Protein tozu almak sağlıklı mı?

Fitness amaçlı protein tozu almak sağlıklı mı? Zararları var mıdır?

• Evet, kullanılmalı
    21% (15)47% (64)38% (79)Oy Ver
  • Hayır, tavsiye etmem
    79% (55)53% (73)62% (128)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|54

En İyi Kız Görüşü

• yemek yemelimiyim sorusu ile eşdeğer bu. ya da gereğinden fazla yemeliyim gibi. protein, yedeiğimiz yiyeceklerde var - peynir, tavuk, süt, vb herşeyde. bu da onun toz formu. Sen en iyisi supplementler. com'u ara sor, tam olarak neye ihtiyacın olduğunu söylerler sana. çünkü amacına göre alman gereken ürünün içeriği değişebilir. bazıları yoğunlukla protein, bazıları hem protein hem karbonhidrat içeriyor. Amacının ne olduğuna göre hangisi tercih etmen gerektiğini, boy, kilo vb durumlarına göre sana açıklıyor bu site. hem en güveniliri onlar

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İlgilenenler okusun;

Amerikan Diyetisyenler Derneğinin Besin ve Beslenme Rehberinde derki;

Kas yapımı için Protein Efsanesi

Fazla protein tüketiminin kas yoğunluğunu artırdığı ile ilgili düşünceler çok eski zamanlardan beri ileri sürülmektedir. Fakat gerçekte, antrenmanla kas yoğunluğu ve gücü artırılır. Daha çok protein tüketmek ( diyetle veya suplemant ile) farklılık yaratmaz. Farklılığı; kasları daha çok çalıştırmak yaratır.

Aminoasit suplemanı kas yapımını artırır mı?

Araştırmalara göre amino asit suplemanları kas yoğunluğu ve gücünü artırmaz. Amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır. 20 farklı aminoasit vardır ve bunlar farklı şekilde birleşerek besinlerde ve vücudunuzda proteinleri oluştururlar. Besinlerle gereksiniminiz olan amino asitleri sağlarsınız. Besinler ve suplemanlarla alınan amino asitlerin birbirinden farkı yoktur; üstelik besinlerle alınan daha ekonomiktir.

Sporcuların çoğu besinlerle yeterli oranda protein ( ve amino asit) alabilirler. Proteinden zengin besinler diğer besin öğelerini de sağlarken, amino asit suplemanları sadece amino asit sağlayabilir.

Yani sonuç olarak; besinlerle yeterli protein alınabilir. Zaten ihtiyacımızdan fazla protein tüketmek doğru değildir. Karaciğer ve böbreklerde gereksiz yük yapar.
    Diyetisyenler tavsiye etmez. Kullanmayın !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Bunu bu sitede mi soruyorsun?

1|4
    1|3
    • sadece ne cevap geleceğini merak ettiğimden..

• ne alaka cok mu kullandında zararını mı gördün de millete laf atıyosun?

• Kullanmam gerekmiyor. Millete laf atmıyorum, anlamıyor musun? :D Burada doğru cevap bulamayacağını söylüyorum :D

• her ne kadar zararsız densede uzun vadede zararlı olduğunu düşünüyorum acıkcası.. eğer ihtiyacın varsa alabilirsin ama

1|2
    0|0
  • Eğer proteinli besinleri yeterince tüketmiyorsan ihtiyacını oradan karşılayabilirsin. Bu sağlıklıdır. Ancak fazlasını alacaksan bu zararlıdır. Ayrıca bir hatırlatma: spor yaparken kas yapmak uğruna sadece protein ağırlıklı beslenme. Karbonhidrat da tüketmen gerek. Yağ da (hayvansal tercihimdir) kalp sağlığın için iyidir.

0|1
    0|0
  • doktora sorulmalı herkesin bünyesi farklıdır

0|0
    0|0
  • Gerekli

0|0
    0|0
  • Hayır almöa.

0|0
    0|1
  • Kamu spotu :
    "Protein tozu pişmanlıktır"

0|2
    0|1
  • B dedim :/

0|0
    0|0
  • Hayır zararları çokmuş bu her yerde söyleniyor

0|0
    0|2
  • Doktorlar hep zararlı oldugunu söylüyor

0|0
    0|2
  • Kullanabilirsin kaliteli bir markaysa ama eğer doğal yolla da yaparım diyosan kanser riskini azaltmış olursun. Doğal olmayan her madde vüvut için kanser demektir.

0|0
    0|0
  • Hayır kulllanmamalısın

0|0
    0|1
  • Evet, kullanılmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 53

• Yorumda protein tozuna zararlı diyen arkadaşların hiçbir yorumuna katılmıyorum, spor ile alakası olmayan kişilerin böyle yorum yapmalarıda beni rahatsız ediyor. İnsanlar sadece laf olsun diye yorum yapıyor, herkes kendi ilgilendiği konuda konuşsun.

Protein tozu, casein bunlar süt tozundan elde edilen şeyler ve katkı maddesi bulundurmayan supplement, ek takviyelerdir. Doğru kullanıldığında hiçbir zararı yok neden doğru kullandıldığında diyorum çünkü bunun bir ölçeğinde yaklaşık 25 g protein var. Sen zaten gün içinde doğal besin kaynaklarından proteinini alırsın birde üstüne sabah akşam 10 ölçek protein tozu kullanırsan böbreklerine tabiki de dokunur.

Ama bunun zararı protein tozundan değil fazla proteindendir. O kadar fazla kullanmak ile 2 3 kg et yemek aynı mantık.

0|4
    0|1
    • Arkadaş kimyager , çok biliyor. Benim bildiğim şey şu birader ; birşey kullanıyorsun ve normalden çok daha kısa sürede kas yapıyorsun. Bu şeyin sağlıksız olmaması mantıksız direkmen zaten.

• @filofobik Tabiki de aynı şey değil, şekerle glikoz aynı mı. Birisi kimyasal, ama bu protein için geçerli değil. Maddi durumun çok iyi ise her gün et, süt, tavuk yiyebiliyorsan istersen kullanma protein tozunu, tabiki en önemlisi doğal kaynaklardan karşılamak. Bunu öyle ya da böyle karşılamak zorundasın, doğal kaynakların bittiği yerde supplement kullanıcaksın. Sizin için demiyorum da "ya bak protein tozu kullandı vücut yaptı, bende kullansam bende yaparım" gibi konuşan adamlarla spor üzerine muhattap bile olmak istemiyorum:)

• o anlamda haklısın... zorunluluk halinde kullan ama keyfi kullanmak saçmalık...

• Protein tozu ek besindir. Normal yediğiniz proteinin yanında günlük alınması gereken protein miktarını tamamlamak için protein tozu alınır ve alınması gereken miktar tamamlanır. Yani kasaptan 100 gram et alıp pişirdiğinde 100 gram protein almış olmazsın. Bu açığı kapatmak için protein tozu alırsın.
    Yalnız protein tozu ilerleyen yaşlarda erken yağlanmaya sebep oluyor. Benden söylemesi

0|0
    0|0
  • Fitness antrenörlüğü yapmış biri olarak; ihtiyacın varsa kullanılmalı, yoksa kullanılmamalı. Yani her fitness yapan kişi kullanmalı veya kullanmamalı diyemeyiz, ihtiyacına göre. Zararları var mı? Doğru şekilde kullanırsan hayır. Yararları var mı? aynı şekilde, evet. Tabi bu tip sorularda "çoğunluğu" değil, daha bilgili kişileri dinlemeni tavsiye ederim çünkü toplum olarak bırak fitness'ı "spor"a hayli uzak olduğumuz için genel olarak cahillik söz konusu.

0|0
    0|0
  • hayır = )

0|1
    0|0
  • Doğru kullanım şartı ile kullanılabilir. Protein tozunun çeşitleri vardır: Protein çeşitleri, kategori çeşitleri olarak..

Protein çeşitleri : İzole Protein , Whey Protein gibi başlıklara ayrılır ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu proteine göre tüketilir.

Kategori çeşidi olarak da: Kas kütlesi kazanmak için, Hacim için, Kilo almak için, Vücut yapılandırması için diye alt başlıklara ayrılır.

Aslen biyolojik olarak protein tozundan alacağınız proteini besinlerden alabilirsiniz ama aynı dozajı ayarlamanız mümkün olmadığından protein tozunu kullanmanız ideal yoldur.

Doğal yoldan kas yapmaya çalışmak günümüzde " steroid kullanmadan " kavramını çağrıştırır. Çünkü steroid dediğimiz şey aslında bir çeşit sıvı enjektedir. Bu sıvı %85, %90 oranında yağ içermekte ve günümüzde gerek dahiliye gerek diyetisyen doktorları tarafından aşırı zayıf insanlara ( 20 kilo gibi neredeyse ölümcül ) önerilir. Lakin vücut hatları neredeyse oturmuş insanda kullanılması sakıncalıdır.

Asıl konuya dönersek: Eğerki toz kullanmadan kas egzersizleri yapmaya başlarsanız. Kas görüntüsü oluşturur ancak hacim ve kütlesini oluşturamazsınız. Sadece synthol kullanan insanlar gibi olursunuz yani görüntü olur ancak icraat olmaz. Bir zamanlar gittiğim spor salonundada hiç protein tozu kullanmamış insan vardı vücudu fit olarak değerlendirilecek cinstendi lakin 30 Kiloluk bile halterin altına yatamıyordu. Yani kas görüntü olarak vardı ama kütle olarak olmadığından kullanamıyordu. Eğerki spora başlayacaksanız bir profesyonel gözetiminde kendinize uygun şekilde vitaminleri alarak bu işe yönelirseniz kısa zamanda çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • protein tozu zararsızdır diyemem ya da zararlıdır da diyemem
    piyasada bulunan tozlar saf protein tozu olursa sıkıntı yok
    ama böyle olmuyor için de hormonlar ve vitaminler başka maddeler de var
    arkadaşın dediği gibi 1 ölçek bir şey olmaz ama günde 5 ölçek alırsan
    damar tıkar böbrekte birikir daha bir çok sıkıntılara yol açar
    peki ne zaman kullanmalı yeterince iyi beslenmiyorsan
    kaslar erimesin diye kullanmalı
    ama ben hergün duble iskender yiyorum veya bir tane tüm tavuk
    toz kullanmana gerek yok

0|0
    0|0
  • Halt etmişler, onlar hormon ilaçları ile karıştırmışlar
    insan proteinlerden oluşmuştur ,
    protein tozu proteinin en saf, yoğun ve kaliteli halidr
    whey tercih ederim, ben kullandım, imkanım olsa devamını getiririm ,
    harika bir besin takviyesi, ama çok fazla enerji verdiğinden
    bady bullding veya box, gibi sporlarla uğraşman gerekiyor

0|1
    0|0
  • Zorunluluk yok. İhtiyacı olan kullanır.

0|0
    0|0
  • Kullanıyorum sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • son derece zararlıdır. lor peyniri ye kurufasulye ye bolbol...
    hazır toz alırsan organlar tembelleşir ve damarlarda çatlama olur. ani krizler olur.

0|1
    0|1
  • Düzenli kullanırsan hiçbirşey olmaz 2-3 senedir kullanan arkadaşlarım var maşallah kasları bomba gibi hepsinin bende başliyacam sadece düzenli kullanmalısın tabi güzel beslenme programı ile

0|0
    0|0
  • çok da sağlıklı değil neticede kimyasal ama üst düzeyde sportif aktivite yapıyorsan kontrollü bir biçimde alabilirsin ya da günlük protein ihtiyacın için 3 kilo et 10 tane yumurta bilmem ne kadar süt içeceksin tercih sana kalmış

0|0
    0|0
  • doğru kullanma koşuşlları çerçevesinde sporculara tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Yorumlarda zararlı olduğunu söyleyenler ve ankete hayır diyenler, protein tozunu steroidle karıştırıyorlar sanıyorum.. Bir ülke klasiği daha.. Hiç bilmeyenler en çok karşı çıkanlar oluyor zaten..

0|0
    0|0
  • gereken ölçülerde alındığında zararı yok. Vücut spordan sonra proteine ihtiyaç duyar kullanacağın protein vücudun ihtiyacını karşılar. Fazlası böbreklerden atılır. Yeterli sıvı alırsan hiç bir zararı olmaz. Zararlı olan protein değil steoroiddir. Protein otrduğun yerden kas yapmanı sağlamaz idmanlarının verimini arttırır.

0|0
    0|0
  • Tavsiye etmem onun yerine sağlıklı spor yap. Tavuk et ye protein ağırlıklı ye daha iyi olur.

Sporda hiçbir zaman kolaya kaçma

0|0
    0|0
  • Faydalı tabi ki yoksa bu kadar büyük bir sektör haline gelmezdi sağlıksız diyenler yanılıyor steroid denen ilaçlarla karıştırıyorlar

0|0
    0|0
  • zararlı zararlı zararlı

0|0
    0|0
  • Yeterli proteini doğal olarak karşılamak imkânsız mecbur kullanıcan pek zararı yok bilinçli kullanirsan

0|0
    0|0
  • Sağlıga zararı yok.

0|0
    0|0
  • ben spora giderken kullanmıştım. antrenman esnasında faydasını görüyosun baya. daha az yoruluyosun. ama kasları ve kas gelişimini doğal olmayan yollardan etkilemeye çalışmak elbette zararlı.

0|0
    0|0
  • vucut normal olarak gelişimini bir yere kadar yapar ondan sonra protein tozu şart yoksa gelişmiyo vucud

0|0
    0|0
  • Kullanılmalı ama en kalitelisinden..

DR. Öz ün bununla bir programi vardi

0|0
    0|0
  • ben kullanıyorum spor hocası önerdi.. bir sakınca yok

0|1
    0|0
  • Ben Kullanmıyorum Kesin Bir Faydası Yok.

0|0
    0|0
  • Hayır tavsiye etmem, bıraktığın an çalışmayı sarkar.

0|0
    0|0
  • Vegan olanlarından al. Daha sağlıklı daha etkili.

0|0
    0|0
  • Tavsiye etmem diyen herkesin en ufak bir bilgisi yok protein tozu hakkında.

0|0
    0|0
  • Protein tozu vücut ağirlığına göre yeterli ölçelte kullanıdığında son derece sağlıklı bir besin takviyesidir. Protein tozuna laf atanlar yedikleri probislerde, bebe biskuvileri veya bebe mamalarının protein miktarının nerden geldiğini araştırsınlar

0|0
    0|0
  • saglıga herhangi bir zararı yok ama protein karbonhidrat karışımı toz alsan çok daha iyi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23
Yükleniyor...