Body yapanlar bakabilir mi?

ben 1 aydır sporda gidiyorum ama gelişme yok acaba genetikdemi sıkıntı var öyle demişlerdi genlerde olması lazım yoksa daha erken mi 1 ayda gelişmez mi

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• 1 ayda ancak kaslar kendine gelmeye başlar, çok büyük gelişim bekleme.

Ne kadar zamandır değil ne kalitede spor yaptığın önemli. İlk 2-3 ay genellikle vücudu toparlama zamanıdır bu zamanı iyi değerlendirip devamında hipertrofi hedefli çalışmalar yap.

Çalışırken kas yapmazsın. Çalışırken kas hücrelerindeki fiziksel iş yapan protein yapılar kopar ve bunlar daha sonra daha da fazla sayıda olacak şekilde onarılır. Bu onarım süreci çalışmadan sonra, özellikle uyurken olur.

Gelişim istiyorsan çalışma buun %20'sidir. Geri kalanı yeterli enerjiyi alman, protein alman ve uykuna dikkat etmendir. Protein olmadan onarım olmaz, protein de bir bakıma depolanmayan ve günlük alınması gereken bir besin öğesidir.

Ayrıca yediğin gıdalara dikkat et ve basit şekerlerden uzak dur. (Kola, gazlı içecekler, çikolata, şeker, fast food vs.) İnsülin çalışmadan hemen sonrası hariç katabolik bir etki yapar, ayrıca insülin seviyesi yüksek oldukça testosteron seviyesi genellikle azalma eğilimindedir. Bu da erkeklik hormonudur ve vücutta sağlıklı salgılanması için insülin piklerinden yani basit şekerlerden uzak durmanı ve stresten uzak bir yaşam sürmeni öneririm. (Stres doğrudan doğruya testo seviyesini azaltır ve katabolik etki yapan kortizol seviyesini arttırır)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir ayda vücut gelişmez yediğin içtiğine beslenmene dikkat edeceksin
    En az 6 ayda vücut oturur 1 sene sonra şekillenmeye başlar daha çok erken doğal bir vücut istiyorsan bir sene

0|0
    0|0
    • ama hiç gelişme olmaz mı kol felan

• ToZ vs hikaye bol bol keçi boynuzu kuru incir kayısı siyah üzüm ceviz muz ye.
      Cezerye hakiki mesir macunu.
      Tahin pekmez fındık bunları tüket ki vücut kendine gelsin böyle dediğim gibi gidersen süper ve sporu bıraksan da çökmeyen vücuda sahip olursun

• Sağolasın kardeşim

• Sabır dostum sabır

0|0
    0|0
    • 1 ayda hiçbişey olmaz mı ama göğüs felan gelişme

• peki anladım bende sıkıntı yok yani

• Yok ama beslenmeyi önemsemen gerekiyor protein olayı vs bahsetmişlerdir

• abi bı ay ya daha bı dur

0|0
    0|0
  • 1 ayda olacak şey değil en az 5 6 ay gerekli

0|0