Ne kadar protein almalıyım?

Yaş 18 kilp 72 boy 1 83 gym gidiyorum ne kadar protein almalıyım neyde ne kadar protein vardır?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• @Mazine başkan, protein tozu kullanmadan, o kadar protein'i 1 günde alabilmek mümkün mü?

0|1
    0|0
    • @PPPPeeeeyyyyzzzz Tabi ki sabah kahvaltıda 3 yumurta 6 gramdan yaklaşık 20g proteine denk geliyor zaten, peyniriydi sütüydü derken 30 40 grama denk geliyor. Bunun öğle yemeği var öğleden sonra atıştırması var akşam yemeği var. Ara öğünde atıştırdığın 100 gramlık fındık fıstık bademde toplam 35 gram protein var. Zaten bir süre sonra kafadan hesaplıyorsun bunları

• @PPPPeeeeyyyyzzzz Bakış açısı güzel ama farklı işlerde var, spordan önce sana protein değil kompleks karbonhidrat türünde besin gerekiyor ki sana antremanda güç kuvvet ve enerji versin. Sana enerjiyi vericek olan protein değil karbonhidrat. Yani o kadar ince düşünmene gerek yok

• Eyvallah başkan, 15 tane video izledim bu konularda ama şu konuştuklarımız bana daha çok şey öğretti. Allah'a emanet ol gözüm.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Vücut ağırlığının 2 katı yani günlük 120-140 gram civarı protein tüketmen gerekiyor. Neyde ne kadar protein olduğunu da bir zahmet kendin yaz internete araştır

0|0
    0|0
  • kılo basına 1.5 veya 2gr al

0|1
    0|0
  • Öncelikle günlük protein ihtiyacın ortalama 140 gr bunu almak mümkün sabahları 3-4 yumurta 100 gr lor peyniri fıstık ezmesi sütle alabilirsin öglen yemeginde tavuk pilav gibi besinlerle alabilirsin kendine uygun bir beslenme düzeni çıkarabilirsin kilon bana kalırsa ideal ama 75-80 arası olman da fayda var supplementsiz o kadar proteini almak biraz zor çünkü okul du işti derken aksıyor bunun için ek takviye olarak protein tozu önerebilirim

0|0
    0|0
    • Protein tozu hakkında çok fikrim yok ama yararlı bulmuyorum doğal geliştirmek istiyorum teşekkürler yorumun için

Yükleniyor...