Yaşamınızdaki amaç nedir?

Neden buradayız? Hayatınızda en çok gerçekleştirmek istediğiniz şey nedir? Amaç sahibi olmanın yaşamınızı değiştirmeyeceğine mi inanıyorsunuz?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• bir sürü ideal koyduk kendımıze durmadan yılmadan dırsek curutuyoruz kafa patlatıyoruz unıversıte bıtecek ama hıc bır sey ıcın son olmayacak asıl hedefler ondan sonra daha da buyuyecek fıtratımda var kolay vazgecmem ama ınsan bır an durup dusunmuyor degıl ne oluyor nereye gıdıyoruz her ınsan gıbı dogup yasayıp ölücez bu kadar zorlamaya hayattan bı seyler almaya calısmaya gerek varmı ama ıste olmuyor dogamızda var bu bı seylerın ıcınde olmak zorundayız bır seyler bızı yonlendırmelı hayatımızın anlam kazanması ıcın bu duzene ıster ıstemez ayak uydurmak zorundayız

1|0
    0|0
    • hayattan zevk alamamakla baslar amacsızlık bosvermislik

• cogu insan et yıgınıdır sadece varlıklara fazla anlam yukleme. Insanlar yer icer sevisir fakat dusunmeyı farkındalıgı veya felsefeyi bilmezler. Kendini tanımak icin kendine yogunlasırsın inzivaya cekilirsin. Onemli olan kendini yontmaktık bu hayvanlıktan kurtulmaktır. Oyuzden bircok filozof sosyal ozurlu yalnız insanlardır. Peki sence onların hayatlarındaki amacları neydi?

• belkı de amaç onların dunyalarında tamamen bir saçmalıktı ya da hep en ıyı amacı en dogru yolu aradılar ama hedeflerı bu kadar yukarda koyup her seye bu kadar genıs anlamlar yuklersın ve etrafındakı ınsanlar sana cok basıt varlıklar olarak gelır ınsanlardan uzaklasmak onlar ıcın normaldır bır dakıka bıle durmadan en ıyıyı en dogruyu arayan bır ınsan ıster ıstemez farklı bır boyutta yasar bu adamlar gıbı olmak ıstemek bana gore bır amac degıl bu yaradılıs farkı dogustan gelen bır doga

Erkekler Ne Diyor 13

• Tengrinin bana bahşettiği yaşamı dürüst ve düzgün bi şekilde tamamlamak.

1|2
    0|0
  • amacım bol bol gübre üretmek :)

0|1
    1|0
  • Aslında güzel bi işim var çok çok çok iyi para kazanıyorum. Ama olay kazancımı birikime taşımaya gelince orada tam bi fiyasko örneğiyim. Bu duruma en büyük nedenin takıntı haline getirdiğim ‘hayatın anlamı ney’ sorusuna cevap aramak olduğunu düşünüyorum. Tüm paramı bu uğurda harcadım genç güzel ve seksi kızlar barlar lüks otel odaları falan. Tüm param bunlara gitti

Eaaaa

Nasılll.

Bunlarla zaten hayatın anlamını bulamam mı. Ya zaten uzun bir süre önce baktım olacak gibi değil hayatın anlamını bulamayacağım pes ettim ve madem hayatın anlamını bulamıyorum o halde hayatıma anlamı ben kazandırayım diye düşündüm.

0|0
    0|0
    • simdi imamlık yapıyor asdgjhds

• :D

bazen çok zeki bu kız falan diyorum

ama şu off pofflu sanane be salaklı falan mesajlarını okuyunca

yokbe diyorum bu da diğer kızlar gibi işte .sıradan banal basitt

• aynen la :(

• huzurlu bir hayat ve aile yaşamı

0|0
    0|0
  • Neden burada olduğumuzu bilmiyorum. Gerçekleşen amaç hayatı değiştirebilir.

1|0
    0|0
  • kendini beğenmişleri söndürmek tek amacım bu.

1|0
    0|0
  • Her şeyin bir anlamı olmak zorunda değil. Yaşıyoruz işte.

1|0
    1|0
    • Bi' et yı�?ınından, ormandaki bi' ayıdan farkın yok o zaman. O da ya�?ayıp gidiyor.

• Anı yaşamak. Yani anı yaşayabileceğim zamanların zamanını artırabilmek :)

0|1
    0|0
  • Her insan inandığı amacına ulaşamayabilir, Fakat amaçlarına ulaşanlar mutlaka inananlar arasından çıkar..

Anahtar kelime amaç sahibi olmak değil inanmak..

0|0
    0|0
    • amacın olmadan neye inanacaksın peki? ha tabi senin dedigin hafif yobazlık

• Yerin dibine batasıca önyargılar.. !

Kast ettiğim dini anlamdaki inanmak değildi.

Fakat öyle inanmakla yobaz olunuyorsa sonuna kadar yobazım..

• sen bi' kadınla nasıl konusulacagını bile bilmiyorsun. Felsefe senin neyine be adam?

• Artık amacım yok günlük yaşıyorum..

0|0
    0|0
  • amacım 3 sene sonra amerikaya gidip çalışmak okumak türkiyedede gönül eğlendirmek amk

0|0
    0|0
  • Ne kadar zirveye çıkarsan çık,Ölecek ve Yok Olacaksın..Ne acı..

0|0
    0|0
    • yani ?

• Tesekkurler

• Rica Ederim,yazdıklarımı okudumda saçma şabalak bişey olmuş,derdimi anlatamadım..Aynı anda bikaç işle uğraşmayacaksın işte :)

• neden burda olduğumuzu insan kendi asla bilemez.yaradan bunu haber vermiş.bizde elimizden geldiğince uymaya çalışıyoruz.

0|0
    0|0
    • peki dusunmeyelım sorgulamayalım hıc bu beyın nıye var

• istek gönderdim bekliyorum şu an

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben insanları ve cinleri yanlız bana kulluk etsinler diye yarattım' buyurur Allah cc. Herkez mutluluğu arıyor geziyor müzik dinliyor anlık mutlu oluyor. Ama girdiği günahlar onu daha beter karanlıklara itiyor. Bir bataklıktan diğerine koşuyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...