Bu dünyada kadın erkek eşit diyorlar ,islama göre kadın erkek eşitmi peki???

dinimize göre kadın ev işlerıyle ve çocuk bakmakla görevlidir erkek eve para getirmekle görevlidir .böyl yazıyor. Peki günümuzde kızlar neden feminist ruhludur, Kendilerini erkekle eşit görmek isterler? Bi erkek gece 12d eve gelebilir ama bi kız gelemez tek başına , neden kızlar bunu anlamak istemez.. Ahirzaman kulu olmak zor vallaha. Bugunku dünyada allahın emrine göre yaşamamız çok zor. Yaşayanları tebrik etmek lazım.

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Neresinden tutarsan tut bu soru yanlıştır. Üstünlük vasfı ölçümlerinde cinsin cinse olan yani aynı cins yaratılmışlar olarak değer alınır..

İnsanlarda ise cinsiyet ayrımı olmadan üstünlük ancak takva ile olur..

Erkek olsun, kadın olsun inanmış olarak kim salih bir amelde bulunursa, onlar cennete girecek ve onlar, bir 'çekirdeğin sırtındaki tomurcuk kadar' bile haksızlığa uğramayacaklar dır. (Nisa Suresi, 124)

"Ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır. (Hucurat Suresi, 13)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kim demiş kadın çocuk bakmakla ev işleriyle yükümlüdür diye hani nerde yazıyor hangi kitapta hangi kuranda ? nerenizle nasıl okuyorsunuz o kuranı ? aç bak bakalım öylemi yazıyor ? o dediklerinin hepsi saçma sapan hurefeler uydurulmuş hadisler ayaetler yok benim kitabımda öyle bir şey.benim kitabım kadın erkek eşit diyor.kadın da sosyal hayata katılmalı mücadelesini vermeli diyor,çocuk ta doğur ama paranı da kazan diyor.erkekğine itaat et değil erkeğine saygı duy sev diyor.kadın erkek eşit diyor.adaletse adalet sadece erkeğe değil kadına da adalet diyor.eşitlikse eşitlik sadece erkeğe değil kadına da eşitlik diyor.benim kitabım kadın da insan diyor o yüzden insanca yaşamayı hakediyor diyor.Yani o okuduğunuz kuranı bile doğru dürüst okumuyorsunuz ki saçmasapan hurefelerle konuşup bir de ypk feminist yok bilmem ne diyorsunuz ? geçiniz efendim geçiniz...!

1|2
    0|2
  • başlığı okuyunca aklıma direkt şu geldi. Erkekler birden çok kadına nikah yapabilir. ama kadınlar birden çok erkeğe nikah yapamaz. Dini olarak böyle. Erkek eve para getirmekle kadında ev işi yapmakla görevli demişsin. belki eski zamanda böyleymiş ama bu ne kadar doğru ? yani erkeğe evi geçindirmek üzere bütün yükleri yüklemek ne kadar doğru ? yada kadına evi çekip çevirmek üzere yüklenen yükler ne kadar doğru ?

bunlar bana göre tamamen yanlış. hemde tamamen.

ben bu olaya kesinlikle karşıyım.

Şimdi sen bu dini bi kural diyorsun bende gelip buna karşı çıkıyorum. içten içe kızıp böyle kural olamaz diyorum ve yok yere günaha girmiş oluyorum. beni günaha zorla sokan sensin bu durumda. bu zamana gelmişiz hala bunun konusunu açma derdindesin. ne istiyorsun? evden işe diye çık gecenin bir vakti eve gel eşinde evi çekip çevirip oturup senimi beklesin?

Kadın ve Erkek eşittir !

Sadece kadınların yapamayacağı erkek işleri , erkeklerinde yapamayacağı kadın işleri vardır.

bunun dışında eşitiz.

1|0
    0|0
  • İslam hukukuna göre eşit, başka soru?

0|0
    0|0
  • Dinde eşitlik filan yoktur ? haklar vardır ? ekrek kadın farklı yaratılmıştır görevleri ayrıdır , dini tam yaşamamktan bu sonuçlar doğuyor..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• eşitlik adalet demek değildir, bazen eşitliği sağlayarak adaletten sapmış olursunuz. Allah'ın herkese yüklediği sorumluluklar farklıdır. mesela bir kur'an ayetinde : ''şahitliklerine güvendiğiniz iki erkeği; eğer iki erkek olmazsa, bir erkek ve iki kadını şahit tutun. bu, onlardan biri unutacak olursa, diğerinin ona hatırlatması içindir'' (bakara), görüldüğü üzere 2 kadının şahitliği ancak bir erkeğin şahitliği yerine geçmektedir.

bunu dışında idareci ve devlet yönetimi vb.konularda da erkeğe yuklenmiştir.

0|0
    0|0
  • kızlar birazda erkekler yüzünden 12 de gelemiyor eve.uçkurumuz düşük olmasa onlarda rahat rahat gider istediği yere istediği saatte.

islama göre erkek eve para getirecek kadın ev işi yapıp çocuk doguracak diye bir şeye rastlamadım.belkide vardır öyle bir hadis bilemiycem.

kadın erkek diye ayırmamak lazım.Hiç bir din ey kadınlar yada ey erkekler diye seslenmez insanlara.

haa eşit olmalımıyız.olamasakta birbirimize saygılı olmalıyız.

0|0
    0|0
  • Ağır konu, hemde çok ağır. Şimdi kalkıp ayette yer alan "dövünüz" lafıyla saldıracaklar, neyse izleyelim bakalım biraz ;)

0|0
    0|0
  • kadın erkek hıc bır zaman eşit değildir olamayacaktır

0|0
    1|0
  • nerde yazıyomuş erkeğin eve para getirmesi gerektiği. para ne zaman icat edildi heryerde kullanılıyor mu, kullanılacak mı ki.

0|0
    0|0
  • bir çok noktalarda değil.. ama eşitlik başka adalet başka

0|0
    0|0
Yükleniyor...