Spor yapıyorum heryerim ağrıyor?

Squat yapmaya başladım hayatımda ilk defa spor yapıyorum denebilir heryerim ağrıyor mekik felanda çekiyorum karnımda ağrıyor sürekli ağrıyacakmı ne yapmalıyım yardım eder misiniz

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Burada yazan arkadaşların kaçı spor yapıyo bilmiyorum ama kendini çok zorlama. Çoğu kişinin sporu erken bırakmasının nedeni hemen ilk günde bu işi yıllardır yapan kişilerin programını kendilerine uygulayıp çok yüklenmeleridir. Aşırı yüklenme yapma. Acıyı duymaya başladığın an bırak ve biraz dinlen. Kendine gelince tekrar başla. Acı bir uyarıcıdır. Yani vücudun seni artık mola ver diye uyarıyo. Vücudun durman gerektiğini söylediği zaman mola ver. Sonra devam et. Kendine aşırı yüklenmeden sürekli temponu artırarak çalış. Zamanla hepsi kolay gelecek.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Bende spor yapıyorum yaklaşık bir buçuk senedir o ağrılar varya o kadar iyi birşey ki :D O ağrılar kasların yırtılmasıyla oluşuyor ve ağrıların çabuk iyileşmesini yani kasların çabuk onarılmasını istiyorsanız Glutamine Kullanabilirsiniz... Spor yapıyorken yeterli proteini almazsanız yağ yerine kas yakarsınız ve Squat ön ve arka bacağı çalıştırır vücutta daha bir sürü kas var haberiniz olsun.

0|0
    0|0
  • Kaç tane çekiyosun ne sıklıkla çekiyosun önceden bir spor salonunda antrenörlük yapmıştım yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • Dün ilk defa çektim 60 tane karnım ağrıyor yapmak istiyorum bugünde 25 tane zor yaptım zorlamalımıyım kendimi

• Teşekkür ederim

• Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

• vücut alışkın olmadığından olur alışırsın

0|0
    0|0
  • Bir süre sonra geçer

0|0
    0|0
  • vücudun ham olduğu için kas ağrıları olur 1 hafta falan sürer spora devam edersen alışır vücut..

0|0
    0|0
  • zamanla gecer kuvvetlendıkce

0|0
    0|0
  • ağrılardan sıkılıp bırakma... bir hafta sonra herşey güzel olacak

0|0
    0|0
  • En fazla 10 15 gün sürer o zamana kadar kas gevşetici kullanabilirsin

0|0
    0|0
  • Geliştikce agrır, agrı varsa iyi bişy agrımyoksa gelişmio demek

0|0
    0|0
  • ilk başlıyosan hafif hafif yap kendini zorlama ağrımsn nedeni hamsın ondn

0|0
    0|0
  • ağrır tabikide dayanmalısın

0|0
    0|0
  • alışır vucut zamanla olmaz.

0|0
    0|0
  • Hayır 1 hafta kadar Ağrı'ların olması normaldir... pes etme devam et.

0|0
    0|0
  • en fazla 10 gün sürer sonra normale girer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İki hafta önce aynı soruyu sormuştum. Hatta ölüyorumm ağrıdan demiştim. Şimdi mükemmel hissediyorum ağrı falan kalmadı :)

0|0
    0|0
  • Alışana kadar acı çekersin sadece

0|0
    0|0
    • Mesela yapabildiğim sayı yarısına düştü kendimi zorlamalımıyım

Yükleniyor...