İnsan ne için yaşar? Amacımız ne?

Sorum basit bir insan namusu içinmi,mutlu olmak için mi,öylesi ne mi niçin yaşıyoruz,amacımız ne?ben gezmek ve içmek için yaşıyorum mesela.

0|0
15|20

En İyi Kız Görüşü

• oncelikle insan namusu gururu icin yasar. sonra hayallerini gerceklestirmek icin yasar ondan sonrada mutlu olmak icin hayatinda bi yerlere gelmek icin yasar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

Erkekler Ne Diyor 20

• Ben 20 yaşındayım hala çözemedim . Ya da ne için yaşayabileceğim bir amaç veya sevgi bulamadım . Bazen bir okul bitirip yüksek maaşta falan çalışmak boş iş geliyor . Bazende ulan elde hiçbirşey yok bari parası olan bir adam olalım yaşlılığı rahat geçireyim diyorum karmakarışık yani .

0|1
    0|0
    • Allah yardımcın olsun zor evre gençlik ama tatlı

• Yok ya ideal yaş 26 bence hem üniversiteden mezun olmuşsun ekonomik özgürlüğün var askerlik falan yapmışsın hemde gençsin oh kebap . Sevemedim ben bu yaşı .

• Gezmek ve içmek içi yaşanmaz.Mutlu olmak için yaşanmaz.Namus için yaşanmaz.Bunlar sadece yaşamanın yan dalları olarak alalım. Asıl yaşama amacı daha büyüktür elle tutulacak şeylerdir. Mesela aile kurabilmek,zengin olmak,insanları mutlu etmek gibi etkisini görebildiğin şeyler için yaşanır.Namusu korumak bunun sadece yan dalı gibi bir şey olabilir.Mesela aile kurmak,Bu bir amaçtır çünkü sonucu nesiller boyunca görülebilir, ailenin alt yapısı olarak namus gelir bazı şeylerin fazla bokunu çıkarıyoruz bizden filozof olmaz asgari ücret 100 tl daha indi la :/

0|1
    0|0
  • Sınanıyoruz ,hastalık,dert,para,bela hepsi dahil sınanıyoruz ama ben her zaman derim dünya dolu ama hayat boş eylen çoş :D öylesine bi kader alayım ben...

0|1
    0|0
  • yaşamak için yaşar

0|1
    0|0
  • Kelebeklerin 2 gün boyunca yaşatmak için yaşadıklarını biliyormuydunuz?Ben Yaşatmak için yaşıyorum :)

0|1
    0|0
  • insan dünyaya geldiği için yaşar. çoğu sebepsiz yaşar,bazısı sebepli yaşar. kimi namusu için,kimi para için,kimi yaşamayı sevdiği için. ama çok yaşamazlar. yaşam sonu belli bi durak. insanlar koşarcasına o duraga gidiyo.

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Sırf ib nelik olsun diye =))

0|1
    0|0
  • Bütün kapılar mutluluğa açılır. Yani insan mutlu olmak için yaşar

0|1
    0|0
  • onuru için

0|1
    0|0
  • kendisi için yaşar...

0|1
    0|0
  • allaha kulluk etmek için

0|1
    0|0
  • Bence Bi İnsan dünyada iz bırakmak için yaşamalıdır yani en azından ben öyle olmaya çalışıyorum :)

0|1
    0|0
  • insan kendine biçilen rolu en güzel şekilde yerine getirmek için yaşar

0|1
    0|0
  • umutları için yaşarlar

0|1
    0|0
  • Ölmek için yaşıyorsun/yaşıyoruz. İmtihan dünyası ;)

0|0
    0|0
  • ölmek için

0|0
    0|0
    • MUTLU DÜZGÜN BİR YAŞAM SÜRÜP VAADEMİZ DOLUNCA HAYRLI BİR ÖLÜMLE ÖLMEK İÇİN CUNKİ HERŞEYİN HAYRLSI İYİDİR

• aynen arkadaşım katılıyorum sana bakma sen bana öylesine kısa kesmiştim

• sevişmek öpüşmek falan

0|0
    0|0
  • hayatta kalmak için

0|1
    0|0
  • müslümansan kalu bela meselesini bir araştır derim ben soruna cevap bulabilirsin

0|1
    0|0
    • elhamdürillah müslümanız bilirim ayıp ettin

• allaha kulluk için yaşıyoruz geriside boş zaten dünya bitiş degil bi başlangıç hazırlık okumak gibi diyelim dünya allahın rahmet hazinesine kavusabilmek için bir perde

Yükleniyor...