar az set olarak yapılmalıdır ki ağrı yapmasın :) ama siz de ağrı var geçmiş olsun diyelim :) 2 haftada geçer

0|0
    0|0
  • normal

1|0
    0|0
  • Squat yaparken 3 seri halinde yapın mesela 20 20 20 gibi ve bir süre sonra 3 günde bir kilo artırın... İlk başlarda halıktan dolayı çok fazla kasmayın derim

0|0
    0|0
  • Squat ta 50 kilo mu basıyorum dedin?

0|0
    0|0
    • hayır kilo değil harekete 50 ile başladık hergün artırıyoruz 5 er 5 er 3 gün sonra 1 gün dinlenme vericez

• O ağrı ortalama 1 ya da 2 güne geçiyor. Bende o ağrıyı çekiyorum şuanda :)

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 6

• Yeni başladıysanız, normaldir. Alışık değilsinizdir.

1|0
    0|0
  • Ben de voleybol antrenmanlarında yapmak zorundayım ilk 50 ile başladım şimdi 200 tane yapıyorum 1 haftaya kadar alışırsın ama pes etme

0|0
    0|0
  • çok normal ben ilk yaptığımda 1hafta yürüyememiştim :D bu anda spor yapınca doğal olarak kaslar çalışmaya başlıyor sakın bırakmayın 1haftada geçer acı kalmaz :)

1|0
    0|0
    • resmen kaslarımızı hissediyoruz canımız çok yanıyor ama 30 gün devam edicez inş.

• 30 gün sonra etkisini hissedermiyiz sence

• vücut yapısına bağlı tabi ama zaten zayıf falansanız fazlalığınız yoksa 1 ayda anlaşılır zaten popo belirgin olur 5-6 haftada baya baya çıkmaya başlar

• Squat sizin neyinize desem?

0|0
    0|0
    • sen anlamzsın daha yaşın küçük

• iyi geceler sana

• bir hafta sonra ağrı kalmaz ama ısınmadan yapmayın en azından yürüyüşten sonra yapın. Sayı olarak yüksek başlamışsınız. Ben 3*15 yapıyorum şu an .

0|0
    0|0
  • Çok normal zamanla alışacaksın ağırlıkla mı çalışıyosun daha çabuk etki eder super bir olay :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...