Okçuluğa giden bir bakabilir mi?

Okçuluğa başladım. Teknik duruş çalıştık hoca beni düzeltiyordu herkes gibi. Ben bir arkadaşımla katıldım ikimiz de kızız zaten başka kız yok. Her neyse önce banaa baktı senden tam makaralı okçu olur aslında dedi. Sonra başkalarını düzeltti tekrar bize geldi. Kız arkadaşımla bana ikinizi de makaralı okçu yapalım falan dedi. Ama daha ilk derste böyle söylemesi garip geldi çünkü daha pek bişey yapmadık. Hoca klasik yay kullanma potansiyeli görmediği için mi öyle dedi? Çünkü bizden başkasına öyle demedi. Bulursa 2 tane makaralı yayla çalıştıracakmış bizi. Zaten bana kalsa şimdi kendi paramla alamam. Sanırım pahalıymış.
Sizce neden öyle dedi? Klasik yay mı daha iyi makaralı yay mı?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Makaralı yaylar daha profesyonel ve yarışmalarda vs kullanılıyor özellikle. Ben profesyonel olmanızı istiyor olabilir. Klasik yayın pek bir numarası yok sonra :D

1|0
    0|0
    • Yani bu iyi bir şey di mi :)

• Profesyonel yaylar daha iyi bayanlar için. Fazla güç gerektirmez. Duruş vs önemli tabi ama diğerleri durmak için nişan almak için ayrı bir caba sarf edeceksizin tek uğraşınız nişan almak olacağı çok daha iyi hedef alıp vuracaksınız. Kısacası bayanlar için uygun seçim hemde profesyonel bir seçim olur. Bu arada kesinlikle 1500 tl nin altında ki yaylar iş yapmaz alacaksanız da aklınızda olsun. Öğrenmek için idare edilir ama sonrası için iyi bir yay şart

• Çok para ya :/

Erkekler Ne Diyor 2

• Ya bende istiyorum okçuluğa gitmek, nerede bunun kursu, nereye gidiyorsunuz?

1|0
    0|0
    • Gençlik spor bakanlığının düzenlediği ücretsiz bir kurs. Sen hangi şehirdesin?

• bakalım araştırıcam :D

• Tamam kolay gelsin :)

• Kursu nerede bunun? Behn de çok istiyorum gitmeyi

1|0
    0|0
    • Gençlik spor bakanlığı düzenliyor bunu. Ücretsiz bir kurs. İstanbul'da sordum fakat orada yaş sınırı var. Belki sizin şehirde yoktur bence bir sorun. Bizim kursta veliler de var. Yaş sınırı yok

• Evet fiyatlar beni de düşündürüyor valla. Daha yeni başladım size yardımcı olacak bilgiler bende yoktur ama yine de atayım.

• En azından benden daha bilgilisiniz :D

Kızlar Ne Diyor 1

• Makaralo ysy yazsan google bulurmuşsun ben bile merak edip 2 dk baktım google yeni bir bilgi edindim.
    Sen ki uğraştığın sporu araştırmaya üşeniyorsun.
    Okla hiç alakam yok ama doyliyeyim olimpik oklarda germek icin harcadihin kuvvet kadar onu gergin tutarkende kuvvet hsrciyordun ama makarada germesi zor degil ve uzun sure gergin tutsbilirsin
    Makarali ok guclu stislar yapmsyi sagliyormus ve mercegi mi ne varmış oyuzden hedefi tutturma sansi daha fazlaymış.
    Millete okculuk egitimi aliyorum diye reklsm yapana kadar 2 yazı oku

0|0
    1|0
    • Yukarıda araştırdığımı söylememem araştırmadığım anlamına gelmiyor. Her şeyi çok biliyorsun galiba. Dünden beri araştırıyorum fakat okçuluğa giden deneyimli birinden yorum almak istedim.

• Arastırmış bir insan okların özelliklerine bakarak bile senin sorularının cevabını verir. Profesyonrl olmaya gerek yok.
      Sen okculuk yapıyorum ben diye etiket yapmaya uğraşmışsın burada sadece :D hadi güle güle.

• Saçma bir yorum. Açıklamaya çalıştım fakat anlayana. Yine de saygı duyuyorum

Yükleniyor...