Biz kaç kişiyiz ??? Hadi yazın ve paylaşın lütfen,paylaşalım...!!

Evleneceğiniz insanın bekar ya da dul olması önemli mi sizin için ? Neden insanlar bu konuda bu kadar önyargılılar hiç anlamıyorum.Önemli olan karşındakinin medeni hali ya da durumu ya da geçmişte ne yaşadığı değilde insan olması,iyi olması,kıymet bilmesi,vefalı olması,sana saygı duyması en önemlisi sevgisi değil mi ? Neden insanlar hep olmadık saçma sapan önyargılarla yaklaşırlar karşılarındaki insana ? Neden insanlar belki de çok mutlu olacakken aptalca yargılarla karşıdakinin kalbini kırıp kendini olmadık insanlara adar ? Sırf dul diye ya da geçmişi yüzünden neden insan hep yalnız kalmak,bırakılmak,yargılanmak zorunda ? Niye bu kadar katı,niye bu kadar gaddar,niye bu kadar ön yargılı insanlıktan bi haber bazılarımız ? Oysa aslolan sevgi değil mi ? Kim tarafından olursa olsun sevilmek,değerli olduğunu bilmek,kalbinin çarpması değil mi ?Bu kadar mı vazgeçtik sevgiden ? Bu kadar mı medeni hal,maddiyat,görünüş vs.yer tutar oldu hayatımızda ? Oysa medeni hali ne olursa olsun ya da gemişte ne yaşamış olursa olsun kalptir aslolan.İnsan olmaktır,olabilmektir,sevmek,sevilmektir.Bu her şeye değer.Neden bazılarının o koca kafaları hiç almaz ki bunu ? Herkes biraz insan olabilse oysa böyle saçma sapan yargılarla birbirini yaralamasa,karalamasa,incitmese,anlayabilse keşke.İşte o zaman sahiden sevgi gerçek anlamını bulurdu.Ne dersiniz sizce de öyle değil mi ? Sahi kaç kişi kaldı benim gibi düşünen ? Biz kaç kişiyiz ? Neredesiniz ? Her neredeyseniz yazın ve paylaşın lütfen,paylaşalım...

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan kavun-karpuz değil ki almadan bi'köşesinden kesip bakasın içine. Sonuç olarak kişi hakkında değerlendirme önce dış görünüşten başlar, hal ve hareketleri ile devam eder, ailesi ve çevresi değerlendirilir. Şahıs belirli bir yaşamışlığı var ise mutlak suretle geçmişine bakılır. Bu değerlendirme süreci sadece ilişkiler için değil, hayatın hemen hemen tüm alanlarında geçerlidir. Birçok firma çalışanların (özelikle idare ve yönetici konumunda olanların) geçmiş ve ailevi durumlarını mutlaka göz önünde bulundurur.

Sebeplerini ve nedenlerini buraya sıralarsak sanırım sayfalar dolusu bir metin ortaya çıkar. Tek bir özet cümle ile "Geçmiş, geleceğin aynasıdır".

Siz dahi muhatabınız olan kişinin geçmişini mutlaka ama mutlaka kıyaslarsınız. Belki y-yok ben asla yapmam- falan gibi kendinizi kandırmaya yönelik tümceler kursanız dahi, bilinç altınız bunu gerçekleştirir. Bu bir korunma mekanizmasıdır.

Karanlık, buhranlı, sıkıntılı ve zorlu bir geçmiş ileride güzelliklerin yaşanmasına engel mi? Hayır. Lakin elbette o geçmiş mutlaka kişinin önüne engeller, zorluklar çıkartacaktır. Herşey güllük gülüstanlık olsun ister insan, ama olmuyor işte hayatta. Mücadele, sabır ve azimle bu engeller aşılabilir, güzellikler tadında yaşanabilir... Zor bir yolunuz var anladığım kadarı ile, Allah yardımcınız olsun. Sabretmenizi, umut ve azminizi kaybetmeden yolunuza devam etmenizi dilerim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Evlilik iki kisinin kafasinin uymasi birbirlerine saygi göstermesi ve sevmesi ile olusan bir durumdur.Evet kisiler evlenmis bosanmis olabilir.Ancak bu onunla yuva kurmaya engel degildir.

Gecmis gecmiste kalmistir.Önemli olan gelecektir.gelecegini birlikte yasiyacaksin o kisiyle gecmisini degil ki.

Ancak bizim toplumda bu gibi durumlara hep biraz temkinli yaklasir.Erkek icin iyi koca olsaydi neden bosandi.Kadin icin demekki iyi kadinlik yapamadilar derler.

Su soru asla akillarina gelmez.Neden bosandilar.Kimse bosanmak icin evlenmiyor bu hayatta.Ancak insanlar karpuz degil bakasin ona göre alasin.Bu yüzden karsisina cikan kisilerin vefasiz hayirsiz hatta insafsiz oldugu durumlarda ayrilmaktan baska care bulamiyorlar.

Önemli olan sevilmek ve sevmek karsisindaki kisiye saygi duymak.Gecmisi degil gelecegi planlamak.

0|0
    0|0
  • Herkes kendine göre savunmaya gecer. Dul olan dulları olmayan da olmayanları savunur. bu durumda kişilerin bakış acıları yaşadıkları olaya göre değişkendir.

0|0
    0|0
  • Benim görüşüm; sevdikten sonra iki tarafından tüm engellere kendi ılımlı yönlerini katarak bakmasını bilmektir. Sevgi dul yada bekar olmaya bakmaz dediğiniz gibi insanda önce kişisel duygular yerine oturmuş olacak, çevresine bu şekilde itici bakmak Mümin kardeşlerimize yakışmaz..

Umarım herşey gönlünüzce olur.. :)

BEDAVA

Bedava yaşıyoruz, bedava;

Hava bedava, bulut bedava;

Dere tepe bedava;

Yağmur çamur bedava;

Otomobillerin dışı,

Sinemaların kapısı,

Camekanlar bedava;

Peynir ekmek değil ama

Acı su bedava;

Kelle fiyatına hürriyet,

Esirlik bedava;

Bedava yaşıyoruz, bedava.

Orhan VELİ

0|0
    0|0
  • asla karşı değilim bu bırlıktelıklere ayrıca boşanan bırıne dul denmesınden de fazlasıyla rahatsızım neden damgalarlar ınsanları dul dıye kötü gözle bakmak kabullenmemek insan dışı bır düşünce mutlu olacagıma ınanıyor ve sevıyorsam kımse engel olamaz o ınsanla hayatımı bırleştırmeme

benım evlenecegım kız bakıre olmalı dıyenler o kızların cogu bakırelıgını koruyup her türlü ilişkiyi yaşayan ınsanlar bu mu yani namus bunu yapabılen bır kız herşeyı yapar böyle bır namuzsuzla evlenecegıme boşanmış dürüst mutlu olacağım kadını tercih ederım

0|0
    0|0
    • tamam istediğin zaman başlayabılırsın :)

• Soru gerçekten çok kalifiye ve dokunulması gereken noktaların her birine parmak basıyor ama çok çok çok derin mevzular bunlar keşke kimsenin kimseyi tanımadığı ve yanlızca iki kişinin özgürce duygu düşünce sevgi ve aşklarını başbaşa yaşayabilecekleri bir yer olsada gitsek sevdigimizle geçmişi anma hatırlama hatırlatılma gibi olumsuzlukları yaşamadan bir ömür sürebilsek.

0|0
    0|0
    • demi keşke :/

• ben teşekkür ederi yorumunuz için ;)

• Teşekkürlük seviyede değil ama rica ederim. Saygılar

• Merhaba dogrusu sorularinin cogu cevabi zaten yazinin icinde)..Aci gercekki dengesiz tabulardan bir cin seddi ve kompleks kisilikler ,sacmaliklar vb tan bir kaos olan kulturumuzde gercekten kadinin isi zor.Yurtdusinda gordugum suki birak dul vb imajini 3 tane 5 tane cocugun olsun kimsenin umru degil istisnalar haric!..orda bireysellik had safhada .Bizde ise toplum icin yasanir ama toplumun sana fayda degil zarari olur.en onemlisi cogu sorunun altyapisinda cinselligi yasayamayan bir genclik ve sonucunda 3 5 cumlede aciklanamayacak sekilde bir birikim kaos silsilesi..

0|0
    0|0
    • bazen defolup gitmek istiyorum çok sevdiğim ülkemden sırf bu yüzden

• ama düzelmicek işte bu kötü olan bunu bilmek zaten.

• gercekten cozum istiyorsan radikal davran yasadigin bolgeyi degistir.en azindan tanidik vb baskisi ve gozunden kokluce kurtulursun..yeni hayatinda ise kimseye hesap vermez ve biyografi aciklamak zorunda kalmassin!..

• Seni fena yaralamışlar. Kalp konusundaki görüşüne katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Benim gibi senin gibi uygarlık seviyesını yakalayan insanlar çok nadir. Aile yapısında hem namus kavramı one çıkıyor ve hep namus kavramı nedendır bende anlamıyorum insan dul da sevebılır sonuc olarak dul sevmek şuç mu benım düşüncemde degıl ama buz turk erkeklerı hep kız oğlan kız olsun dıyoruz. Bunu sökmek için ne gereklı

0|0
    0|0
    • erkekler hep bakire,kız olsun diyor da o kızları o hale getiren kendileri mi acaba neden bunu hiç sorgulamıyorlar ?

• Ama bu konuyu tek erkeklere söyletmeyelim bız her ıkı cins için konuşuyoruz ben her zaman Olgun olma yonundeyım. Sende öyleden sorunne

• İnsan olsun dul olması onun suçu mu ..

1|0
    0|0
  • o değilde benden 10 yaş büyüktü evlenmek istedi daha 19 yaşına yeni girmiştim keşke cesurluk edip evlenseydim pişmanım şimdi olduk 24 5 sene öncesini verselerdi evet derdim duldu ama her türlü uyuşuyorduk benim kafa yapıma

0|0
    0|0
    • pişmansın yani bu da güzel çünkü pişmanlıkta insan olmaktan gelir biraz.keşke evlenseydin belki de çok mutlu olurdun..bazı şeyler kısmet bazen belki de.

• aynen öyle birazda çevre faktörü baskı hissediyorsun ben o zaman 19 umdayım o kişi 30 yaşında idi ama yanyana hep karı koca sanıyorlardı bizi gezer iken ama tabi Allah ondanda razı olsun anlayışlı düşünceli biri idi şimdi inşallah iyidir

• sevdikten sonra gerisi hikaye,roman

0|0
    0|0
  • sen ne isityorsun _ isyanın kime ?

0|0
    0|0
    • herkese,herşeye,bütün insan olmayan,olamayan,olmayan beceremeyen,kalpsiz,vefasız,sevgiden,saygıdan yoksun,boş kafalı,önyargılı insanlara.İnsan olamayan herkese isyanım.

• evet tam merkezde :D

• iyi akşamlar size hayatınızda başarılar.

• sevmek bazen yetmez , iyi olmakta yetmez

herşey para demedim yada maddi yat tarafından yaklaşmıyorum gercekciyim son zamanlarda far ettiysen türkiyede çok şey degişti artıkgençler evlenemiyor, evlenmiyor bunun nedeni sevgisizlik degil hayatımın 4 yılını verdim onunda dogruları benim dogrularımla aynı idi maneviyat sonra memur oldu maddiyatı ve statüsü degişince ne sevgi kaldı ne de paylaştıklarımız hayallerimizi yarınlarımızı yarıya böldüde gitti şimdi bana sakın sevgi aşk muhabetti yapma yoruldum insan sevmekten yorulur mu ? nedense dikkat ettim en büyük yarayı hep sevdigim kadınlar actı bende

0|0
    0|0
    • ben de de en sevdiğim adamlar :/ anlıyorum yani seni..peki sustum o zaman ben !

• soru güzel.. amam bunu anliycak kadın/adam ne burda ne de dışardaki hayatta yok.. güzel, samimi ama yine de boş bir çaba dostum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sonuna kadar katılıyorum sana .. geçmiş geçmişte kalır.. önemli olan beni sevmesi hep yanımda olması.. dul olması veya bakir olmaması maddi durumu umrumda değil sadece sevsin .. beni hiç aldatmasın önemli olan bu...

0|0
    0|0
  • Haklısın ama gerçekten yok böyle bir dünya.Ha imkansızmı hayır.Ama insanlar kendilerinden çok ailesini.eşini.çocuklarını yani değer verdikleri üzülecek diye kendimizden sevgimizden umutlarımızdan hayallerimizden ve bu yadıklarının hepsinden vazgeçiyoruz ...

0|0
    0|0
  • cok haklısın.. ne yasadıgından ziyade nedne bunları yasadıgını kimse sorgulamaz.. insanlar nedenlerle diil sonuclarla yasar .. ama bn ööle diilm.. nedenler önemli, herkesin gecmişi onu baglar..

0|0
    0|0
    • evet insanlar nedenlerle değil sonuçlarla yaşıyor bu da beni deli ediyor ve aklım almıyor.

• agzına saglık..

Yükleniyor...