Tüm dünyanın ezilen solakları... Birleşin!

İlginçtir, ister avcı-toplayıcı olsun ister modern hemen tüm toplumlarda solak olmak hoş görülmez. Bunun insan doğasında "genele uymayanı dışla" mantığından geldiğini düşünüyorum. Peki siz solak olduğunuz için baskı gördünüz mü? Ya da böyle bir tanıdığınız var mı? Boyun eğdiniz mi? Solaklıkla ilgili bildiğiniz efsaneler var mı ve inanıyor musunuz? Örneğin solakların zeki olduğu söylenir gibi.

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

• bende bir solağım :)))

liseye kadar gerçekten çok sorun oluyordu ama şimdi bir avantaj. bir sağlak kadar olmasa da sağ elimi kullanabiliyorum ve bir sağlağın asla beceremeyeceği şekilde sol elimi de kullanıyorum. Bence bu bir lütuf. 2 elimizi de kullanabiliyoruz :)))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• çok net hatırladığım yemek yeme konusunda sağ elimi kullanmam için yapılan baskı.bildiğiniz kolumu tutuyolardı ya :| neyse ki ikisini de kulanabiliyorum böylelikle yemek yerken :D

0|1
    0|0
  • bende solağım

annem muhafazakar görüşlü olduğu için dini sebeple çok baskı yapardı tabi artık oda pes etti

zeka değilde çizim,resim vs konusunda daha başarılıyız gibi geliyor

0|1
    0|0
  • ben solağım bi fark da zarar da görmedim işte yemek yerken sağla yemekte zorlanıyorsun falan:)

ama zeki olduğumuz yalan en azından ben istisnasıyım:))

0|0
    0|0
  • Bir kere solaklar daha zeki olurlarmış

0|1
    0|2
  • solaklığı artık pek takmıyorlar ama özellikle Amerika'da eskiden, solak olduğu için eli bağlanan cezalandırılanlar varmış.Böyle şeyler artık olmamalı, çok saçma bunlar ancak toplumu geriye sürükler.

0|0
    0|0
  • solagim, seviyorum kendimi böyle. kücükken yengem sagak yapmaya calisti ama kazanan belli, sonuc ortada (:

0|0
    0|0
  • efsanelere inanmıyorum kendimden dolayı :)

ilkokul öğretmenim sağ elimle yazmam konusunda oldukça baskı yaptı

0|0
    0|0
  • sağ elimi kullanıyorum :) bence zeka el ile ölçülmemeli :)

0|0
    0|0
  • Sağ el iyidir. :).

Nasıl anlarsan artık...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• solağım.zorluklara yol açıyo bknz. kolçaklı sandalyeler

0|1
    0|0
  • sporda daha başarılı olunabiliyor. avantaj sağlayabiliyor.

0|1
    0|0
  • Solağım baskı görmedim yeri geldimi sağ elimide kullanırım . :)

0|0
    0|0
  • tek kötü yanı bilek güreşi yapamıyorsun bir sağlakla, yok sol elle yapalım yok sağ elle yapalım tartışmaları:)

0|0
    0|0
  • İlk defa böyle bir şey duyuyorum :D Solaklar daha zeki olur diye bir mit var bir kere :D

Sağ elimi kullanıyorum bu arada :)

0|0
    0|0
  • ben salağım n'olcak :D

0|0
    0|0
  • sergen alex hagi hepsi solak hocam ezilen yok :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...