Mekik çektim karnım ağrıyor

Arkadaşlar dün mekik aleti aldım.50 tane mekik çektim.Sonraki gün Göğüs bölgesi dokununca ağrıyor zorlamaya gelmiyor.Acaba bir süre aramı vermeliyim yoksa kendimi zorlamalı mıyım?

0|0
516

En İyi Erkek Görüşü

• ilk bir ay kendini yorma sabah akşam 5-10 tane çekebilirsin bedenin alışmalı daha sonra günden güne bunu artırabilirsin gerçekten karnına şekil vermek istiyorsan sabırlı ol pat 50 tane 100 tane bu işler öyle olmuyor aman ve doğru çalışman gerekiyor :)

1|0
    0|0
    • teşekkürler önerilerinizi dikkate alıcam.İlk bir ay dediğin gibi kendimi yormam.Peki bir şey soracam.Bu mekik çekmeden önce ısınmak mı gerekiyor

• mekik çekmeden önce kaslarının ısınması iyi olur eğer koşma imkanın varsa önce 10 dakka gibi bir süre koşabilirsin hem bu kaslarının ve vücudunun enzimlerini artıracaktır ondan sonraki her hareketin daha çok faydalı olucaktır eğer sormak istediğin birşey olursa sporla ilgili özelden mesaj atabilirsin yardımcı olmaya çalışacağım diğer arkadaşlarda atabilirler herkese sağlıklı günler :)

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 5

• Her gün değil 2 günde bir yapmalısın. İlk gün o kadar çok yapmasaydın. Karışık sayılar halinde gidersen yağ yakarsın.

0|0
    0|0
  • normaldir belli ki uzun zamandır mekik çekmiyordun biraz ara ver ve birden 50 mekik çekme artırarak gitmeni öneririm.

0|0
    0|0
  • cok zorlamıssın kendınıde ondan azdan baslayıp artırcaktın birden o kdr cok cekilirmi

0|0
    0|0
    • azdan başladım 50 den başladım 2 binlere kadar gider zaten..

• zorlanmıssın ama ki :( 2bin cekilyomu yaa :D bravo ben 10 tane zor cekiyorumm valla

• bişiy olmaz gencsin boyle devam et

0|0
    0|0
  • ilk kez denediysen normal bir şey,alışma süreci çünkü devam et sen.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Fazla yüklenmişsin sen biraz daha ağırdan al . Hamlanmışsındır da büyük ihtimal ertesi gün biraz daha slow çalış .

0|0
    0|0
  • sayı ve güççe az olandan başla düzenli olarak artır..

0|0
    0|0
  • Spordan sonra vücuttaki laktik asit birikimi çalıştırdığın bölgede ağrılar yapabilir.Dinlenerek geçen bir şey değildir.Sadece daha hafif hafif başlamanı öneririm yavaş yavaş tempoyu arttırabilirsin.Zamanla vücutta o laktik asidi atıcaktır.

0|0
    0|0
  • Vücudun ham olduğundan ağrın olmuştur. Bir kaç gün yapma, Sonrasında 50 direk çekmek yerine 5*10 şeklinde yapıp zamanla çoğaltırsın.

0|0
    0|0
    • evet bende öyle yaptım 5 set yaptım 50 tane çektim ama daha yeni olduğumdan ağırmıştır sanırım.

• ellı mekıkte arıdıysa baya hammışsın fazla ara verme acı geçene kadar daha az çek ama devam et

0|0
    0|0
  • maksimum çekebildiğin mekik sayısını 3e böl o kadar çek her defasında ve çok zorlama. sen kaslarını çok zorlamışsın şuan bikaç gün ağrıyabilir.

0|0
    0|0
  • yavaştan başla bir anda o kadar çekme az çek bir süre sonra tekrar çek zamanla hiç etkilemeyecek kasları zorlamışsın ama bu kötü birşey değil kaslar çalışmaya başlamış

0|0
    0|0
    • bu şekilde çalışması zararlı.kasları güçlendirecem derken iyice yıpratır bu gidişle.her ne kadar kolay gibi görünse de,bu işin bir tekniği var.lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

• birden yüklenmişsin olur böyle şeyler.bir kaç gün agrır sadece.gunce 20 yapıyorsan uzerine 5 ekleyerek devam et.birden 2 katına cıkıcam dersen sancılarla kıvranırsın.

0|0
    0|0
  • Uzun süre boş durup birden çok sayıda mekik çekmişsindir. Laktik asit yanmasından dolayı yorgunluk ve ağrı olur. Sıcak su ve dinlenme ile geçer. En fazla bir hafta sürer. Bir hafta geçtiğinde daha zor yorulduğunu fark edeceksin.

0|0
    0|0
    • Bu bir hafta içinde yavaş yavaş mesela günde 10 mekik filan çekmeye kendimi zorlamalı mıyım?

• Tamam sağol.O zaman bir gün mekik çekip bir gün dinlenmelimiyim? Her gün yapsam gelişme göstermezmi?

• Hiçbir faydası olmaz. Düzenli yap, bol protein al, 2-3 gün arayla yap. Birde en iyi cevap seç. Eminim geliştirmede faydası olur. :)

• Karnım Ağrıyor Mekik Aletiyle Mekik Çekiyom Ama Kendimi Zorlamak İstemiyomda Yardım Etcek yok mu Ya Cevap Verin

0|0
    0|0
  • o ağrı kasların geliştiğini gösteriyo devam et spora. bide hergün yapma 1gün yap 1gün ara ver kaslar dinlenirken gelişir

0|0
    0|0
  • yok artık ali sami peşpeşe 50 mi çektin

0|0
    0|0
    • dinlene dinlene 50 değil 100'de çekerdim.

• kısa süre içerisinde bu kadar çok yapman sıkıntılı olur.ya sayıyı azalt yada sıklığı azalt

• ağrın geçene kadar bekle,ağrının üstüne yapman faydasız.

0|0
    0|0
  • fazla zorlamışsın ara ver birden ağır setlere başlama yavaş yavaş yükseltirsin sayıyı

0|0
    0|0
  • çok yüklenmişsin.tekniği bilmeden yapıorsun kardeşim.set denen birşey var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...