50-100 yıl içinde insanlığın olası durumu hakkında, yani teknolojide ve hayatta ne gibi değişiklikler olur?

50-100 yıl içinde insanlığın olası durumu hakkında, yani teknolojide ve hayatta ne gibi değişiklikler olur? İnsanların hayatını kolaylaştıracak veya zorlaştıracak şeyler neler olabilir?

En iyi cevaba biskrem + biscolata, herkes içeri gelsin:)

Güncellemeler:
Sözüm söz, en iyi cevaba söylediklerimi kargo ile göndereceğim:)

0|0
11|21

En İyi Kız Görüşü

• sanırsam akp hala iktidarda olucak. ergenekon davası çözülememiş olucak. -yoksullara kömür yerine bor verilebilir.- o yüzden şimdi bahsedeceğim gelişmeler bizim için geçerli olmayabilir zira 10 yıldır evin önündeki asfalt yapılamadı...gelelim dünyaya ; cep telefonları tarihi eser olucaktır. insalar şu an ki teknolojiye kıçlarıyla gülecekler...uzay seyahatleri,uzay uçuşları için ehliyet,petrol yerine temiz su kaynakları savaşları, doğum kontrolü sayesinde nüfus azalacak, genetiğiyle oynanmış gıdalarla, açlık tarih olacak, kutuplarda patates yetişecek, her mahallede ışınlanma cihazları olacaktır. bu ilk ihtimal birde ikincisi var ; 3. dunya savası amerika ile avrupa arasında olacak , savaşların ardından dunya tum teknolojik varlıklarını kaybedecek ve tekrar yapılandırılması mumkun olmayacak. ardından dunyada dogu batı savaşları başlayacak. tabi bu savaşa 4. dunya savasıda diyebiliriz buyuk ihtimalle 2110 lu yıllarda olacak...

bu savaşlarda kılıç kalkan ve ok kullanılacak dunyanın tekrar yapılanması yaklaşık 500 yıl surecek. Albert Einstein'ın bir sözü vardı;

"3. dünya savaşı nelerle olur bilmem ama, 4. dünya savaşı olursa yaylarla ve oklarla olacaktır." mantıklı gelmiyor değil

1|1
    0|1
    • Sonunda biri çıkıp uzay ile ilgili gelişmeleri bahsetmeyi akıl edebildi. Şuan en iyi cevaba adaysın. Tebrikler:)

• Gerçi başlangıçta işi siyasete vurup iktidara tepki göstermişsin ama uzay ve Einstein gibi bir dehayı olayın içine dahil etmekle durumu kurtarmışsın. En iyi cevap olmayı hak ettin.

• olaya mizahi yönden yaklaştım başlangıcta biraz. tesekkür ederim:)

Kızlar Ne Diyor 10

• Hımm :) Bence eğitimde değişiklikler olur ne bileyim YGS filan kalkar diye düşünüyorum, olaya biraz değişik açıdan bakalım, ilişkilerde aldatmak,yalan söylemek daha zor olur, teknoloji ilerler yalan yüzükleri vs çıkar :) Çocuklar çocukluklarını iyi biçimde yaşayamazlar, teknoloji alır götürür onları diye düşünüyorum, şimdi televizyon bilgisayar yüzünden bu durumdaysak ileride daha kötü olacak gibi.. İlişkilerde sanal ortam daha çok kullanılır, daha az yüz yüze görüşülür gibime geliyor. Ulaşım, sağlık gibi alanlarda kolaylıklar sağlanır.. Ajda Pekkan hala hayatta olur.. Sanırım sussam iyi olacak:))

0|0
    0|0
  • robotların devrimi tabiki yapay zekay forever havalanlarındaki yürüyen bantlar sokaklarda olacak insanlar kargo paketleri gibi yürümeden onların üzerinde duracak öyle ilerleyecek fabrikalarda kimse çalışmıycak bozulan robotu gene başka bir robot tamir edecek insanlar pembe mavi saçlı doğacak hatta artık sarışın esmer olmak nadir tür sayılıcak ama 100 değil 1000 yıl sonra olur bunlar ki olsun bu zamana kadar zaten normal yaşadık birazda anormal yaşayalım

0|1
    0|0
  • İnsanlara doyumsuzluk sağladı...Güvensizlik ve açıkgözlülük gibi normlar sağladı...Bende biscolata alim bi zahmet canım :)

0|1
    0|0
  • ışınlanma, beyin kontrolü vb bilim kurgu senaryolarını sıralamayacağım

teknoloji bugün artık son noktaya gelmiştir diyelim, sonra kalksın bir asır sonraki torunlar bizi dumur etsin, eğlensinler. egoları tatmin olsun. ruhumuz şad olsun

0|1
    0|0
  • İnsanlar robotlaşır, asosyal olur herkes, akraba komşu ilişkileri tamamen varlığını yitirir.

0|1
    0|0
  • o değil de benim canım çiğ köfte istedi :(

0|1
    0|0
  • bilmiyorum tahmin bile edemiyorum biskremimi alım :)

0|1
    0|0
  • çok gelişecek ama beraberinde olumsuzluklar mutlaka olacaktır

0|1
    0|0
  • bugünkü teknolojıyı düşünelim bir yüz sene önce hayal bile edilemiyordu yuz sene sonra da aynı durum olur

0|0
    0|0
    • Evet, olabilir. En azından insanların Mars' a gideceği garanti.

• Bi biskrem ve biscolata için, uzun uzun yazamaya üşendim.

0|0
    0|0
    • Şirketimizin bütçesi bunlar ile sınırlı malesef :) Hem sen önce keki gönder, ben gönderecek daha değerli bir şey bulurum merak etme :)

• Yok kek falan... 1 yıldızımı verdim ve gidiyorum :)

• Bundan sonra sana yağmurlu havada su yok :)

Erkekler Ne Diyor 21

• güzel soru hergün bu soru geliyor aklıma

1-) internetin insanlar üzerindeki etkisi her geçen yıl daha fazla artıcak

2-)dinin insanlar üzredindeki etkisi azalıcak

3-)insanlar teknolojik ürünlerden dolayı çok fazla asosyalleşicek muhabbet ,aile,akraba bağları zayıflayacak

4-)özenti bir nesil sürekli paylaşım yapan gizlisi saklısı olmayan bir nesil yetişicek

5-)büyük dev şirketlerin rekabetinden (apple-samsung-nokia adidas-nike ) halkta marka rekabeti içine daha fazla giricek

dahada sayılabilir aslında ama şuan bunlar geldi aklıma :D

0|1
    0|0
  • vermeyenin :) say lan , 291 tanesi nerde lan :) link

0|1
    0|0
  • 2030'a kadar teknolojik açıdan devam ederiz bu şekilde gelişmeye ardından 3. dünya savaşı en 5 sene sürer, kalıntıları ve acısı 20 sene alır. Teknoloji ilerler ama halka ulaşmaz. 2060 gibi toparlar dünya, sonra 50-60 sene yıne aynen devam eder savaşsız, ardından 4. dünya savaşı...tekerrür de tekerrür...

0|1
    0|0
  • Arabalar uçacak yani uçan arabalar olacak

Eskiden Arkadaşlarla Sinemaya giderdik Şimdi herkes internetten izliyor.

Eskiden Maça giderdik kendi takımızı desteklerdik Şimdi herkes internetten izliyor,destekliyor

Eskiden Birbirimizi görmek için İlla görüşmek gerekirdi.Şimdi herkes internet üzerinden birbirini görebiliyor,Konuşabiliyor..

Bana sorarsan bilader şimdiden değiştik..

50-100 yılı beklemeğe ne gerek var.

0|1
    0|0
    • Ha ha :) Doğru söylüyorsun da, o zamanlar ne gibi değişiklikler olur onu sormuştum:)

• 100 yıl sonrası;

-akp hala iktidarda olur

-8. çılgın boğaz projesi hayata geçer

-eğitim sistemi 2+3.5+1.7+3.33 ( 3 devrediyor) olur

-süleyman demirel siyasete yeniden girer

-ajdar; 'salkım domates', 'çengelköy salatalık', 'açtım dötümü bakan var mı' adlı albümleri çıkarır

-nihat doğan sokratesin mezarının yanına gömülür

-erkeklerin %90 ı gay olur, olmayanlar kıymete biner (seni gidi şanslı kıymet)

-allah benim belamı verir

1|1
    0|0
  • Fakirlerle zenginler arasında inanılmaz bir uçurum olacak. Ortası olmayacak. Televizyondaki yarışmalar hızlıbiçimde artacak. Herkes yarışmalara katılmak isteyecek büyük ödül için. Yarışmalarda ortaya can konaak. Hayatta kalabilmeyi başaran kişi büyük ödülü kazanacak. Malesef öyle herkesin evinin önünde uçan arabalar olmayacak.

0|1
    0|0
  • Bir farklılık olmayacak , büyük balık küçük balığı yiyecek , markalar,reklamlar bugün kü gibi bizi satın alacak , insanlar yine bencilliği ile kalacak ama dünya yerinde kalmayacak. Güç sahipleri dünyayı yönettiklerini biliyorlar ama dünyayı yıktıklarının farkında değiller.

0|1
    0|0
    • Bir kişi de çıkıp olumlu bir şey söylemedi:) Herkes gelecekle ilgili endişeli :) +1

• Gerçekler acıdır :D

• reklamlar yuzunden marka kölesi haline gelicez, saatimizin markası kadar adam olucaz, etrafımız teknoloji devleri tarafından çürütülmüş beyin ve bedenlerle dolu olacak, yuruyen insana asalak gözüyle bakılacak, dünyada lüks ama kısa, berbat ama uzun yaşama dönemi başlıcak ırklar ayrımı gerçekleşicek, bil gates in torunu her gün 3 km koşarken, reklamlarda artık koşmanız gerekmiyecek diyerek yeni icatlar sunacak.. Sonra Sonra sonra uzar gider.

0|1
    0|0
  • bunu biliyor olsaydım KS gibi bir sitede paylaşıyor olmaz milyar dolarlar için hazırlık yapıyor olurdum

0|1
    0|0
  • kargoylaa ? ama biraz fazla tutar avusturyaya kargo ücreti baska birseylerde yollada yanindaa bari posta barasini gecsin paketin icindeki deger

0|1
    0|0
    • Oralara kargo yok kardeş:)

• ozaman yazin verirsinn belki sizin orlardan geciyorsak ozaman verirsin ben plakayayi veriyimde

NK AKBAU 1

• Ha ha :) Olur tabi:)

• Biscolata değil de, biscolata erkeği veriliyor deseydin bütün kızlar cevap yazardı. :)

Önümüzdeki yüzyıllarda insanlığın hayatını kolaylaştırmak çok, bilimadamların ve ülkelerin bilimdeki gücünü kanıtlamaya yönelik icatlar çıkacaktır.Şuan insan hayatı daha ne kadar kolay olabilir diye düşünüyorum..Belki iki yer arasındaki yol zamanını düşürebilirler..Işınlanma türü bir şeyle ya da çok hızlı uçak, tren vs ile..Onun dışında aklıma bir şey gelmiyor.Dediğim gibi, bu hariç, ülkeler bilideki gelişmeleri üstünlük kanıtlamak için yapacak, insan hayatını kolaylaştırmak için değil.

1|0
    0|0
    • Ha ha :)

• Yüzüklerin Efendisi İki Kule filminde hani şu cüceyle öldürdükleri yaratıkları sayıyolardı ... :) link

• Yüzklerin Efendisini izlemedim.Truvada gözümden düştü o adam :)

• Teknoloji ne kadar gelişirse insanlık o derece vahşileşiyor.Lanet olsun böyle gelişmeye.

0|1
    0|0
  • OKSİJEN...

0|1
    0|0
  • insanlığın 100 yıllık bir gelecekte şimdikinden daha geride olma olsılıgı yüksek

0|1
    0|0
    • Mümkündür. Çıkacak bir savaş Dünya' yı bir kaç yüzyıl geriye atabilir.

• öyle olma olasılıgı yüksek gibi

• insanlığı bilmem ama türkiye bu gidişle pek iyi değil insanlar halla kara zihniyette.

0|1
    0|0
    • İş Türkiye' ye kalırsa zaten, hiç değişiklik olmaz:)

• benim olmasını da istedigim bir fikrim var örnegin tv de yemek yapılıyor yemek yapıldı bitti ekranda gösteriliyor ee icabında nasıl koktuğu merak kokusu degilmi? İşte o koku tv den ekran başındakilere iletilebilmesidir...

birde tv görüntüleri sözde 3 boyutlu ama benim ileride kesin olacagını tahmin ettiğim şey canlı bir hologram olarak gösteriliyor olması.. Filmlerdeki gibi.

0|0
    0|0
  • zor olan dünya kapitalist yöne gitdiği için yaşam zorlaşacak... iyimi bilmiyorum ama teknoloji geliştikce ömür uzuyacak

0|0
    0|0
  • suretler filmi vardı izledin mi bilmem bence öyle bişi olacak. herkesin sureti olacak :D

0|0
    0|0
  • asdkjgh banada göndersene bro canım çekti cevaba şartmı :(

0|0
    0|0
  • evrim geçirebiliriz :d

0|0
    0|0
  • Zaman ilerledikçe insanlar daha doyumsuzlaşıyor ve git gide daha mutsuzlaşıyor. Geçmişte verem kötü hastalıktı şimdi kanser. Kanser tedavileri bulunmaya başlıyor ama diğerr taraftan gelecek zamanda çağın en büyük hastalığı olacan depresyondur. Şehir yaşamı, kalabalık, iş sıkıntıları, saçma sapan aşklar, hayat şartları insanı depresyona itiyor git gide antidepresan ilaçlarda da git gide artış oluyor. Bu pisliğin içine ben bile girmek üzereysem durum vahim demektir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...